Menu serwera

da majek idzie spać sam!

scooby doo, bajka przeklęta!

przy końcu roboty za rodzinką mi się chyba zatęskniło bo jakoś tak przed chwilą do łba wskoczyło, jak to da majek próbuje się nauczyć spać sama. pomysł narodził się po ostatniej wizycie u koleżanki da majka, niejakiej paulinki voytassowej (greetz voytass!). tam padło brzemienne w skutki zdanie: paulinka sama chodzi spać, sama sobie śpi w swoim łóżeczku i ogólnie nie naprzykrza się starszym po nocy.

da majek nie uwierzył. nie mógł uwierzyć. ciągle się pytał "a jak to tak, nie boi się?", "nie śpi z mamusią?" itd. nasze dziecko dosłownie oniemiało, że tak w ogóle można. no i padło postanowienie: da majek ma się nauczyć spać sama. co ja kwituję krótkim "taaaa…". już to widzę jak nam się dzieciak z wyra wyprowadza. już to widzę, jak ją doropha wypuszcza :). skutkiem ubocznym postanowienia jest nagły wybuch miłości da majka do dorophy: "mamusiu, ty tak ładnie śpisz", "mamusiu, kogo ja będę miziać do spania?" i tak dalej – styl rodzice znają, nierodzice szybko by się znudzili. papa costa zachowuje się przy tym wszystkim jak prawdziwy papa: w samodzielne spanie swojej córki wierzy jeszcze mniej niż ona sama. ale rozmowę już z córą odbyłem i dowiedziałem się, że głównie to ona boi się duchów i między innymi dlatego nie chce spać sama.

basta! ban na scooby doo. ta baja rozpieprza mojemu dziecku mózg a mnie pożycie małżeńskie :)

,

5 odpowiedzi do da majek idzie spać sam!

 1. byte Marzec 28, 2006 o 15:38 #

  Śpicie z córą? SERIO? O rany, moja chłopaki od zawsze śpią same. Nigdy, przenigdy nie zagośącili u nas w sypialni dłużej niż godzinkę (czasami uprawiamy dzikie sporty łóżkowe; koronna konkurencja niżej podpisanego: rzut poduszką w bliźniaki). Być może dlatego, że są we dwójkę – łatwiej im zasnąć.

  A jak tam życie seksualne? :)

 2. Yarpen_Abbil Marzec 28, 2006 o 16:54 #

  Ehhh… CoSTa – co ty mi chcesz dzieci obrzydzić?!

  Rozpieprzenia pożycia małżeńskiego współczuję… ;)

 3. ciotka's eleni Marzec 30, 2006 o 07:48 #

  jest to niestety blad wychowawczy ktory wielu z nas rodzicow popelnia nieswiadomie ale tez czasami i dla wygody. osobiscie przyznaje sie do tego bledu.dzieci powinny od urodzenia spac same i jezeli sa ku temu warunki w osobnym pokoju.

  dziecko ktoremu po kilku latach spania z rodzicami kaze sie spac samemu czuje sie w pewnym sensie odrzucone.zawsze jednak mozna mu wytlumaczyc ze musi sie to stac dla jego i rodzicow dobra

  mam nadzieje ze zmadrzeliscie na tyle ze przy drugim dziecku pojdzie wam lepiej

  • Chriss Listopad 13, 2009 o 12:07 #

   ale ty ciotka mądra jesteś, o ja nie mogę, pewnie jesteś poradnia wychowawczą czy czymś takim, ciekawe ile bierzesz za godzinę i co cię strzeliło, że tu za darmo swoje cenne uwagi rozdajesz.
   A wiesz, że co jakiś czas teoria się zmienia i odwraca do góry nogami? jak jest moda na spanie osobno to jest i tyle a jak nie to nie masz racji.
   Jak widać z przykładów każde dziecko jest inne i jednemu potrzeba bliskości rodzica nocą a innemu nie. Tak samo z matką – jednej potrzeba bliskości dziecka nocą a innej nie. To czy zamieniła starego na młodszego to już zupełnie inna sprawa.
   Jeżeli dasz dziecku to co potrzebuje i nie będzie to leczenie własnych strachów czy innych zaległości to mały miś we własnym czasie pójdzie na swoje.
   A swoją drogą to ciekawe jak ludzkość chciałaby wszystkie dzieci świata dopasować do jednego wzorca. Równie dobrze moglibyśmy wszyscy równo bez wyjątków być kasjerami w hipermarkiecie.

 4. Paweł Tkaczyk Marzec 31, 2006 o 20:32 #

  Mój się szybko nauczył — choć byłem jedyny w rodzinie, który w to wierzył :) Po prostu zamiast zasypiać z nim (czy pozwalać spać z nami) stałem w drzwiach aż zasnął. Potem stałem już w swoich drzwiach, a po kilku dniach w swoim łóżku, przychodząc tylko jak wołał. A Scooby Doo nie ma z tym nic wspólnego ;)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
suse 10 – moje boje – część 1

pracowy plextorek dał rady. obrazek wypalił się bezbłędnie i muszę przyznać, że gnomowy prawoklik na obrazie iso i natychmiastowe wypalanie...

Zamknij