Menu serwera

serendipity – wersja 1.0, nareszcie!

przespałem premierę wersji 1.0 mojego silniczka. ale wreszcie jest! stabilne, z naszym językiem (tu muszę opieprzyć garvina za niepodmienienie plików ze zwalonym kodowaniem mimo iż zwracałem mu na to uwagę i już jakiś czas temu pliki poprawne wysłałem), z pakietem najpotrzebniejszych i wytestowanych na wszystkie sposoby wtyczek… jest!

zmiany sięgnęły nieco dalej – pojawiła się nowa wersja strony, zdecydoawnie bardziej kolorowa i chyba nieco bardziej przysiadalna. widzę, że logosek takoż się zmienił (i dobrze, bo ten starszy był taki sobie) i w ogóle chłopaki przewietrzyli nieco całość. to dla nich spore święto i osiągnięcie bo pracy to cholerstwo wymagało i wymaga sporo.

a ja jestem zachwycony wersją 1.1, która też już zapewne niebawem pozbędzie się statusu alpha i przekształci się w betę. powiem krótko: jest znakomicie a od czasu przysiądnięcia i pofeedowania garvina kilkoma błędami z obsługą sqlite związanymi, takoż i bezbłędnie. pracuje wszystko bardzo dobrze a kilka zaawansowanych bajerów (m.in. coś, co mnie się bardzo spodobało – wszelkie info o obrazkach jest trzymane w bazie i na bieżąco aktualizowane w przypadku zmian jakichkolwiek) po prostu pracuje solidnie. nie wiem, czy to już klasa wordpressa ale mnie w zupełności wystarczy do szczęścia.

czyli: gratulacje dla teamu serendipity, zjebki dla garvina za plik z tłumaczeniem i ogólnie oby do wersji 1.1 :)

strona serendipity
features czyli czym się chwalimy :)
polski pakiet językowy (w przypadku problemów)

10 odpowiedzi do serendipity – wersja 1.0, nareszcie!

 1. Piotr Czerwiec 16, 2006 o 15:39 #

  Warning: sqlite_query(): columns host, day, entry_id are not unique in /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php on line 229

  bool(false) string(190) „INSERT INTO serendipity_exits (entry_id, day, count, scheme, host, port, path, query) VALUES (523, ‚2006-06-16’, 1, ‚http’, ‚www.s9y.org’, ”, ‚/3.html’, ”)”

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php:229) in /home/costa/public_html/exit.php on line 29

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php:229) in /home/costa/public_html/exit.php on line 30

  Niezłe te ficzersy :))))

  • CoSTa Czerwiec 16, 2006 o 15:56 #

   ???

   można prosić o sposób, w jaki te błędy uzyskałeś? zakładam, że przy kliknięciu na linku coś takiego się pojawia… ale jak, kiedy? nie mogę takiego efektu uzyskać. wszystkie linki są jak najbardziej klikalne i przekierowują odpowiednio. odświeżenie cache przeglądarki pomaga?

 2. Fipaj Czerwiec 16, 2006 o 17:49 #

  Dzisiaj postanowiłem sobie postawić nowego bloga – miał być Serendipity. Ale w końcu postawiłem na WordPressa.

  Serendipity nie przypadł mi po prostu do gustu – szablon wydawał się zbyt toporny, opcji niby mało, ale jednak dużo. Nieeee – dziękuję.

