Menu serwera

o proszę, będą settlersi 2 jeszcze raz :)

settlers 2 – na ten remake czekam!

leniwie klikam sobie i skaczę po internecie. patrzę co tam się mi zassało a co mi się odessało i co mogę wrzucić do archiwów (czas płytki kupić, kolejne 50 dvd do nagrania… blue-ray! przybywaj!).. jak widać – zblazowany, popracowy wieczór. tym bardziej zblazowany, im bardziej wyciskają w pracy. klik, klik, klik…

znacie serwis firmy cd-projekt, któren to serwis zwie się gram.pl? po pierwsze: cd-projekt to imo najlepszy wydawca gier w tym kraju (zarejestrujcie jakiś oryginał a zacznie się jazda :)), po drugie: to profesjonalny serwis, który miło się czyta. okej, dość reklamy. tamże bowiem znalazłem newsika, któren mnie był zelektryzował. oto bowiem (co ponoć jest wiadome od dawna ale ja właśnie dopiero co się dowiedziałem) chłopaki z blubyte chcą trzasnąć chyba najlepszą odsłonę settlersów w 3D! oczywiście chodzi o settlersów 2.

gwiżdżę na to, że podaję spóźnione newsiki. mam gdzieś, że pisano o tym ileśtam czasu temu. ja się dowiedziałem właśnie dziś, że jedna z moich ulubionych gier zostanie przywrócona do życia! niech nic tam nie ruszają w temacie rozgrywki. niech zrobią kopię jeden do jeden w kwestii założeń i tempa gry. jeśli już muszą – niech pchają settlersów w 3D ale niczego poza grafą niechaj nie ruszają. dlaczego? bo to zdecydowanie najlepsza imo część sagi i grywalna jak jasna cholera.

juppiiii! te starocie są niezdzieralne! :)

12 odpowiedzi do o proszę, będą settlersi 2 jeszcze raz :)

 1. DonKoyote Czerwiec 19, 2006 o 19:20 #

  Łezka w oku się kręci na samą myśl o *Settlers* ;). Swoją drogą, już myślałem że Settlers skończył się w momencie, gdy się pojawiło „Dziedzictwo Królów”.

  Przy okazji Costa, cóż to za plugin z otwieraniem zdjęć jako nakładająca się na stronę warstwa?

  • CoSTa Czerwiec 19, 2006 o 19:42 #

   a to wszechobecny już powoli [url=http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/]lightbox 2[/url]. a co do settlersów – trójka mnie lekko zniesmaczyła, czwórka przywróciła wiarę, piątka jakoś nie przekonała choć łupało się miło. dla mnie dwójka to jest TO. no i jak zobaczyłem tę zapowiedź… i to jeszcze na tej jesieni rzecz ma się ukazać…

   • DonKoyote Czerwiec 19, 2006 o 21:26 #

    Dzięki. Co do Settlers, dwójka rządzi ;) zobaczymy czy remake się sprawdzi.

 2. walth Czerwiec 19, 2006 o 19:21 #

  Moim zdaniem Settlersi to było to! Następne części to już porażka. Straciły klimat i grywalnośc…

 3. Biter Czerwiec 19, 2006 o 20:31 #

  Wooo, bardzo radosny news!! Ja takze w 2 zagrywałem się co niemiara, zresztą w jedynke także -całe wakacje na to straciłem grając z kuzynem na amidze przy dzielonym ekranie (swietny patent zresztą:)). Mniam, nie mogę sie już doczekać, moze nawet oryginałka sobie kupie :) Dzięki za newsa :)

 4. krzychu Czerwiec 21, 2006 o 07:10 #

  Robić remake tylko dla efektów 3D? Porażka. Może tfurcom wena się spłaszcza?

  Mnie zupełnie wystarcza Settlers 2D :]

  Ale oczywiście Cywilizacja rulez ;>

  • CoSTa Czerwiec 21, 2006 o 07:18 #

   znaczy wiesz krzychu, to nie do końca jest też tak… ja mam na ten przykład ogromne kłopoty by odpalić settlersów 2 pod windows – jak bym nie kombinował pod xp nie chce to łazić jak należy (a mam oryginał, który się kurna kurzy :/). podejrzewam, że prócz braku weny i chęci wyciągniecia kasy (co akurat nie jest imo zdrożne – to zależy od jakości produktu) ktoś tam słusznie pokombinował, że warto przenieść tę grywalnosć i na nowe systemy. a że nie sprzeda się obecnie nic, co nie jest ubrane w 3d… ja mam taką cichą nadzieję, że wraz z tą wersją puszczą też starą wersję z możliwością jej uruchomienia w xp/viście. to byłoby kurczę piękne po prostu.

   btw – muszę poszperać za jakimiś projektami w stylu openttd ale dotyczącymi settlersów. no nie wierzę, by ktoś już nie opracował odpowiedniego patentu na proste uruchomienie tegoż cacka pod xp :). nie szperałem zbytnio więc nie wiem…

   • Biter Czerwiec 21, 2006 o 16:45 #

    >jak bym nie kombinował pod xp nie chce to łazić jak należy (a mam oryginał, który się kurna kurzy :/).

    Mi pod WinUae chodzi bez problemy, a gra sie jakby przyjemniej niz w pc’towską werjse ;)

 5. p.Wesołek Czerwiec 21, 2006 o 09:08 #

  Jeśli dobrze pamiętam nieco starsze newsy, to Osadnicy będą mówić drutem kolczastym i leżeć na niemieckich półkach sklepowych. Takie przynajmniej były pierwotne założenia. Może się to zmieniło.

 6. shqvarny Czerwiec 21, 2006 o 13:44 #

  w remake’u skasowałbym jeszcze ścieżki z feralnymi chorągiewkami :]

  • CoSTa Czerwiec 21, 2006 o 14:11 #

   VETO! w chorągiewkach właśnie cała moc settlersów siedzi! :)

   • Biter Czerwiec 21, 2006 o 14:34 #

    Dokładnie, a najlepszy był motyw z podkradaniu surowców od wroga poprzez podłaczenie sie do jego drogi :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
transport tycoon deluxe na linuksie – to działa!

looks like a good place to startpomęczyłem się nieco, ba! nawet instalowałem pod dosboxem drania coby jakieś pliki, o których...

Zamknij