Menu serwera

motywacyjny kopniak od riddle’a

najpierw się wpieniłem. później, gdy już wypalilem odpowiednią ilość papierosów i popiłem to odpowiednią ilością coli, przyszło rozwiązanie problemu i trudne do wypisania słowo „przepraszam”.

o co chodzi? a o to, że niejaki riddle na swoim miniblogu lekko zwątpił w ideę serwisu 10przykazań, który to serwis w założeniu miał podawać treści bardzo starannie wyselekcjonowanych blogów. jako przykład chybionej selekcji poszła moja marna stronka (z czym ogólnie wypada się zgodzić bo ani tu mądrze, ani profesjonalnie ani w ogóle nie tak jak na tych wszystkich zaangażowanych blogach :)). to że marna, to okej. ale wpieniło mnie stwierdzenie, że mój blog nie podaje treści w feedach. no jak to nie podaje, skoro styka rss-a sobie wyświetlić i wszystko jest jak należy. mało tego, rss się walidował (choć z drobnymi problemami) więc nie widziałem najmniejszego sensownego powodu, dla którego 10przykazań treści nie podawało. wysmażyłem więc brzydkiego maila wprost na skrzynkę riddla. teraz pozostało czekać tylko na reakcję i kłocić się do upadłego.

i się doczekałem…

riddle odpisał. grzecznie, uprzejmie i w ogóle w stanach wyższej świadomości i kultury nie rodem z blokowiska. trochę mnie to strapiło ale też dało impuls do sprawdzenia dlaczego w sumie 10przykazań treści nie pokazuje. w międzyczasie tryb działania papy costy przeskoczył ze „wzburzonego kogucika” na „analitycznego inspektora” i wziąłem pod lupę kilka feedów podawanych przez 10przykazan. rozwiązanie było cały czas pod ręką i widoczne ale po co nad czymś popracować, skoro można pyskować?

dla potomności i innych użytkowników serendipity: to znów kwestia podmiany dosłownie dwóch wierszy w jednym pliku i już jest wszystko okidoki. na tapetę bierzemy plik feed_2.0.tpl, który to plik kopiujemy z katalogu defaultowego schematu/tematu czy jak to zwał do katalogu z aktualnie wykorzystywanym schematem/tematem czy jak to zwał. znajdujemy w tymże pliku frazę

<content:encoded>

i zmieniamy na

<description>

czas także zamknąć to, co otworzyliśmy więc wypada zmienić

</content:encoded>

na

</description>

i to wszystko. 10przykazań nie parsowało najwidoczniej zawartości lecącej w <content:encoded> i to cała przyczyna „problemu”. ot wystarczyło tylko o tym napomknąć i rozwiązanie samo wskoczyło w oczy.

przy okazji riddle popracował nieco na rzecz mojego bloga i nieco podpowiedział mi w temacie stylowania tagów code i pre. kłopoty jak zwykle są z ie i jakoś je trzeba przeskoczyć. moje obejście problemu może nie jest zbyt eleganckie ale skuteczne a to się liczy :)

dzięki riddle!

,

16 odpowiedzi do motywacyjny kopniak od riddle’a

 1. byte Kwiecień 3, 2006 o 20:36 #

  Powiem tak: czytanie kolejnego technicznego bloga, którego czytelnicy świetnie się znają i albo

  a) poklepują się po plecach w komenatrzach

  b) kłócą się o dupę Maryni

  jest niezwykle męczące i odbija się paskudną czkawką na wysokości dwudziestego takiego gniazdka rozkoszy. Zaglądam tu, ponieważ:

  a) znamy się IRL

  b) to się dobrze czyta i jest jakby bliższe życiu niż – na przykład – dywagacje nad tym, czy acceskeye to dobry czy zły wynalazek. W swojej kategorii, blogów nietechnicznych a nieliterackich – nie masz konkurencji IMO, więc jak najbardziej zasługujesz na 10przykazan.

  Rozumiem Riddla, bo też uważam że Tonid powinien wylądować na liście, blog o piwie też mi bardzo słodko pachnie, ale przeciwstawianie jednego bloga drugiemu jest trochę nie fair.

  I tyle ode mnie.

  PS: jako czytelnik postulowałbym zmianę podtytułu na coś bardziej swojskiego, po kij Ci ta angielszczyzna?

