Menu serwera

serendipity – „two colours” nowy schemat w tworzeniu

two colours theme

z braku czasu niestety przeciąga się tworzenie nowego schemaciku dla serendipity :/. zaawansowanie projektu oceniam na mniej więcej 50% ale trudne chwile dopiero przede mną. teraz czas wprowadzić w życie kilka moich pomysłów, które wymagają solidnego kodowania w smarty. a to już jest, jak powiadają nasi anglosascy bracia, "beyond my possibilities". przynajmniej na razie :). z takim tempem prac schemacik oddam do ogólnego użytku za jakieś miesiąc ale spoko, nie od razu rzym przecież zbudowano :).

póki co wrzucam jotpega z podglądem pracki. jak wam się to widzi? tu jeszcze sporo zostało do zrobienia w kwestii kolorystyki sidebarów ale to juz raczej z górki niż pod górkę. schemacik umożliwia wyświetlanie jednego jak i dwóch sidebarów koło siebie. niestety całość siedzi na tabelach bo po prostu nie mam bladego pojęcia jak to wszystko ubrać w divy. na css-sie się nie wyznaję. muszę się dogadać z carlem i ja mu będę trzaskał layouciki w photoshopie a brudną robotę będzie odwalał on :). ot prosty, soczysty w kwestii kolorków layoucik, jakiego póki co serendipity brakuje.

jeśli wszystko wypali i uda mi się wrzucić wszystkie ficzery, jakie sobie zaplanowałem, będzie to całkiem przyjemny i funkcjonalny schemacik. problem w tym, że to wymaga kodowania. czas więc zwrócić się do tworców serendipity o pomoc…

,

11 odpowiedzi do serendipity – „two colours” nowy schemat w tworzeniu

 1. byte Marzec 18, 2006 o 13:54 #

  Bomba! Mnie się bardzo podoba. Dawaj, dawaj, rób riliza :)

 2. Hadret Marzec 18, 2006 o 14:02 #

  Jope, podzielam zdanie przedmówcy. Prezentuje się świetniaście (:

 3. CoSTa Marzec 18, 2006 o 14:32 #

  mam nadzieję, że te wszystkie ficzery, które sobie zaplanowałem, da rady jakoś wykonać. jeśli tak – schemacik będzie po prostu wygodny dla czytającego. jeśli nie – będzie mniej więcej jak jest teraz z kolkoma zmianami w sidebarach. jak by nie było – roboty jeszcze sporo :)

  dzięki za miłe słowa. dobrze wiedzieć, że się gówna kompletnego nie robi. tu zero grafy jest (okej, ikonki), same style. takie minimum lubię :)

 4. RAFi Marzec 18, 2006 o 14:37 #

  Ten przygasły róż bardziej nakierowałbym bardziej na przygaszone bordo. Szarości z prawej są zbyt ciężkie i jednolite, przez co słabo kontrastują ze sobą pogarszając tym samym czytelność.

 5. bmp Marzec 18, 2006 o 14:38 #

  Prosto i czytelnie. Miło :)

 6. Tomasz 'mrman' Skórski Marzec 18, 2006 o 15:20 #

  Hym, moim zdaniem, twoich blogowych gości najbardziej interesuje treść – a reszta jest mniej istotna – dlatego część (niebieską) przeznaczoną na notki bym rozszerzył – a resztę zmniejszył.

  • Brzoza Marzec 18, 2006 o 19:08 #

   Ha – oto głos rozsądku. W pełni podzielam pogląd i też za tym optuję. I idąc tym tropem- pamiętaj bracki, żeby tła pod tekstami nie przeszkadzały w czytaniu. Ten layout, którego też używasz, ma taką oto wartość, że bardzo wyraźnie na nim widać tekst i dobrze się czyta wpisy i artykuły.

 7. pawlik Marzec 18, 2006 o 16:42 #

  co takiego jest w tym serendipity, ze opuszczasz WP? :)

 8. Yarpen_Abbil Marzec 19, 2006 o 19:26 #

  Jak dla mnie ten theme jest bardzo dobry… – Po co zmieniać to co dobre, po co robić problem… ?!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
mandriva linux one 2006 – z ciekawości

mandriva linux one 2006swego czasu namiętnie używałem mandrake, od długiego już czasu przemianowanego na mandriva (swoją drogą dziwna nazwa :))....

Zamknij