Menu serwera

filezilla dla linuksa

FileZilla

FileZilla

o proszę, ta wiadomość mnie cieszy bardzo. niezły klient ftp, który biegał sobie do tej pory tylko pod windows, jest właśnie portowany na linuksa. filezilla to całkiem sympatyczny program i chyba potwierdzi to każdy, kto go używał. nie jest to soft doskonały niestety (daleko filezilli do imo rewelacyjnego flashfxp, który ma jednak jeden za to ogromny problem – jest płatny :/) niemniej będzie to świetna alternatywa dla gftp czy też kbear (któremu do stabilności wciąż brakuje bardzo, bardzo wiele).

źródło wiadomości
screeny (stąd kradłem :))

, ,

6 odpowiedzi do filezilla dla linuksa

 1. byte Styczeń 4, 2006 o 20:58 #

  Tak, Filezilla jest przyjemna. Linux słabuje w okienkowych klientach FTP.

  • CoSTa Styczeń 4, 2006 o 21:19 #

   słabuje to mało powiedziane. w sumie nie wiem co przeszkadza developerom takiego na ten przykład gftp zrobienie queue z prawdziwego zdarzenia, czyli m.in. ponownie nawiązywanie połączeń przy rozłączeniach, ustanowienie reguł dokańczania/nadpisywania plików i całe mnóstwo innych drobnostek, których po brzegi ma falshfxp a które nie są jakimiś niesamowitymi patentami. ot po prostu dobrze przemyślany klient ftp by się przydał. póki co jest cienko :/

 2. Hadret Styczeń 4, 2006 o 22:36 #

  A mnie gFTP wystarcza w zupelnej zupełności. Gdybym potrzebował klienta bardziej zaawansowanego, to pewnie emulowałbym sobie Total Commander’a (:

  • CoSTa Styczeń 4, 2006 o 22:38 #

   total commander to bardzo primitywny klient w porównaniu z flashfxp. ot ma podstawowe funkcje i to wsio.

   • Hadret Styczeń 4, 2006 o 22:41 #

    To tylko jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że mnie nic ponad gFTP nie jest potrzebne (((:

    • CoSTa Styczeń 4, 2006 o 22:43 #

     :) do czasu zostawienia ważnego transferu na nockę przy zrywającym połączenie serwerze… z tego między innymi względu w robocie kupili mi flashfxp.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
kolejna dawka dobrego darmowego ambientu

swego czasu wspominałem na tej stronie o bardzo dobrym wykonawcy, którego mi się namierzyło w necie i posłuchało. miano jego...

Zamknij