Menu serwera

serendipity – nowy i ładny schemat dostępny

andreas08 w działaniu

mała fabryka schematów, którą jest nieoceniony carl galloway, właśnie wyprodukowała kolejny. obok screenik prezentujący jak moja stronka wyglądałaby ubrana w nowe piórka. trzeba przyznać, że schematowy dorobek carla zaczyna budzić poniekąd zazdrość. inna kwestia, że to bardzo przyjazna bestia jest a skora do pomocy, że bardziej nie można. schemat prezentuje się świetnie i został bardzo ładnie sportowany dla serendipity. szacunek dla tego pana!

więcej informacji o schemacie wraz z linkami do pobrania znajdziecie tutaj. już niebawem garvin wrzuci schemat do cvs i będzie można zafundować sobie nowy wygląd via wtyczka spartacus.

carl! you have made a hell good job with this one. congrats!

, ,

5 odpowiedzi do serendipity – nowy i ładny schemat dostępny

 1. Hadret Marzec 3, 2006 o 18:06 #

  Bardzo zgrabne. Przypomina mi deczko K2, które używam obecnie na swoim blogu (:

 2. krzychu Marzec 4, 2006 o 16:24 #

  A czy nowy schemat po dodaniu komentarza przenosi focus na górę strony, czy nadal – jak dotąd – trzyma go poniżej wszystkich wcześniej dodanych komentarzy? :-(

  • CoSTa Marzec 4, 2006 o 18:35 #

   pewnie robi to tak, jak zaimplementowano to defaultowo w serendipity – po dodaniu commenta focus ustawiany jest na powiadomienu o dodaniu komentarza. głupie to, wiem. tyle że w szablonach nie za bardzo jak jest to zmienić (no przynajmniej tak mi się wydaje po przekopaniu się przez drobną ilość dokumentacji). rzecz „to do” dla garvina. zbieram mu wszelkie tego typu uwagi i raz na jakiś czas wysyłam w cholerę. pochwalę się, że to między innymi przeze mnie opóźnia się wydanie wersji 1.0. ciągle coś tam chłopak mocno grzebie :)

   wszelkie sugestie i wszelka krytyka na temat serendipity MOCNO pożądane! postaram się kompilować wszystkie uwagi i przesyłać developerom coby im się nie nudziło.

   • krzychu Marzec 5, 2006 o 08:06 #

    Jasne, rozumiem. Więc zgłoś to o czym piszę – focus powinien być ustawiony na top strony. Albo – jeśli ma być na komunikacie o dodaniu komentarza, to niech pojawi się tam też link/kotwica na górę strony – teraz tego nie ma i ja zawsze po dodaniu komentarza jestem zmuszany do dodatkowego kliku w tytuł artykułu, żeby wczyścić komunikat.

    Takie jest moje user experince :)

    Ja nie znam tego CMSa, ale możliwe, że zachowanie o którym mowa jest na sztywno zakodowane we etyczce do komentowania …

 3. Hadret Marzec 6, 2006 o 08:41 #

  A możliwe też, że jest jakaś AJAXowa wtyczka do Serendipity, która robi z komentarzami jak WordPress ze skinem K2 – który swoją drogą można znaleźć u mnie na blogu (:

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
radioUXA – rozgłośnia dla prawdziwych oldboyów

że tak krotochwilnie powiem - posunięci :) przez czas miłośnicy radiowych rozgłośni internetowych mają nowy adres do kolekcji: http://radiouxa.atari8.info/... co...

Zamknij