Menu serwera

żegnamy się z pc

nieutuleni w żalu i w ogóle jacyś tacy przybici pragniemy ponformować rodzinę bliższą i dalszą, takich też znajomych, nieznajomych oraz kompletnie przypadkowych gości tej strony, że oto po wielu (bardzo wielu) latach niezmąconej współpracy i wspólnego bycia razem – żegnamy się definitywnie z naszym pecetem. cześć jego pamięci!

zdechła karta graficzna. jakoś tak dziwnie zdechła – dostaje potwornej temperatury przy jakichkolwiek akcjach wymagających czegoś więcej niż obsługa 2D. żadnych gierek, wykłada się przy filmach, ogólnie komp stoi teraz i robi za miejsce pracy ale już nie rozrywki :/. tak, sprawdzałem radiator (nie mam nawiewu, nie jest potrzebny) – siedzi solidnie, ładnie styka się z pamięcią i prockiem, nic nie lata luzem. spróbuję jeszcze oderwać drania, przesmarować jakąś pastą i przylepić na nowo. jakoś nie wierzę, by to w czyms pomogło. radiator siedzi dobrze i zbiera te masy ciepła.

kupno nowej sensownej karty to jakieś 400-500 złociszy w plecorki. wolę dorzucić drugie tyle i kupić chodzonego maca mini. a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – maca chodzonego ale już dopakowanego o niezbędne dodatki. i tym sposobem pożegnamy się z pecetem. no chyba że wysupłam jeszcze kilkadziesiąt złotych i wsadzę jakąś szmatławą kartę i utrzymam drania przy życiu. tylko po co? może sprezentuje komputer mojej rodzicelce? niech sobie stronkę ogląda :)

8 odpowiedzi do żegnamy się z pc

 1. dely Maj 5, 2006 o 20:20 #

  A skąd wiesz, że to karta? Uruchom np. Prime95 na Torture i zobacz czy też się wyłoży.

  • CoSTa Maj 5, 2006 o 20:38 #

   bo wiem że to karta :). nie muszę kompa torturować. wsytarczy że odpalę cokolwiek związanego z 3D czy wymagającego od karty czegoś więcej niż tylko obsłiga 2D i reboocik a temperaturka na karcie solidna! karta jak nic. i pewnie do wymiany :/

   • dely Maj 5, 2006 o 20:46 #

    to, że się resetuje przy 3d wcale nie oznacza, że to karta. Próbowałeś dxdiag chociażby skoro prime się boisz? :)

    • CoSTa Maj 5, 2006 o 20:49 #

     dely, ja nie muszę nic testowac. wystarczy, że crack attack pod linuxem odpalę czy np. screensavera w 3d i bum. poza tym komp chodzi śpiewająco pod obydwoma systemami. karta stuprocentowo.

 2. btd Maj 5, 2006 o 20:33 #

  za 1000 juz trafisz maca mini? serio? gdzie? :)

  A prime95 to ja bym na starszym sprzecie nie puszczal, tym bardziej ze on nie byl skladany w celu poddawania go takim torturom. Poza tym ze w prime mu sie wykrzaczy nie znaczy ze w windows sie bedzie.

  • CoSTa Maj 5, 2006 o 20:42 #

   z mini to taki bajer, że być może uda mi się okazyjnie dopaść już dopakowanego maca (1gb ramu, nagrywara dvd i takie tam) za sensowne pieniądze. to się dopiero okaże ale szanse ponoć są spore. obym skądś wytrzasnął na to kasę! :)

   nie będę torturował kompa. wiem co jest nie tak ale w głowę zachodzę jak to się dzieje. żeby ten radiator sie odkleił… nie, działa jak złoto, temperature odprowadza zgrabnie i szybko. musi byc coś cholera innego. ciekawe co.

   • Kon Maj 5, 2006 o 21:19 #

    [url=http://www.viceland.com/issues/v11n11/htdocs/ihustle.php]Z tymi okazjami to lepiej ostrożnie.[/url] ;)

 3. pawlik Maj 5, 2006 o 22:10 #

  Ty mnie tu nie strasz takimi tytułami wpisów :) Już myślałem, że jesteś [i]po zakupach[/i] :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
serendipity – jak uruchomić ten cholerny polski język?

ok, kilka osób dostało do wglądu tłumaczenie i liczę na wygładzanie moich mało umiejętnych wypocin. w międzyczasie jednak wyszedł problem...

Zamknij