Menu serwera

serendipity – who is using…

wstyyyd! hańba! jest w tym kraju kilku użytkowników serendipity (czemu tak mało?) a blogów wymienionych na specjalnej temu poświęconej stronie systemu raptem dwa, z czego jeden nie funkcjonuje od lat chyba i jest brzydki jak kupa (nie to, żeby mój był ładny)…

jannis trochę pozmieniał stronę i można teraz bez większych boleści (bez potrzeby edytowania wiki) wklepać namiar na swojego bloga. no kochani, tych kilka polskich blogów powinno się tam znaleźć w try miga bo póki co kiepsko przędziemy :)

dopisz swojego bloga/stronę opartego/opartą na serendipity

6 odpowiedzi do serendipity – who is using…

 1. Craig Czerwiec 6, 2006 o 07:10 #

  Co jak co, ale ten drugi sPoKobLoGaSeK zabija.

 2. Luke Mica Czerwiec 6, 2006 o 18:42 #

  zrobię taki mały offtopik, ale zawsze się nad tym zastanawiałem, odkąd tu trafiłem. czemu wśród tych wszystkich WordPressów Papa CoSTa postanowił postawić Serendipity? potrzeba oryginalności czy może jakieś wyższe przesłanki? :)

  • CoSTa Czerwiec 6, 2006 o 18:48 #

   nic z tych rzeczy luke, ot po prostu wymagania serwera, na którym strona stoi. nie biega tu mysql a admini są nieprzejednani i nie chcą stawiać tej bazy. tu rządzi postgresql. jako że o postgresie mam pojęcie żadne (nawet mniejsze niż o mysql :)) to wybrałem… sqlite jako dobry sposób na przetrwanie. duuuży błąd! było strone od razu stawiac na postgresie cholera. teraz nie mam pojęcia jak te wszystkie dane przerzucić między bazami :/… serendipity oferuje obsługę mysql, postgresql i w pewnym zakresie także sqlite. stąd i wybór takiego a nie innego narzędzia.

 3. atnar Czerwiec 6, 2006 o 23:41 #

  tez bedzie offtopic ;P

  „Poland

  MSEXCHANGE BLOG *2006/06/06* ”

  nie no ta data jednak powoduje uśmiech na mojej twarzy… nie ma co ;)

  co do „Agatka’s Personal blog” to przynajmniej ma wiecej komentów od Ciebie… i to jakich… xD

 4. Mikołaj Czerwiec 9, 2006 o 07:20 #

  Prawdę mówiąc jesteś jedynym użytkownikiem S, jakiego widziałem kiedykolwiek na oczy – i to nie tylko w Polsce :)

  Może przyczyną mniejszej popularności jest dzika nazwa? Przyznaję, że miałem spore problemy z jej zapamiętaniem i jak sobie wyobrażę przeciętnego usera, to być może dialog wyglądał tak?

  – Czego używasz do blogowania?

  – Serenidipity.

  – Czego?

  – Serenipiditi.

  – Czego?

  – Seredi… WordPressa.

  ;)

  • CoSTa Czerwiec 9, 2006 o 08:01 #

   czas przełamać wordpressowy monopol :). tym bardziej, że narzędzie jest imo niezłe i bardzo aktywnie rowijane a requesty userów wręcz natychmiast spełniane (o ile mają jakiś sens).

   a jak ktoś ma problem z mówieniem to do logopedy :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
serendipity – ogromne zmiany w wersji 1.1

uuu... to się dopiero nazywa progres. wersja 1.1 znakomitego silnika serendipity oferuje bardzo ale to bardzo przyjemne rozwiązania. notka na...

Zamknij