Menu serwera

yasar akpence – passion of percussion vol 3

Yasar Akpence – Passion of Percussion Vol. 3

Yasar Akpence – Passion of Percussion Vol. 3

w tym kraju może kilka osób tę płytę wysłucha. a nawet tego nie jestem pewien. taaaak, zdecydowanie przesadziłem z tymi kilkoma osobami. a szkoda jak cholera bo oto trafił mi się materiał wręcz z pod lady. potęga netu i sieci p2p przeraża mnie powoli. o tej płycie jest tylko wzmianka na stronie wytwórni, która krążek wydała. a i to nawet nie. popracuje więc nieco za tę wytwórnię i odrobię ich pańszczyznę. przyjaźń polsko – turecka powinna kwitnąć! :)

o panu o wdzięcznym imieniu yasar akpence w życiu nie słyszałem. i pewnie nigdy bym nie usłyszał, gdyby nie przypadkowe kliknięcie w link i pobranie z netu całkiem fajowego materiału autorstwa tegoż pana. płyta zwie się passion of percussion vol 3 i jest kawałkiem solidnego bębnienia w bliskowschodnich klimatach. mister yasar pochodzi bowiem z turcji i jest tam ponoć cenionym drumerem. nie, nie ładuje w bębny w jakiejś kapeli rockowej. on ponoć robi hałas artystycznie zaangażowany i o ostrym nastawieniu folkowym. gwoli ścisłości – folkiem tę muzykę nazwiemy my ale w turcji i ogólnie w basenie morza śródziemnego jest to jak najbardziej żywa, funkcjonująca na co dzień muzyka, która ma swoich fanów a artyści sprzedają swoje płyty w nakładach, które wzbudziłyby zazdrość niejednej naszej gwiazdy.

czym jest więc ta płyta? to w całości instrumentalny materiał wprost z turcji, w ichnim wschodnim brzmieniu, z ichnim instrumentarium i stylizacją utworów, no i oczywiście z naciskiem na perkusję. materiał jest świeżutki, wydany 7 lutego tego roku i stąd może ten brak jakichś sensownych źródeł danych o samej płycie. tak czy inaczej – to kawał solidnego i dobrego grania w rytmach, które zawsze mnie ruszają i porywają do brykania. przypomnijcie sobie jakiś arabski „hicior”, wytnijcie płaczliwe beczenie wokalu (oni tam wszyscy tak śpiewają, to jakaś wschodnia szkoła wycia :)), usuńcie w wyobraźni popowe naleciałości fonografii zachodu i skręćcie jeszcze nieco w stronę folku. no i to jest właśnie to. bardzo fajny, miejscami wręcz porywający materiał, tym bardziej, że na co dzień w polsce takich numerów się po prostu nie słyszy. a więc do tego wszystkiego bardzo to dla nas egzotyczne.

płyty słucha się doskonale. jako że całość materiału została przygotowana przez i dla drumiarza – usłyszycie wszystkie możliwe rytmy, instrumenty perkusyjne i odmiany dzwonków, jakie wam tylko w pamięci po okołoarabskich brzmieniach pozostały. świetnie brzmią konstrukcje (bo to już nie kompozycje) na bębenki właśnie. tu muzyka jest tłem dla bębniarza. i to chyba stanowi o ogromnym uroku tego albumu. ciągle nam tu coś bębni, coś stuka, coś dzwoni, a zaraz obok, dopełniając całości, grają instrumenty smyczkowe, których nazw nawet nie mam zamiaru się domyślać. w dwóch słowach obcowania z tym krążkiem nie da się streścić a i nie warto. trzeba tego po prostu posłuchać. rzecz całkowicie obca nam kulturowo ale może przez to kilka osób w tym kraju może jednak tę płytę z chęcią przyjmie w swoich playerach. u mnie wylądowała i gości już od jakiegoś czasu. zaliczam właśnie trzeci odsłuch a wciąż nie mam dość. inna kultura, inne brzmienia, egzotyka…

ocena w skali 1-10: 7

strona dystrybutora

, ,

8 odpowiedzi do yasar akpence – passion of percussion vol 3

 1. byte Luty 12, 2006 o 23:47 #

  Ty facet jakiś dziwny jesteś. Do Turcji Cię zawiało? Egzotykę masz w Polsce. Doda na przykład – ona dla mnie jest z innej planety, nie tylko z innego kontynentu :)

  O Mandarynie nie wspominam.

 2. Jurabos Kwiecień 13, 2006 o 10:29 #

  hmm, gdzie to mozna znaleźć?

  • CoSTa Kwiecień 13, 2006 o 11:59 #

   zapewne w jakimś tureckim sklepie :) albo na stronach z warezami. a jeśli masz zbyt dużo kasy to znajdzie się pewnie kilka sklepów, które wysyłkowo to sprzedają.

 3. Jurabos Kwiecień 13, 2006 o 12:23 #

  szukałem na stronach, ale ok, jakos dam rade. vibrasphere juz mam :), jest ok. gdzie wyszukujesz takie perełki? tak normalnie w sklepie? :) np tureckim ;)

  • CoSTa Kwiecień 13, 2006 o 12:34 #

   filemp3.org – sporo dobra. strona wymaga rejestracji.

 4. Jurabos Kwiecień 13, 2006 o 13:07 #

  dzieki, zarejestrowałem się – kiedys było tam ciasno i nie mogłem się dostukac.

 5. dorian gray Styczeń 11, 2007 o 22:15 #

  it is a very good belly dance album from turkey…

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
rachunki, taka ich mać

przez moment byłem człowiekiem przy forsie. mogłem sobie szastnąć kasą, postawić kumplom kilkanaście kegów (jak nie więcej) piwa i jeszcze...

Zamknij