Menu serwera

transport tycoon deluxe na linuksie – to działa!

looks like a good place to start

pomęczyłem się nieco, ba! nawet instalowałem pod dosboxem drania coby jakieś pliki, o których wspomina się w readme dla openttd, z nieznanych czeluści oryginała wyciągnąć ale… nie trzeba było. w readme są jakieś dziwne nazwy plików podane, które nie przystają do rzeczywistości. proste skopiowanie z cedeka odpowiednich plików wystarczyło – i oto mogę się cieszyć kolejną starocią, która zasuwa nawet chyba nieco zbyt szybko :)

grunt, że działa. z dźwiękiem włącznie i w rozdzielczościach, o jakich do tej pory można było tylko marzyć. brzoza, czytasz to? wskakuj na stronę, którą podam za chwilę, pobieraj windowsowy port tegoż cuda i szepnij słówko o brakujące pliki, jeśli nie masz oryginalnej płytki (ja mam! swego czasu jakieś 10 złociszy mnie kosztowała ale warto, o jak warto!).

ta gra kopie dupsko! wciąga jak odkurzacz i nie zostawia litościwie ani chwili czasu wolnego. pięęękna rzecz! ileż ja w to grałem… teraz, przy rozdziałkach pozwalających na sensowne rozmieszczenie elementów interfejsu, gra się jeszcze lepiej.

coraz lepiej się dzieje pod względem growym na moim ubuntu. herosi, teraz transport tycoon deluxe… jakaś opensoursowa strzelanka ale bardzo intensywna i niezła pod względem grafiki… no, oby tak dalej :)

strona openttd – klonu/portu gry transport tycoon deluxe na różne systemy
strona chrisa sawyera – twórcy pierwotnej gry
screen w pełnym formacie

17 odpowiedzi do transport tycoon deluxe na linuksie – to działa!

 1. salvadhor Czerwiec 18, 2006 o 18:45 #

  Niezłą i czasem też nawet fajniejszą jest ta przeróbka :

  http://www.simutrans.de/

  Też się fajnie gra, też ładnie wygląda. Stopień skomplikowania i rozbudowy – dyskusyjny ( w stosunku do openttd ).

 2. Tomasz 'mrman' Skórski Czerwiec 18, 2006 o 18:46 #

  To moja ulubiona gra ;)

 3. btd Czerwiec 18, 2006 o 20:03 #

  hehe ilez to ja sie naglalem w to :D

  Uwielbiam puszczać kolejki ;-) Bo w sumie to dla mnie bylo wazniejsze niz zarabianie ;-)

 4. Paool Czerwiec 18, 2006 o 20:27 #

  to chyba dużo straciłem nigdy w to nie grając, co? :)

 5. Krzol Czerwiec 18, 2006 o 22:48 #

  Ech… przy 800 pociągach u mnie trochę haczy ;)

  A też zmaina trakcji na monorail jest praktycznie nie możliwa. Szkoda że nie ma tu motywu z ttd patch, gdzie po wpisaniu kodu, trakcja automatycznie się zmienia na nowszą, a stare pociągi dalej po niej jeżdżą. Taki czit, ale jakże przydatny.

 6. PablO Czerwiec 18, 2006 o 23:24 #

  Ech jak pierwszy raz dorwałem OpenTTD to dwie noce z rzędu z głowy :)

  A jak zwykły TT chodził na 386 – po 3 latach na rok się czekało dobrych kilka godzin :D

  Do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze tego: http://wiki.openttd.org/index.php/Advanced_signal_placement i już masz pospane ;]

 7. jacca Czerwiec 19, 2006 o 06:28 #

  TT to jedna z nielicznych gier która mnie mooocno wciągnęła – zresztą tak ogólnie to się nie dziwię fenomenowi gry :) każdy facet lubi „puszczać kolejki” :)

  a z tą rozdzielczością to fakt, nieźle kombinowałem żeby jako tako te wszystkie okienka sobie pomieścić „na zakładkę” :)

 8. CoSTa Czerwiec 19, 2006 o 06:54 #

  [b]wszyscy:[/b] dzięki za komentarze. jak widzę, tytuł wciąż aktualny a myślałem, że tylko niektórzy mają hopla na jego punkcie. powiem szczrze, że z całego tego tycoonowego biznesu to chyba jedyny tytuł, który ma w sobie to COŚ. jak to btd trafnie ujął – każdy lubi (lubił?) puszczać kolejki więc gierka żerująca na najniższych :) instynktach po prostu musiała się okazać sukcesem.

  jest coś w tym tytule, nie mam pojęcia co ale coś tam jest. imo wizjonerstwo sawyera (ten interfejs!) osiągnęło tu szczyty. nie widziałem co prawda jego „locomotion” ale to chyba już nie to.

  teraz tylko cholera znaleźć czas na ten cały biznes i kilkać, klikać, klikać… :)

 9. Hexe Czerwiec 19, 2006 o 16:01 #

  Jak się wreszcie nauczyłam porządnie stawiać jednokierunkowe tory, to pieniążki szybko mi do kasy wpływają, a ja zarywam kolejne noce i dni. Ależ to frajda patrzeć na gąszcz torów, gdzie wszystko ładnie i porządnie śmiga..

  Ojej, aż sobie pójdę pograć ;].

 10. KeyBi Czerwiec 19, 2006 o 18:18 #

  Widze, że kolejny gracz TTD :)

  Fajno. Gierka ma swoją niepowtarzalną atmosferę i ta graficzka :)

  Co pozostało … miłej gry!

  • CoSTa Czerwiec 19, 2006 o 18:37 #

   jak to KOLEJNY??? oryginał kupiłem LATA temu ze względów czysto chomikarskich, bo smą gierkę męczyłem na długo wcześniej. może niezbyt intensywnie ale zawsze :)

 11. Krzol Czerwiec 19, 2006 o 22:38 #

  A takie pytanie z ciekawośći:

  Jak rozbudowujecie połączenia kolejowe?

  Ja zawsze wybieram manufakturę na środku mapy i doprowadzam do niej jak największą liczbę pociągów. To jest zabawa zbudować magistralę dla 400 przyjeżdżających lokomotyw :)

 12. fuutott Czerwiec 19, 2006 o 23:42 #

  To jest jedyna sluszna gra wszechczasów.

 13. btd Czerwiec 20, 2006 o 08:24 #

  ha, zainstalowalem i zrobilem u siebie w pracy na hm nie napisze ze serwerze. ale glownej workstacji z samba :)

  No to teraz bedzie wygladalo dobrze – skupienie przy kompie jak nalezy

  • CoSTa Czerwiec 20, 2006 o 12:37 #

   dobrze btd, że nie pracujemy razem. bo wtedy trzeba by faktycznie mówić „nie pracujemy razem” :). kurczę, kształcę się na admina, nie ma bata. btd ma czas na granie, byte też nudzi się w robocie nieziemsko…

 14. Monk Czerwiec 23, 2006 o 00:21 #

  Obecnie katuje Railroad Tycoon 2, sympatyczna gierka, polecam..

 15. CoSTa's Family Page Lipiec 25, 2006 o 07:32 #

  Swego czasu pisałem o projekcie OpenTTD, czyli otwartej wersji gry Transport Tycoon Deluxe. Jak się okazało, gra ma spoooro wyznawców i doczekała się solidnego dopracowania właśnie w rzeczonym projekcie. A ja tym razem z nieco innej beczki, z małym prezen

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Magisterka tuż, tuż…

Tak - praca magsietrska już napisna, wydrukowana i oprawiona. Jeszcze tylko ostatnie podpisy promotora i wszystkich świętych, prackę składam w...

Zamknij