Menu serwera

winamp rządzi!

kilka osób tego bloga czytających od czasu do czasu, korzysta z przesympatycznego serwisu last.fm. co to za serwis pisać nie muszę więc przejdźmy do rzeczy. last.fm raz na jakiś czas publikuje zbiorcze dane o ilości zgłoszeń z różnych wtyczek przeznaczonych dla różnych programów. jak się okazuje – prawie połowa z próbki 170000 zgłoszeń pochodzi z… winampa! to niewiarygodne ale ten program wciąż trzyma się ultramocno, żeby nie rzec, że rządzi niepodzielnie. skąd to parcie na winampa??? dla windowsa stworzono przecież tyle dobrych playerów… no tak – kolorowy, skinowalny, tonu wtyczek, dwie tony skórek… komu to i na co potrzebne dalibóg nie wiem ale te wyniki nieco mnie zdziwiły. amarok za to cieniutko, cieniutko… :/

strona ze statystykami

,

7 odpowiedzi do winamp rządzi!

 1. Hadret Grudzień 2, 2005 o 23:02 #

  Quod Libet też nie wygląda najlepiej… A pod Windowsem zawsze korzystałem z Foobar’a2000. Winamp’a nie znoszę…

 2. Biter Grudzień 2, 2005 o 23:10 #

  Myslisz ze co jest najwazniejsze dla małolatów spedzajacych całe dnie na chatach onetowskich? skórki, skórki i jeszcze raz skórki – to napędza konikture, prostota i wygląd. Foobar tylko dla swiadomych jest, sam przekonuje do niego wszystkich wkoło i sie w tym utwierdzam jak słysze coponiektóre narzekania :) „- Jaki masz komputer? – A taki granatowo srebny z dvd” ;)

  btw trzeba sie umówć wreszcie raz a porządnie na piwsko (-a) bo po ..uju jest takie spotykanie sie na przystanku gdym jest wykończony pracka i ty zresztą tez :)

  • CoSTa Grudzień 2, 2005 o 23:31 #

   no tak. w sumie to się nie ma co dziwić. ładne toto, właściwie zmieniało się z czasem w multimedialne studio całe… a co do spotkanka – zapewne niebawem bietrku, niebawem. starczy tyrania ciężkiego, czas na piwo! :)

 3. Tomasz Grudzień 2, 2005 o 23:25 #

  Bo Winamp to kwintesencja odtwarzacza muzyki. Wszyscy znani mi windziarze go używają. Jedyny przypadek jak widziałem jak ktoś używał czegoś innego – Windows Media Player był w użyciu, i tylko dlatego, że to było na świeżoprzeinstalowanym XP.

  Heh, zresztą nawet moja dziewczyna woli XMMSa od QL, Rhythmboksa czy nawet BMP(x).

 4. Rork Grudzień 10, 2005 o 16:11 #

  a nie wpadliście w swoim zacietrzewieniu że to siła przyzywyczajenia trzyma ludzi przy winampie?To co że skóry, skoro używam od dwóch lat jednej, która jest czytelna.Wiem, jestem niepostępowy, ale dla mnie foobar zacznie być alternatywą w momencie kiedy moją ulubioną skórę z winampa będe mógł bez drapania sie stopą po głowie wczytać do niego.

  • CoSTa Grudzień 10, 2005 o 16:28 #

   bo, rorq, są znacznie lepsze playery, do tego bezpłatne i nikt tu zdaje się nie jest zacietrzewiony a jedno zdziwiony

 5. Rork Grudzień 12, 2005 o 14:32 #

  winamp też jest free, chyba nie ripujesz tym płyt?Ja nie jestem zdziwiony wynikami, ale co do lepszejszości, ja cenie sobie wygodę i prostotę, a to mi zapewnia winamp.I większość ludzi myśli podobnie, to czy niestety czy na szczęście to już nie mi rozstrzygać.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
beck – guerolito

album dopiero się ukaże a papa costa już sobie to małe conieco wciąga. potęga p2p czasem przytłacza :) beck. koleś,...

Zamknij