Menu serwera

pluginy i schematy serendipity w jednym miejscu

wczoraj na blogu twórców serendipty pojawiła się bardzo ciekawa wiadomość. otóż powstała stronka (niezbyt) ładnie i klarownie przedstawiająca aktualną zawartość CVS wtyczek i schematów dla serendipity. jest tego całkiem sporo a lektura może być ciekawa także dla blogowiczów korzystających z innych systemów blogowych. ogólnie rzecz biorąc na stronie znajduje się informacja o wszystkim, co można pobrać przez doskonałą wtyczkę SPARTACUS. może zacytuję samych autorów:

It’s an auto-generated snapshot and download page of the Serendipity Plugin and Template repository. Something like pear.php.net, but a bit more light-weight. It should serve well for people that cannot run Spartacus or who want to look at our repository.

spartacus w działaniu

czymże w takim razie jest ów spartacus? to nic innego jak: Serendipity Plugin And Repository Tool Access Customization/Unification System :). proste i oczywiste? niezbyt? no to jeszcze raz ale prościej: to wtyka, ktorej zadaniem jest pobieranie i instalowanie innych wtyczek (oraz schematów/themes) oraz informowanie o nowych wersjach wtyczek plus ich aktualizowanie na żądanie. żadnego ssania, żadnego wypakowywania i uploadowania. po prostu w panelu administracyjnym klika się na pole obok wtyczki (na rysunku zaznaczone pole z czekającą aktualizacją) i gotowe. wygodne? no ba!

jednym słowem: oto strona z prawie wszystkim, co oferuje serendipity w temacie wtyczek i schematów. póki co jest tego pewnie niewiele w porównaniu do takiego wordpressa ale systematycznie dochodzą coraz to nowsze wtyczki a schematów będzie z czasem więcej. kilka osób zabrało się tam ostro do roboty a i niżej podpisany coś od siebie dorzuci.

serendipity spartacus strona z informacją o wszystkim, co można do serendipity dorzucić
źródło wiadomości

, , , , ,

1 odpowiedź do pluginy i schematy serendipity w jednym miejscu

  1. CoSTa's Family Page Kwiecień 1, 2006 o 08:36 #

    zaczynam mieć powoli problemy z nadążaniem z informowaniem o nowych schematach/tematach/szablonach (jak to przetłumaczyć – themes?) robionych czy portowanych przez niezrównanego carla gallowaya. to, co ten facet wyczynia dla społeczności serendipity jest

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
rodzinne wyjście do kina

przy sobocie postanowiliśmy rodzinnie wybrać się do kina. scenariusz przewidywał:dojście do kinakupno biletów poprawione masą popcornu i coląspędzenie kilkudziesięciu minut...

Zamknij