Menu serwera

jak 3 – świetna gra na playstation 2

Jak 3

Jak 3

moja kolekcja gierek rośnie szybko w siłę :). tym razem wpadło mi coś zaprawdę powiadam wam dobrego! gierka, która zgarnęła bardzo dobre recenzje zarówno od prasy branżowej, jak i od samych graczy. rzecz, która może nie powala na kolana ale doskonale spełnia swoje zadanie: bycie dobrą platformówką na ps2. to małe conieco zwie się jak 3 i pochodzi z jakże zasłużonej dla playstation stajni naughty dog, znanej chociażby z cyklu crash bandicoot. jako się rzekło, gra to platformówka, choć raczej wypadałoby powiedzieć, że jest to zręcznościówka z bardzo wyraźnymi elementami platformówki. po co takie rozróżnianie? a bo ja sam pomyliłem się co do tego tytułu okrutnie. myślałem, że zafunduję sobie i córce fajne, kolorowe, szybkie skakanie w klimatach poniekąd słodkich kolorków i szalonej ale nic ponad to platformowej skakanki. błąd! gra ma klimat gęsty, wręcz miejscami zawiesisty i na pewno jej targetem nie są dzieci.

nie to, żeby jakieś sceny drastyczne miały miejsce czy jakaś pornografia była szerzona (a szkoda :)). po prostu jest ciężko. niby kolorowo jest, miejscami wręcz słodko a zaczynamy od masowej rzezi na jakiejś arenie, w tle kręci się jakaś polityczna intryga, ogólnie jest groźnie i póki co zapowiada się świat raczej z tych mrocznawych. gier takich powstało już pewnie bez liku ale naughty dogs nie byłoby sobą, gdyby nie odrobina humoru i ironii, jaką zapodaje się w tym tytule za sprawą postaci daxtera. nie mam bladego pojęcia co to za zwierzak (wiewiór? jakiś inny szkodnik?) ale komentarze tego stwora czasem kładą na łopatki po prostu. generalnie morda mu się nie zamyka i potrafi przywalić solidnym tekstem komentując twoje poczynania. świetny pomysł i doskonale zrealizowany. sam jak to koleś po przejściach, o których niewiele wiem bo we wcześniejsze części cyklu nie łupałem (nadrobię :)). niemniej z samego intro wynika, że koleś już swoje nabroił a z czasem okazuje się, że ma jakieś fajowe moce (sukinsyn wpada w rejdża po zabiciu iluśtam wrogów i wtedy faktycznie lepiej mu w drogę nie wchodzić).

ogólnie póki co miesza mi się w to fenomenalnie po prostu. szybka akcja, doskonała grafika, świetne dźwięki, animacja zarówno postaci jak i otoczenia bardzo dobra, dialogi miejscami powalają po prostu… czego chcieć więcej? a, no tak – czasu by to przejść. ponoć w grze nadziabane jest jakichś subquestów i minigierek jak w dobrym cieście rodzynek. zobaczymy!

a po świętach przybywa do mnie burnout 2 :)… kochani, jest pięknie!

oficjalna strona gry
gra w serwisie gamespot.com

, ,

1 odpowiedź do jak 3 – świetna gra na playstation 2

  1. Goha Styczeń 24, 2007 o 19:27 #

    naj grą z serii Jaka jest 2.Mam tą grę i jade z nią misja po misji.Ogólnie Jak 2 jest przystojniejszy i nie jest napakowany tak przesadnie jak w 3-ce.Żywot co prawda ma łatwiejszy ale przeciez oto tu chodzi żeby stopień trudności się podnosił.KOCHAM CIĘ JAK 2!!!!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
diskonnekted – neon night

dziś krótko bo i specjalnie pisać nie ma o czym. płyta jakich zapewne wiele. elektronika z pogranicza noise, brzmień lekko...

Zamknij