  • CoSTa Kwiecień 4, 2006 o 06:46 #

   dzięki za miłe słowa a angielszczyzna to naleciałość po pierwszych wersjach stronki dłubanych ręcznie. to było wtedy trendy czy też jazzy choc tych dwóch słów jeszcze w codziennym słowniku nie było :). niech już zostanie, razi może po oczach ale w imię Tradycji, Kontynuacji i innych słów zaczynajacych się z wielkiej litery…

 2. RAFi Kwiecień 3, 2006 o 21:18 #

  A mnie się nie podoba to, że gość wytyka palcem jeden blog jako oznaka rozpaczy i frustracji z powodu nie dopisania bloga jego kolegi.

  Na 10p jest ok 60 blogów, a tych które odwiedzam kilka razy w tygodniu będzie może 5-8, co nie oznacza, że te które mnie nie interesują zaczynam wyśmiewać czy drwić z nich.

  Jednak dzisiejsza młodzież musi posiąść znacznie większe zapasy pokory, niż kłapać na lewo prawo, gdyż jako atut posiada znajomość tagu

  .

  p.s. Nie znamy się IRL.

  • RAFi Kwiecień 3, 2006 o 21:19 #

   tag _div_ obcięło z automatu

 3. Piotr Konieczny Kwiecień 3, 2006 o 21:31 #

  A mnie sie wyswietlaly Twoje wpisy na 10p, AFAIR od poczatku…

 4. Riddle Kwiecień 3, 2006 o 22:01 #

  To że tonid i krfk jest z jogger.pl nie znaczy że są moimi znajomymi/kolegami etc.

 5. Riddle Kwiecień 3, 2006 o 22:04 #

  Poza tym nie czepiałem się bloga tylko tego że nie ma treści więc nie wiadomo o czym piszesz. A wchodzę i czytam po treści. Chyba to w mailu napisałem, hmm? :-)

  • CoSTa Kwiecień 4, 2006 o 06:52 #

   napisałeś. no i miałeś rację z tą treścią absolutnie. chwilka starania i sprawa załatwiona. i, tak jak ja z drugiej strony wspominałem w swoim mailu, masz święte, konstytucyjne, chronione prawem i przekonaniami między innymi moimi – prawo do oceniania czego tylko chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz. spoko, tu mnie nie boli :)

   btw – da rady coś z tymi zafajdanymi scrollbarami pod ie zrobić? dziwna ta przeglądarka :/

 6. Hadret Kwiecień 3, 2006 o 22:31 #

  Yyytam, IMO najważniejsze to, co sam sobie myślisz. Jeśli masz coś w głowie i czujesz, że chcesz to napisać, nic nie powinno stać Ci na drodze. A w szczególności opinie innych (:

 7. btd Kwiecień 4, 2006 o 03:58 #

  nie ma tresci faktycznie. Costa, po za zarzutami technicznymi, to lej cieplym moczem na riddla. Faktycznie, masz sie czym przejmowac. Dobrze ze twoj blog nie jest kolejnym suchym, technicznym chwaleniem sie jaki to jestes boski bo sie na czyms tam dobrze znasz.

  (flame)

  no chyba ze po prostu jestes za malo geekowaty ;-)

  (/flame)

  • RAFi Kwiecień 4, 2006 o 10:17 #

   Hehe, ja tam widze sporo narcyzmu, nic poza tym :)

   • CoSTa Kwiecień 4, 2006 o 10:28 #

    że niby jestem narcyz? rafi, gdybyś ty wiedział jak ja się tu hamuję… oj jestem. do bólu! :)

    • RAFi Kwiecień 4, 2006 o 10:29 #

     nie zrozumiałeś. przeczytaj raz jeszcze o kim mowa. :D

    • CoSTa Kwiecień 4, 2006 o 10:33 #

     rafi, nieważne o kim mowa. JA jestem narcyz :)))

     fakt, nie zrozumiałem, to inna kwestia :)

 8. Yarpen_Abbil Kwiecień 4, 2006 o 07:12 #

  Tego, że mnie nie chcą umieścić na 10przykazan.com, to się akurat nie dziwię, ale papa costa znajduje się tam jak najbardziej zasłużenie… To jeden z 3/4 blogów, które odwiedzam regularnie… :)

 9. Riddle Kwiecień 4, 2006 o 21:16 #

  Manual trackback:

  http://riddle.jogger.pl/2006/04/04/rozwiazanie-problemu-overflow-auto-w-ie/

  Pozdrawiam. ;)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
spisek w celu zdobycia maca mini ;)

z da majkiem obmysliliśmy spisek w celu zdobycia obiektu moich marzeń i westchnień, czyli maca mini. jakiś czas urabiałem córkę...

Zamknij