Menu serwera

process viewer – przydatny programik

Process Viewer

Process Viewer

jako że siedzę ostatnio pod windows non stop (robię sobie swój szablonik do bloga, a co!) to i zacząłem szukać zamienników linuksowych przydatnych programów pod windows właśnie. ostatnio poczułem potrzebę posiadania czegoś zbliżonego funkcjonalnością do linuksowego ps. znalazło się dosyć szybko i doskonale spełnia swoje zadania. no i najważniejsze: działa toto w sposób bardzo zbliżony do ps.

process viewer to sympatyczny tiny programik, całkowicie zastępujący nielubiany przeze mnie windowsowy „menedżer zadań”, którego funkcjonalność jest żadna. nic nie podmienia, spokojnie. ot po prostu odpalenie tych 350 kilonajtów kodu (wersja gui, wersja konsolowa jest oczywiście także) daje duuużo informacji o taskach, jakie się aktualnie w systemie dzieją. i to w sposób uporządkowany oraz przejrzysty. z miejsca pokochałem to małe cacko, które nie wymaga instalacji, działa stabilnie jak skała i jest autentycznie pomocne przy sprawdzaniu, gdzie tak właściwie te setki mega pamięci wcięło :)

wielu to czytających na codzień używa linuksa w domu/pracy. czasem jednak muszą działać także w windows. jeśli szukacie jakiegoś fajnego programu z linuksowym feelingiem i o podobnym do ps działaniu – go for it. imo warto spróbować.

, ,

7 odpowiedzi do process viewer – przydatny programik

 1. byte Styczeń 25, 2006 o 21:59 #

  [url=http://www.sysinternals.com/Utilities/ProcessExplorer.html]Process Explorer[/url] widział? Też się nie instaluje.

 2. CoSTa Styczeń 25, 2006 o 22:16 #

  oooo… bardzo sympatyczna rzecz. dzięki!

 3. Hadret Styczeń 25, 2006 o 22:40 #

  Oba dwa (tego co byte podrzucił włączam) przydatne. Yeah, ja lubić to (:

 4. Riddle Styczeń 25, 2006 o 23:42 #

  Mimo, żem Windowsiarz, to może spróbuję

 5. mazdac Styczeń 26, 2006 o 01:25 #

  A jest jakas nakladka na konsole windowsowa?? czesta pracuje w niej i zawsze zamiast dir wpisuje ls, zamiast copy cp itd…. kiedys potrafilem sie przystosowac a teraz przystosofuje wszystko do siebie, starosc nie radosc :P

  • byte Styczeń 27, 2006 o 10:02 #

   Naści, Mazdac: [url=http://dragonee.jogger.pl/comment.php?eid=183887&startid=200601]tutaj[/url]

 6. mazdac Styczeń 27, 2006 o 16:13 #

  :D I’m sooooo happy. Thanks a lot byte.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
da majek naturystką

nasza córka dostała ostatnimi czasy jakiegoś skrętu w kierunku naturyzmu. ot tak po prostu jej się włączyło. schemat jest prosty...

Zamknij