Menu serwera

serendipity – upgrade do wersji 1.1 alpha odbyte!

serendipity – konfiguracja wtyczek

nieskromnie może tylko powiem, że przesiadka na wersję 1.1-alpha7 odbyła się w sumie bezboleśnie. całość działa aczkolwiek nie bez problemów pewnych. dzielnie robię za testera i wyłapywacza bugów i właśnie kilka wyłapałem, o czym grzecznie informuję tych, którzy zechcą używać komba serendipity-sqlite (mam wrażenie, że w tym trzydziestoparomilionowym kraju jestem jedynym takim asem a to budzi we mnie dumę rozpierającą mnie wielce :)).

niedawno wspominałem we wpisie o supporcie twórców serendipity, że garvin i spółka zlikwidowali błędziory dotyczące obsługi bazy sqlite. owszem, zrobili to ale leniwce cholerne olali kwestie upgrade bloga z wersji wczesniejszej do wersji 1.1-alpha. właśnie się o tym przekonałem – problemy istnieją i najprawdopodobniej winne są skrypty aktualizacyjne. takich problemów przy instalacji "czystej" nie ma. mail z odpowiednią ilością wyzwisk już poszedł, więc niebawem pewnie doczekamy się wersji 1.1-alpha8 :)

a tak poza tym to miód i orzeczki. na załączonym screenie widać zupełnie nowy sposób obsługi wtyczek. no magia po prostu – łapiesz wtyczkę mychą, przenosisz w interesujące cię miejsce i tyle. bardzo to wygodne!

4 odpowiedź do serendipity – upgrade do wersji 1.1 alpha odbyte!

 1. krzychu Czerwiec 10, 2006 o 11:09 #

  No i trackbacki znów się pokrzaczyły.. a było tak dobrze…

  • CoSTa Czerwiec 10, 2006 o 13:15 #

   teraz leca jako UTF-8 (diabli wiedzą czemu) mimo ustawienia odpowiedniego kodowania. tak, to problem. piszę właśnie sążnistego maila do garvina między innymi w tej sprawie.

 2. pawlik Czerwiec 10, 2006 o 12:54 #

  przyznaj, dość niefortunne słowo w tytule notki :)

  • CoSTa Czerwiec 10, 2006 o 13:17 #

   a gdzie tam – z pełną świadomością użyte :). już kiedyś padło i miałem fajne komentarze co komu się wzięło i przeczytało. no za to to już nie odpowiadam ;)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
jesteśmy w groźnej sekcie!

taaak... dziś mieliśmy pierwsze spotkanie w ramach ogromnie groźnej sekty, która zdeterminuje nasze życie w najbliższej przyszłości. zgromadziło się całkiem...

Zamknij