Menu serwera

bok interia.pl rządzi!

swego czasu cieszylem się, że oto po raz pierwszy w swym krótkim żywocie zostałem spiracony a mój marny tekścik poleciał przez copy-paste na stronę jakiegoś mistrza od kopiowania. ogólnie wesoło ale zachęcony komentarzami wziąłem i naklepałem do bok-u interii i na ichni adres abuse prośbę o pomoc w poinformowaniu ichniego użytkownika o tym, że lekko przegiął ze swoim copy-paste.

dziś dostałem odpowiedź. w sumie bok podszedł do sprawy profesjonalnie ale kompletnie nie o to chodziło. mając doświadczenie w pracy w tego typu instytucjach na 99% stawiam na użycie formularza odpowiedzi numer n. no bo jak inaczej wytłumaczyć taką pogadankę:

najpierw może moja radosna twórczość do bok-u:

proszę o poinformowanie jednego ze swoich użytkowników o naruszeniu netykiety i praw autorskich na tegoż użytkownika stronie: http://deejay_sanok.w.interia.pl/index.html

na stronie umieszczono dokładny przedruk artykułu mieszczącego się na tej stronie: http://costa.info.pl/index.php?/archives/209-need-for-speed-most-wanted.html

zgodnie z działem II punkt 4 regulaminu usługi nie ponosicie odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu chociażby adresu mailowego użytkownika, na który będę mógł wysłać informację o dokonanym plagiacie. taką informację już wysłałem na domniemany adres mailowy xxx@interia.pl jednak jak widać bez żadnego rezultatu (wiadomość wysłałem dnia 22-go maja tego roku). na życzenie prześlę forward wysłanej wiadomości. na wiadomość nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. wnoszę, że albo adres mailowy jest błędny, albo użytkownik państwa usługi nie zwraca uwagi na moje prośby o chociażby podanie źródła.

i nieco nie w temacie odpowiedź:

Szanowny Panie,

Zgodnie z obowiązującym prawem, aby żądać uniemożliwienia dostępu do określonej zawartości na stronach www hostowanych przez jakiekolwiek podmiot w UE, zgłoszenie bezprawności treści winno być wiarygodne. Tym samym, jeżeli Pana zdaniem strony hostowane w systemie teleinformatycznym INTERIA.PL zawierają elementy bądź treści bezprawne, jest Pan zobligowany do:
– dokładnego określenia treści jakie są bezprawne, ewentualnie z jakiego powodu żąda Pan ich zablokowania,
– złożyć stosowne oświadczenie w określonej formie. Wszelkie żądania zablokowania stron winny być zgłaszane na piśmie (również w postaci faxu na nr 012 646 27 10) do Biura Obslugi Klienta. Zważywszy na ciężar gatunkowy blokowania określonych treści, zgłoszenie winno zawierać ww. informacje oraz informacje o podmiocie zwracającym się żądaniem zablokowania (np. pieczątka i podpis).

W ramach tak złożonego oświadczenia (wiarygodnej informacji) na Pana życzenie INTERIA.PL zabezpieczy zawartość stron na potrzeby postępowania sądowego. Wydanie takiego materiału następuje tylko i wyłącznie na wniosek organów postępowania, sądu, prokuratora lub policji. W chwili otrzymania faxu administrator systemu rozpocznie procedure blokowania strony www.

Wyżej wymieniana uwiarygodniona informacja ma dotyczyć bezprawnych treści lub związanej z nią bezprawnej działalności, INTERIA.PL nie podejmuje się roztrzygania czy mamy doczynienia z przestępstwem czy też nie, od tego są uprawnione organy wymiaru sprawiedliwości.

Z poważaniem,

no okej, wszystko w porządku i w pełni profesjonalnie ale ja NIE prosiłem o blokowanie strony a o zupełnie co innego. gdyby tak niejaki pan sebastian w. zamiast użyć szablonu zechciał wpierw przeczytać, co takiego właściwie się tam u niego na skrzynce pojawiło… bo z powyższego wychodzi mi na to, że wszelkie zgłoszenia tego typu do abuse muszą być podparte najlepiej wnioskami prokuratury i procedurami karnymi. co jest oczywiście kompletną bzdurą w sytuacji, gdy nikomu nie zależy na blokowaniu strony a tylko na wysłaniu monitu do użytkownika interii, że trochę się zagalopował w kopiowaniu i wklejaniu.

bo teraz wygląda to mniej więcej tak: jeśli zobaczycie kiedyś na stronie jakiegoś usera interii swój tekst czy cokolwiek innego, musicie wysyłać pisma (najlepiej z pieczątkami) do bok-u interii, zgłosić przestępstwo, wystarać się by jakiś prokurator zechciał glejt wystawić i na tej podstawie admin interii zacznie wdrażać procedurę blokowania strony.

pytanie: co zrobić, gdy nie ma się chcęci blokować i robić bóg raczy wiedzieć co, tylko po prostu wysłać maila z prośbą o lekkie upomnienie użytkownika, że to co robi, nie jest zbyt grzeczne. inna kwestia, że mail, który wysłałem chyba dotarł bo stronka ożyła a mistrz od copy paste napisał całkiem fajną recenzję gierki :)

jak dla mnie z tego wszystkiego jedno wynika: interia nie jest user friendly. ja wiem, że takie firmy mają swoje procedury i muszą przestrzegać takiego a nie innego prawa ale na miłość boską, w takim razie niechaj jasno to piszą w regulaminie i nie każą słać maili do abuse bo to żadnego sensu nie ma. marnuje się czas mój, ich i ewentualnego to czytającego, jeśli wytrwał aż do tego momentu. sorry ale nie cierpię biurokracji i odpowiadania bez sensu w kompletnie innej sprawie. so, pomarudziłem – możemy więc z dorophą wciągnąć władcę pierścieni :)

4 odpowiedź do bok interia.pl rządzi!

 1. madman Czerwiec 12, 2006 o 20:37 #

  Hm… masz szczescie. Mi najczesciej na maile wyslane do abuse odpowiada mailer daemon bardzo „przyjemnym” zwrocikiem ;)

 2. Biter Czerwiec 12, 2006 o 20:43 #

  Olali cie troszke…ja pierdziu…a przeciez wystarczy wysłac zjebke do usera i byłoby po sprawie a tu całą administracje poruszają. Przypuszczam że im sie nie chce bo za duzo maja takich zgłoszeń i liczą na to ze Tobie sie nie bedzie chciało papierków załatwiac i wysyłać :)

  • CoSTa Czerwiec 13, 2006 o 05:06 #

   zapewne właśnie o to chodzi. albo koleś nie miał pojęcia, który szablon zastosować w odpowiedzi i jak dowalił z grubej rury i kompletnie nie na temat… no nic, odeślę grzecznie odpowiedź z podziękowaniem za nic ale trzeba przyznać, że przynajmniej odpowiedzieli :)

 3. walth Czerwiec 13, 2006 o 09:23 #

  A może zamiast odsyłać napisz jeszcze raz, jak krowie na miedzy o co Ci chodzi i czego oczekujesz. Jeśli znowu dostaniesz szablon, znaczy się nie ma co klawiatury strzępić…

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
tagi – bardzo przydatna sprawa

o cholera, nawet nie wiedziałem, że mój blog takie rzeczy potrafi :). oto bowiem odkryłem tagi i proces tagowania. znaczy...

Zamknij