Menu serwera

picasa web albums

póki co w wersji testowej

chciałoby się rzec – nareszcie! google startuje z webowymi albumami, które obsłużyć będzie można bezpośrednio z programu picasa. picasa to imo jeden z najlepszych programów do zarządzania kolekcją fotek przeznaczony dla kompletnych amatorów (jestem nim i się tego nie wstydzę :)). cieszy mnie to ogromnie w sumie z dwóch powodów:

 • picasa to jak do tej pory jedyny program, w którym doropha się nie gubi i świetnie sobie radzi z fotkami. dorzucenie możliwości ich bezpośredniego i bezproblemowego wrzucania na serwer w formie poobrabianych w sofcie albumów – to z jej punktu widzenia pewnie rewolucja :). jak do tej pory dziewczę nie chwyciło idei f-spota i tak już pewnie pozostanie :/
 • picasa powoli wędruje także na linuksa. co prawda póki co w formie średnio używalnej ale być może z czasem wyrośnie nam fotograficzny killer prostego użytku, który pozamiata nieco soft do organizacji zdjęć dostępny dla linuksa. jest tych programów nieco ale przy każdym można powiedziec to drobne "ale". rzecz bardzo rzadka przy używaniu picasy – to po prostu doskonały (i za free) soft jest. no i łatwy w użyciu (casus dorophy ;))

wysłałem requesta o zaproszenie do testowania tegoż feature googlowego – kolejnego i znów w wersji beta. mam nadzieję, że się załapię. to byłaby świetna sprawa – w ramach np. objętości konta gmaila móc sobie trzymać także albumy fotek… jeśli się załapię, postaram się opisać co i jak.

strona programu picasa
nieco informacji o usłudze

7 odpowiedzi do picasa web albums

 1. Rafał Czerwiec 27, 2006 o 07:08 #

  Ja również jakieś 2 tygodnie temu wysłałem request o zaproszenie do udziału w testach. Ale nie dostałem żadnego maila – po prostu 5 minut później kiedy wszedłem na stronę projektu – mogłem się już zalogować :)

  • CoSTa Czerwiec 27, 2006 o 17:38 #

   no ja czekam i czekam… coś mnie nie chcą luje jedne :)

 2. Jakub Pisarczyk Czerwiec 27, 2006 o 08:44 #

  wedlug ich helpa na stronie, za darmo jest 250mb a jak chcesz 6gb to placisz 25 dolarow

 3. karwasz Czerwiec 29, 2006 o 06:11 #

  wyslane wczoraj – a dzis na poczcie:

  Want to put your photos online quickly and easily so you can share them with friends?

  You can. You’ve been invited to try the latest features in Picasa, Google’s free photo software.

  :)

 4. btd Czerwiec 29, 2006 o 20:49 #

  mnie tez nie chca :-/ ciekawe kiedy pojawia sie dodatki do wordpressa dzialajace jak te do flickr :)

  • CoSTa Czerwiec 30, 2006 o 06:38 #

   poczekaj btd jeszcze chwilę. u mnie też to nieco potrwało ale w końcu [url=http://picasaweb.google.com/costa.msm]mnie przyjeli[/url] :). póki co testowo sobie tego używam ale powstanie odpowiednich wtyczek do blogów to kwestia imo dni. baaardzo by mi się taka wtyka przydała, coby albumy wyświetlać w ramach bloga właśnie. jest coś takiego dla serendipity i wykorzystywanego przeze mnie gallery ale jakieś pomieszane ma ustawienia i nie idzie tego skonfigurować jak należy. no mnie się nie udaje.

   • btd Czerwiec 30, 2006 o 19:51 #

    Google chyba czyta twojego bloga, bo wlasnie dostalem maila z zaproszeniem :D Oczywiscie do wordpressa juz sa pierwsze wtyczki :D To jest szybkosc ;-)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
dell xps m2010 – pecetowy mac?

dell xpsm2010 - przedrogie ślicznościender zaczepił mnie jakoś na weekendzie i spytał o ten zacny komputerek. zrobiłem duże oczy a...

Zamknij