Menu serwera

alt.pl.bittorrent

kiedyś to była przydatna grupa dyskusyjna o fajnym protokole p2p. teraz to tylko targowisko wymieniania się zaproszeniami na różne serwery warezowe oraz między innymi takie kwiatki:

Panowie, skad mozna sciagnac filmik Agnieszka Palczewska? nie chodzi mi o tar.gz tylko mpeg albo avi?

i drugi:

Czy jest program/kodek do odtwarzania filmów w formacie RAR?

dobra, ja wysiadam… wydawało mi się naiwnie, że nawet kraść też trzeba choć trochę umieć.

10 odpowiedzi do alt.pl.bittorrent

 1. Golem_XIV Kwiecień 25, 2006 o 18:01 #

  „tar.gz” takie filmy to trzeba skompilować w „MS Linusie” w „kąsoli bacza” przez wydanie polecenia „srugo –fiu-bzdziu /e /tar.bzdet nazwa.filmu”. Ale to się nie opłaca bo zródła mają ca 700 MiB a sam kompilat przy optymalizacji -o2 coś koło 8 GiB i się robi przez 2 dni. Lepiej ściągać filrmy rar – mają super stosunek objętość/długośc_filmu. Kumpel podobno na jednej dyskietce /dev/fd0 to kiedyś cały film „przyrodniczy” [he, he ;)] załatwił.

 2. Luke Mica Kwiecień 25, 2006 o 18:26 #

  skąd ja znam takie klimaty… nie zapomnę rozmowy między dwiema dziewczynami w moim LO:

  – jaki macie system operacyjny?

  – ja mam XP…

  – a ja mam LG

  – no, ja też

  :)

 3. madman Kwiecień 25, 2006 o 20:21 #

  Co do odtwarzacza filmow w „formacie RAR”, to jak sie ktos uprze – jest. Mplayer to przelknie i sam sobie w locie odpakuje.

  Ale szkoda ze ludzie sa na taaakim poziomie

 4. KeyBi Kwiecień 25, 2006 o 20:44 #

  Taaak … tak to już jest. Ale i tak chyba nalepsze kwiatki czy tam jaja są na grupie hacking :P Tak dopiero siedzą niepoważni ludzie ;)

 5. CoSTa Kwiecień 25, 2006 o 21:44 #

  usenet zaczyna powoli osiągać poziom forów onetowych… jak boga kocham, ostatnio jedynymi sensownymi źródłami informacji niegazetowych i miejscem jakiejś dyskusji są dla mnie blogi. coś się zmienia w necie…

  • krzychu Kwiecień 26, 2006 o 06:17 #

   :) bo zamiast komentarzy pod artykułami, należy czytać artykuły!

   W gruncie rzeczy usenet od dawna NIE jest jądrem informacyjnych Internetu. Przyczyn jest pewnie kilka – ja stawiam na główną: rozwój forów przez WWW. Tak – chodzi o powszechną dostępność phpBB i innych. Od gdzieś trzech lat byle dziecko neosrady ściąga paczkę, kupuje serwer za 50 pln/rok z php i bazą i go! Już może mieć własną [i]grupę dyskusyjną[/i] – po co im jakiś dziwny usenet do którego trzeba mieć jakiś program, w którym to usenecie spotyka się co chwilę jakichś guru, co to tylko do gugle odsyłają etc. :)

   • CoSTa Kwiecień 26, 2006 o 06:22 #

    no i właśnie z tych powodów dziwi mnie, że mimo wszystko na usenecie siedzą – jak to gdzieś na którymś blogu nazwano – dzieci neostrady. what the hell? fora pozamykali czy co? przeglądarka się zepsuła czy jak? i żeby było śmieszniej – coraz więcej tego… aha, google groups. no tak, narzędzie fajne ale i ogólnodostępne.

    • krzychu Kwiecień 26, 2006 o 13:47 #

     No i żadne abuse@ tam nie działa :-<

  • jacca Kwiecień 26, 2006 o 06:23 #

   coś w tym musi być, nawet na ‚hard-guru’ pl.comp.lang.perl zaczynają tej wiosny ściągać trolle i pokemony :]

 6. CoSTa's Family Page Maj 6, 2006 o 11:07 #

  no, zaczyna się nareszcie patrzenie na p2p z nieco bardziej ludzkiego punktu widzenia. przy okazji – alt.pl.bittorrent na coś się jednak przydaje :)najpierw wpadłem tutaj, skąd skierowali mnie tutaj. a tam stoi napisane między innymi:At a panel this week

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
serendipity – już prawie przetłumaczone

mimo permanetnego braku czasu jednak jakoś daję radę późnymi wieczorkami przysiąść i potłumaczyć nieco wszystko, co związane z tym enginkiem...

Zamknij