Menu serwera

costa goes gnome

na jakiś czas muszę odpocząć od stylistyki kde. gnome mnie przywołało i pokazało śliczną prostotę clearlooks. taaak, o to właśnie chodzi! a jako że lubię raczej ciemne kolorki… poszło w ciemne :). temacik się odpowiedni znalazł i grzecznie mi tu teraz robi klimacik w desktopie. za cholerę jednak nie mogę ikon udostępnianych wraz z tematem odpalić. nie wchodzą i już. nie mam bladego pojęcia czemu. gdyby komuś się chciało to przetestować i rzucić jakimiś konstruktywnymi uwagami – byłbym wdzięczny. anyway, firefox 1.5 jak widać biega i także ubrany w ubranko z tegoż tematu. nie powiem, nawet ładnie to wszystko się komponuje. btw firefoxa – tu też jest szybki. może nie aż tak jak pod windowsem ale czuję wyraźną różnicę.

ok, no to do do następnej zmiany wyglądu :)

3 odpowiedź do costa goes gnome

 1. Hadret Styczeń 9, 2006 o 06:26 #

  nie wiem jak instalowałeś ikonki, ale wystarczy rzucić nimi do katalogu /usr/share/icons. For example:

  sudo mv siakieś_ikonki /usr/share/icons

  Do graphite fajnie komponuje się Tango, ale polecam ściągnąć Ci je ze strony Art GNOME – http://art.gnome.org/ (:

  Udanej zabawy! (:

  • CoSTa Styczeń 9, 2006 o 08:05 #

   o kurczę, ale fajowa stronka! dzięki hadret!

   • Hadret Styczeń 9, 2006 o 08:46 #

    Staraj się instalować wszelakie themes’y i ikonki do katalogu /usr/share/themesicons. Dzięki temu unikniesz np. rozczarowania w momencie odpalenia zwykłej komendy:

    sudo gedit /etc/apt/sources.list

    Tak, jeśli będziesz miał wgrane te rzeczy wyłącznie w katalogu domowym, ~/.themes.icons, to przy przełączeniu się na root’a, będzie działał on ze swoim własnym, t.j. domyślnym, stylem. Mnie np. strasznie to przeszkadzało :P

    A co do stronki – idealnie uzupełnia się z GNOME-Look.org ^_^ Co zaś do graphite’a, to jest to jeden z moich ulubionych styli. Bardzo często uzupełniam go stylem metacity Gentleman (gnome-look.org) i wcześniej wspomnianymi ikonkami Tango (: Aktualnie bawię się ish’em dla gtk i blended’em dla metacity. Zresztą, zaraz shot’em rzucę na blogu (:

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
kamefu – emumania pod kde

ot proszę znalazłem fajną wiadomość szperając po feedach różnych. oto robi się bowiem coś, co sami developerzy nazywają amarokiem dla...

Zamknij