Menu serwera

community rating serendipity plugin

trzeba przyznać, że developerzy serendipity nie zasypiają gruszek w popiele i dodają coraz to ciekawsze funkcje/bajery przez produkcję coraz to nowszych wtyczek. ich ostatni pomysł – community rating plugin – wtyczka służąca ogólnie ocenianiu czegoś. bliższy opis działania wtyki znaleźć można tutaj ale mnie ujęło szczególnie jedno:

And the actually coolest feature is, that it can share your ratings based on the ID (like an IMDB movie ID) and export your rating as a XML file over the web. This file can be read by the plugin on any other blog, and embed your own ratings on that page. With the owner of that blog having the full ability to style and change the display of your rating any way he likes!

nieco dalej garvin wspomina, że wymiana ocen może odbywać się „z wzajemnością” czyli można w swoim wpisie umieścić oceny innych użytkowników serendipity (przez przesyłanie plików xml z odpowiednimi danymi). a to już funkcja bardzo ciekawa i zacieśniająca nieco blogowe więzi. jak to działa w praktyce – jeszcze nie wiem. muszę wpierw linuksa odpalić by wtyczkę nieco potestować lokalnie. a gdy już potestuję, na pewno kilka słów o niej napiszę.

,

2 odpowiedź do community rating serendipity plugin

 1. Hadret Grudzień 21, 2005 o 22:53 #

  Szkoda, że nie integruje się to z inszymi skryptami. Może i przeprowadziłbym się pod skrzydła Serendipity, ale za bardzo polubiłem i przyzwyczaiłem się do WordPress’a (:

  • CoSTa Grudzień 22, 2005 o 07:30 #

   z tego co widzę póki co to serendipity ma kilka mniej lub bardziej sporych problemów – obsługa trackbacków funkcjonuje poprawnie dopiero od niedawna, brak pełnej polonizacji (z tym się rozprawię, nie wiem tylko jak spolonizuję te wszystkie wtyczki – w pytę ich :)), trochę dziwnie zorganizowana biblioteka mediów (w snapshotach rozwiązano kilka problemów, ja czekam na wyjście „oficjalnej” jedynki)… ale tak poza tym to bardzo fajny enginek, w dodatku prostacko wręcz skinowalny i zrobienie swojego motywu to kwestia dosłownie kilkudziesięciu minut o ile ma się jako takie pojęcie o css.

   ogólnie – fajna zabawka i nie zamienię na nic innego :). dzięki byte za pokazanie tego cacka!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
the brothers grimm (nieustraszeni bracia grimm)

the brothers grimm (nieustraszeni bracia grimm) to film, na który czekałem od bardzo, bardzo dawna. ot czysto przygodowa opowiastka w...

Zamknij