Menu serwera

śmieszne państwo – polska

a tak z ciekawości siadłem wczoraj do oglądania tego cyrku, który funduje nam w coraz większych ilościach PiS wraz z przyległościami. coby nie skakać po programach postanowiłem wciągać jeden, za to potencjalnie najciekawszy: prosto w oczy moniki olejnik.

nie zawiodłem się!

dorn, giertych, lepper i cymański zapewnili mi doskonałą zabawę tego wieczora. o ile dorn (ten koleś naprawdę jest złotoustym idiotą. ale że aż takim???), giertych i lepper są mi poniekąd znani, o tyle cymańskiego po raz pierwszy posłuchałem nieco dłużej. zazwyczaj wyłączam kolesia w cholerę. okej, już jestem pewien. to człowiek z mocno szarpniętą psychiką, nauczony mówić jak kompletny kretyn, czyli „mocno akcentować wyrazy” co nieuchronnie w jego wykonaniu prowadzi do ogoromnego zdziwienia mnie, czyli słuchającego, że gdzieś jeszcze są „politycy” mający o sobie mniemanie adolfa i przekonani o tym, że im dłuższą pauzę się między słowami zrobi, czym mocniej w stół pięścią się walnie, tym argument znaczniejszy i silniejszy. gdzie PiS wysyła swoich chłopców na nauki? koniecznie szkołę zmienić trzeba… a jeśli ich nie wysyła, to koniecznie powienien zacząć. z oglądania bowiem pana cymańskiego w akcji wniosek jest tylko jeden: nauki szkolne może i jakieś tam odebrali, może nawet i są profesorami ale standardy kulturalne w PiSie są żadne.

później wyświetlono pana prezydenta, który ponoć do ostatniej chwili się wahał a na nasze tłumacząc: robił sobie ładne antre, coby cały kraj o leszku pisał. miałem pana prezydenta nieco wcześniej wyłączyć ale pomyślałem, że w sumie warto posłuchać co człowiek ma do powiedzenia.

pierwsze wrażenie: ten kolunio był przed kamerą solidnie nawalony :)… nie wiem, czy on tak z przyrodzenia ale jeśli nie – wczoraj wykończył lesiu o kilka kieliszków za dużo. to dlatego cała polska czekała na przemówienie. trzeba było jakoś leszka do stanu używalności doprowadzić :). okej, żartuję sobie (chociaż…) ale wniosek z wysłuchania miłościwie nam panującego mam jeden: niech ktoś tego człowieka nauczy mówić! ten koleś autentycznie bełkotał… nie jestem wielkim fanem leszka więc nie wiem w czym problem. może ma jakąś wadę? jeśli takowej nie ma to ja bardzo proszę pana prezydenta by mnie nieco szanował, kiedy do mnie rozmawia i nie bełkotał. no i prosiłbym pana prezydenta, żeby jednak czytał przynajmniej dwa razy przed wejściem na antenę to, co mu napisano. pomyłki w czytaniu zdarzają się każdemu ale na boga, w tak krótkim tekście potknięć było od cholery. problemu z czytaniem lesiu? wzrokiem? za dużo za trudnych słów na raz? nie chcę się czepiać lesiu ale reprezentujesz ten kraj. weź się więc w garść i przestań pić/zacznij chodzić na jakieś kursy mówienia, poczytaj nieco książek a nie tylko oglądaj słupki sondaży no i zacznij sprawiać wrażenie człowieka, który mówiąc do mnie faktycznie mówi do mnie, nie koło mnie.

a skąd taki a nie inny tytuł wpisu? kiedy osoby rządzący tym krajem zaczynają mnie bawić coraz bardziej, jakoś tak uczucie owo samo przenosi mi się na całe państwo. oglądam zabawnych, rządzących mną ludków, widzę zabawnie mały stan mojego konta w środku miesiąca, wręcz turlam się ze śmiechu licząc ile zajmie nam lat spłata kredytu, który musimy zaciągnąć na kupno trzypokojowego mieszkania, a już szaleńczo wręcz z radości walę głową o ścianę widząc cenę owego mieszkania.

polska to wesoły kraj…

5 Responses to śmieszne państwo – polska

 1. byte 14 lutego, 2006 at 13:28 #

  Mnie zastanowiło przede wszystkim to, dlaczego Leszek tak trzymał się stołu. Odpowiedź znalazłem na pl.pregierz: „chomik jak robi słupka to tak ma” :)

 2. btd 14 lutego, 2006 at 17:06 #

  Wypas wypas, a Byte rozlozyl moja rodzinke ze smiechu :D

  Mnie chwilowo w dawaniu ognia wena opuscila, ale widze ze Costa dobrze podtrzymuje ogien ;-)

 3. RAFi 15 lutego, 2006 at 14:02 #

  CoSTa, podobno orędzie do narodu naczelny bobek miał przesunięte, gdyż doradcy oznajmili mu, że nie wygra z Cichopek i spółką, która w tym czasie w serialu na tiwipi 2 była nadawana. :D Miałby 10% oglądalność, a tak miał 19%.

  • CoSTa 15 lutego, 2006 at 14:15 #

   ja to się tam zbytnio nie dziwię, że ludzie wolą cichopek oglądać niż mamroczącego coś kolesia :). też o tym czytałem i aż mi w sercu się zrobiło cieplej, że takich sprytnych mamy doradców prezydenta. z takimi doradcami nasz prezydent nie zginie! my być może też nie :)

 4. RAFi 16 lutego, 2006 at 01:28 #

  A tak poza tym, bardzo idiotycznie wyglądał wesoły romek, który tym razem do śmiechu nie miał. Jakby mu ktoś jądra powiązał. Po wystąpieniu naczelnego bobka romek nagle znalazł język w gębie. :D

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
ooo, jaki ładny mac mini

no zaczyna to wyglądać całkiem ciekawie. cena robi się w miarę sensowna a sprzęcik przecież prima sorte. trochę się zaśliniłem...

Zamknij