Menu serwera

inxs – switch

INXS - Switch

INXS - Switch

właśnie jestem po kolejnym przesłuchaniu świeżutkiej płyty tego zespołu-legendy. wrażenie piorunujące! switch to moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych albumów, jaki ukazał się w tym roku w ogóle. przynajmniej jeśli o szeroko pojęty rock chodzi. płyta napakowana jest przebojami jak dobry placek rodzynkami. co kawałek to kolejny hicior. źle się kojarzy? a niech się źle to kojarzy, płyta jest bardzo, bardzo daleka od schlebiania prostackiemu popowi spod znaku hiphopów czy innych czarnych idiotyzmów w stylu r&b. panowie i panie – inteligentny rock ma się całkiem dobrze!

album to 11 kawałków. rozpoczynamy od devil’s party brzmiącego miejscami nieco santanowato. i od razu pierwszy (dla mnie) szok. ponieważ nie słucham radia (w pracy nie mam a w domu zazwyczaj mam ciekawsze rzeczy do roboty :)), nie słyszałem singli ani ogólnie nic od śmierci poprzedniego wokalisty inxs michaela hutchence’a. skąd ten szok? bo nowy wokal, j.d. fortune, to głos michaela i pewnie jego osobowość. doskonały wokal! j.d. świetnie poczuł o co w tym całym inxs chodzi i po prostu śpiewa rewelacyjnie. no mam wrażenie jakby poprzedni wokalista nigdy nie odszedł…

pretty vegas daje solidnego kopa i jest tak bardzo w stylu inxs, że z żadną inną kapelą tego utworu nie można pomylić. hicior jak nic. będzie grany po stacjach rockowych aż do zdarcia krążków.

okje, nie będę się przebijał przez każdy utwór z osobna bo to większego sensu nie ma. tak tylko ogólnie może o moich odczuciach napiszę: to świetny, kapitalny album, którym inxs udowadnia, że był a teraz jest jednym z najważniejszych zespołów rockowych. moim skromnym zdaniem ta australijska kapela brzmi o niebo lepiej niż zdarte już nieco i jakby powoli bez pomysłów – U2. U2 owszem, płytę jakiś czas temu niezłą wydało. switch zmiata ją równo przy ziemi. ta płyta porywa!

i jeszcze słówko może o ostatnim utworze – god’s top ten. kawał doskonałej muzyki! podkręćcie głośność i dajcie temu utworowi wybrzmieć. prosty ale doskonały kawałek pełny wzruszenia. doskonała rzecz.

moja ocena w skali 1-10: 9

inxs w polskiej wikipedii

, ,

3 odpowiedź do inxs – switch

 1. antini Grudzień 5, 2005 o 15:12 #

  czekałem na te płyte od 8 miu lat, ,, słychałem wycinki, , ale zapowiada sie chyba przynajmniej DOBRZE, ,

 2. janior Styczeń 31, 2006 o 13:30 #

  ta płytka jest wspaniała , świetny powrót po tylu latach tej grupy , wokal to po prostu jakby Michael zza światów , o którym moim zdaniem jest ostatni utwór , który na pewno pokochacie , a na pewno obojętnie obok nie przejdziecie

  POLECAM

 3. Mikołaj Luty 4, 2006 o 22:27 #

  Halo halo z tym U2 to bez przesady proszę :P ! Sam Bono pomagał w nagraniu pośmiertnego albumu Michaela Hutchenca…Nowy album INXS jest po prostu powalający ! Podchodziłem z dystansem do ich reaktywacji, ale kiedy zacząłem go słuchać….po prostu im wyszło ;) Co do ostatniego utworka – jest on dedykowany Hutchowi.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
1 lo im. stefana żeromskiego w jeleniej górze

ba! nie wiedziałem, że moja była szkółka ma fajniutką (szkoda tylko, że strasznie pustawą) stronę w necie. dla wszystkich, który...

Zamknij