Menu serwera

serendipity – jak szybko zrobić sobie bloga

bardzo ale to bardzo ciekawy adres znalazłem przy okazji szperania nieco głębszego po stronie systemu blogowego, z którego korzystam – serendipity. otóż można sobie całkowicie za darmo i zupełnie bezstresowo postawić bloga w trybie wręcz pilnym. wystarczy się zarejestrować, i viola – można korzystać prawie że do woli.

jak to działa? a po kolei idąc:

 • wskakuje się na stronę http://www.supersized.org/
 • w pierwszym polu wpisuje się swoją ksywkę czy co tam się uzna za stosowne
 • klika się "next" i uzupełnia pewne dane (hasła, imię i nazwisko jeśli chce się je podać, mail)
 • czeka się chwilkę na maila z kodem aktywującym
 • aktywuje się bloga za pomocą przesłanego kodu
 • loguje się
 • używa się

w ten jakże skomplikowany sposób powstał oto testowy blog papy costy :). blog obsługuje się z uprawnieniami chief editora, czyli kolesia, który może wszystko prócz instalowania i odinstalowywania wtyczek. może za to zmieniać temaciki, ma pełną władzę nad biblioteką uploadowanych mediów i takie tam. trochę za mało czasu miałem (eeech, czasem zbyt krótko się jednak te pliki plikują do druku :)) by się opcjami oferowanymi przez supersized.org pobawić ale jak na razie wygląda to całkiem obiecująco.

jeśli więc potrzebujesz szybko postawić bloga albo po prostu jesteś ciekaw co to takiego to całe serendipity, o którym tyle tutaj truję – go for it!

, ,

2 odpowiedź do serendipity – jak szybko zrobić sobie bloga

 1. grzesiek i zagubieni Styczeń 24, 2007 o 14:48 #

  [ten komentarz rozwala :). zostawiłem, bo co mam się sam cieszyć promocją bloga o namiarach http://www.tlen.pl :) – CoSTa]

  whodzcie na muj blog jest tam dużo ciekawych żeczy o zagubionych

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
gdzie moje 3d w ubuntu???

okej, dziś z rańca nieco się wkurzyłem. wczoraj wieczorkiem postanowiłem sobie nieco system uaktualnić i zafundowałem mojemu ubuntu nowe sources.list...

Zamknij