Menu serwera

Allegro rządzi!!!

Może nie jest to zbyt odkrywcze, a z pewnością wiele osób przede mną doszło do tego samego wniosku, ale ja się właśnie dzisiaj o tym fakcie przekonałem z całą mocą. Allegro rządzi! Tak po prostu.

W tym serwisie podoba mi się prawie wszystko, a niewiele rzeczy bym zmienił, czy też ulepszył. Jednak to co stanowi jego esencję i jest jednocześnie najciekawsze – to ludzie i oferta ich produktów, którą zamieszczają na sieci. W allegro można kupić prawie wszystko i to po rewelacyjnych cenach. Kupowałem już sporo fajnych książek, starych gier planszowych etc. Właśnie dzisiaj rano dotarła do mnie paczuszka kupionych przeze mnie płyt DVD-R.

Cóż w tym takiego zdumiewającego, że wartego opisania? Ano trzy rzeczy:

 • po pierwsze zakupu dokonałem nie ruszając się z domciu – więc jest trochę wygodniej;
 • po drugie cała płatność poszła z konta na konto – kolejny punkcik za wygodę;
 • po trzecie wreszcie – i najważniejsze – cena. Płytki kosztowały mnie 50% taniej niż w hipermarkecie. Za niecałe 30 zł (już z kosztami przesyłki) mam dostarczono do drzwi domowych 25 płytek DVD-R dobrej firmy.

A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że zarówno ja jak i sprzedawca mamy poczucie dobrego interesu. On zarobił, ja sporo zaoszczędziłem i przy okazji ominęła mnie wycieczka do hipermarketu. Same plusy. Allegro rządzi!

9 odpowiedzi do Allegro rządzi!!!

 1. byte Maj 9, 2006 o 17:19 #

  Zgadzam się. Jak dla mnie rzeczywiście wszystko jest świetnie przemyślane i dopracowane. W odróżnieniu od polskiego e-Baya, za którego powinny polecieć głowy. Tra-ge-dia.

 2. CoSTa Maj 9, 2006 o 17:28 #

  ender, czytasz to? ludzie waszą tam prace doceniają :)

  btw – teraz zaopatruję się w gierki na ps2 praktycznie tylko na allegro. jak do tej pory zero wpadek. ludzie uprzejmi, wysyłki szybkie i po prostu zgodne z opisem. warto być uprzejmym, w zamian dostaję się tę samą monetę. kulturalnie, miłlo i przyjemnie (i oby tak zostało). brzoza, zaraziłeś mnie allegro i bardzo to sobie chwalę!

  • byte Maj 9, 2006 o 18:22 #

   Ender pracuje w Allegro? To niech mi wyjaśni dlaczego praktycznie codziennie dostaję powiadomienia od automatu odpowiedzialnego za ulubionych sprzedajacych, pomimo że człowiek niczego nie wystawia.

   • CoSTa Maj 9, 2006 o 18:28 #

    buga jak rozumiem zgłosiłeś? nie wiem czy tym się zajmuje ale wspomnę mu oczywiście.

    • byte Maj 9, 2006 o 18:31 #

     > buga jak rozumiem zgłosiłeś

     A w życiu. Tutaj zgłaszam :)

 3. p.Wesołek Maj 9, 2006 o 18:18 #

  Przykład z cenami płyt chyba nie najlepszy. TDK DVD+R 8x po ruszeniu tyłka do marketu można dostać za 60 kilka groszy, przy zakupie 10 szt (na szpindlu, czy jak to się tam nazywa).

  Choć muszę przyznać, że zawartość i ceny Allegro są zazwyczaj bardzo korzystne. Ostatnio jak po coś zajrzałem to się zdziwiłem tylko liczbą ogłoszeń „pokemonowych”- zero ortografii. Co ciekawe pisały je osoby powyżej trzydziestki. Dotarcie do klienta ;)?

  • p.Wesołek Maj 9, 2006 o 20:18 #

   Tak mi się przypomniało co napisałem i wyszło, że głupoty ;). Powinienem napisać dwa złote bez sześćdziesięciu groszy. Znaczy mniej niż 14 zł za 10 szt. (cena promocyjna). Normalnie max 1,60 zł za płytę. Czyli chyba jak Allegro. My bad.

  • Brzoza Maj 10, 2006 o 06:29 #

   Wiesz, ja sprawdzałem dość dokładnie te ceny. W leclercu płytki o których mowa, czyli EMTEC DVD-R 4,7GB 8x za pudełko 25 szt. kosztowały 45 zł bez kilku groszy, co daje 1,8 zł za płytkę.

   Jak zrozumiałem z Twojego przykładu wynika, że za płytkę TDK dawałeś 1,4 zł.

   Na allegro (z kosztami przesyłki) zapłaciłem 29 zł, czyli 1,16 zł za płytkę – to chyba istotna różnica?

 4. DonKoyote's blog Maj 9, 2006 o 18:42 #

  Zabiera?em si? dobre 15 min temu do napisania komentarza, negatywnego zreszt?, na temat jako?ci us?ug ?wiadczonych przez Poczt? Polsk?, a? tu nagle …

  …dzwonek do drzwi. Okaza?o si? ?e to Pan Listonosz (popatrzcie na godzin?) przynió

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
terror darmowych gazetek

wpis dla pełnoletnich - wulgarny acz chyba zrozumiały w tych okolicznościach język...obrazek: idę sobie do pracy, czytam po drodze wyborczą...

Zamknij