  Niemniej kupa dobrej roboty ze strony autorów systemu została zrobiona :)

  • CoSTa Czerwiec 16, 2006 o 18:31 #

   i bardzo dobry wybór – co kto lubi :)

   szabloników ci u nas [url=http://spartacus.s9y.org/index.php?mode=template_all]dostatek[/url] (wciąż robią się nowe i to coraz lepsze choć do wordpressowych jeszcze daleka droga), wtyczek takoż od cholery i można nimi fajne rzeczy osiągnąć… ale grunt to wygoda użytkowania. wolisz wp? ależ proszę bardzo!

   ja mam taką za to drobną prośbę: gdybyś mógł na priva lub tutaj nieco rozwinąć temat co ci się w serendipity nie podoba – byłbym wdzięczny. to bardzo ale to bardzo przydatne informacje a developrzy bardzo sobie do serca biorą wszelkie tego typu uwagi. przemailuję co trzeba gdzie trzeba… ewentualnie jeśli ci się nie chce to od myślników „do dupy jest: -to, -to, -to i -to – w takiej właśnie kolejności”. baaaardzo bym prosił :). chłopaki wiedzą, że nie robią rzeczy idealnej ale bez feedbacku po prostu ciężko cos pokombinować więc sam rozumiesz, łapię wszelką okazję :)

   btw – ktoś ma podobne problemy jak piotr? komuś pokazały się tego typu błędy? byłbym bardzo wdzięczny za informacje.

   • Fipaj Czerwiec 16, 2006 o 18:43 #

    Jak sobie życzysz, jutro jeszcze raz Serendipity zainstaluję i wygarnę wszystko prosto z mostu :)

    Choć nie spodziewaj się zbyt wiele po moich zdolnościach do argumentacji własnych opinii :)

    • CoSTa Czerwiec 16, 2006 o 18:55 #

     ejże, ja sobie nie życzę tylko grzecznie proszę – takie drobne rozłożenie akcentów :).

     wygarnij, śmiało. a co do argumentacji – słowa ogólnie uważane za obelżywe przejdą. z góry, z dołu i z wszelkich boków – dzięki! acha, wersję przy okazji bym poprosił bo to dosyć istotne.

 3. Fipaj Czerwiec 17, 2006 o 11:57 #

  Trackback zdaje się nie dochodzić: http://fipaj.livenet.pl/index.php/2006/06/17/serendipity/

 4. walth Czerwiec 17, 2006 o 14:42 #

  CoSTa u mnie też ficzersy się nie wyświetlają, za to śliczny błąd się pojawia:

  Warning: sqlite_query(): columns host, day, entry_id are not unique in /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php on line 229

  bool(false) string(190) „INSERT INTO serendipity_exits (entry_id, day, count, scheme, host, port, path, query) VALUES (523, ‚2006-06-17’, 1, ‚http’, ‚www.s9y.org’, ”, ‚/3.html’, ”)”

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php:229) in /home/costa/public_html/exit.php on line 29

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/costa/public_html/include/db/sqlite.inc.php:229) in /home/costa/public_html/exit.php on line 30

  A cashe w przeglądarce świeży.

  • CoSTa Czerwiec 17, 2006 o 15:23 #

   ha! już wiem w czym zafajdany problem :/. wtyka, która zlicza wyjścia, nie za bardzo z sqlite współdziała. zdezaktywowana, teraz powinno byc okej.

   eeech, chłopaki mogliby się przyłożyc do obsługi sqlite nieco bardziej. muszę potestować inne wtyczki na te okoliczność i powyłapywać teraz błędy we wtykach. co prawda poza mną chyba nikt tego na świecie :) nie używa ale skoro już wspierają tę bazę to w pełni a nie częściowo.

   piotr, walth – dzięki za zgłoszenie problemu!

 5. CoSTa's Family Page Grudzień 29, 2006 o 20:23 #

  Serendipity w wersji 1.1 wydane! No, ta wersja to spore ulepszenie i wiele nowości w stosunku do tego, co oferuje wersja 1.0. Po komplet informacji co zmieniono, co dodano i jak upgrejdować silniczek odsyłam do anonsującego wydanie wpisu na oficjalnym blo

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
aktualizacje, mnóstwo aktualizacji

ubuntu - 65 aktualizacjio cholera jasna, to chyba nie jest normalne... 65 aktualizacji w dopiero co zainstalowanym, stabilnym systemie? i...

Zamknij