Menu serwera

Glossy Edgy

Ubuntu Edge – to mają być logotypy???

Skąd cholera ten trend? Jeśli tak dalej pójdzie, Edgy będzie po prostu brzydki :/

Nie wiedzieć czemu mojemu Ubuntu się polepszyło i chodzi. Możliwe, że to kwestia kernela ale także po upgrejdzie do nowego, było mu się zdychało. Zdaje się, że mój sprzęcik zaczyna mieć humory a tego ni cholery nie lubię. Ma być po mojemu i już :). Drogi sprzęciku, już niedługo i trafiasz na złom.

Okej ale nie o tym miało być. Tak sobie nadrabiając zaległości lifereowe, się mi w planecie Ubuntu wyświetlił post Marka, w temacie postępu prac nad grafiką dla Edgy. W poście znalazł się między innymi link do strony z propozycjami wyglądu różnych elementów graficznych systemu. Kliknąłem, obejrzałem, zrobiłem „bleee!”. Dlaczego? A bo wszystko w cholerę musi być „glossy”. Nawet zafajdane tapety muszą być w tej kompletnie dla mnie niefajnej manierze. O co chodzi? Czy to jest teraz tak bardzo jazzy? IMO Ubuntu graficznie zmierza w bardzo niewłaściwą stronę.

Pamiętam doskonale dlaczego Ubuntu zawitało na mojej maszynce. Z powodu prozaicznego – wyglądało po prostu najlepiej. Powód mniej prozaiczny – apt-get. Niemniej to kwestie wizualne były jednym z głównych powodów pozostania Ubuntu na twardzielu (bo używany wcześniej przeze mnie Mepis ze sprzętem radził sobie doskonale ale wyglądał już ździebko gorzej). Schludny wygląd, świetnie dobrana kolorystyka całości, brak oczojebności… To się właśnie zmienia :/. Mam tylko nadzieję, że dla tych nieco mniej goniących za jazzowością też znajdzie się jakiś defaultowy temacik. Bez wszędobylskiego glossa nakładanego na każdą możliwą ikonę czy fragment tapety…

6 odpowiedzi do Glossy Edgy

 1. salvadhor Lipiec 22, 2006 o 09:28 #

  Te logosy wyglądają jak robione przez dziesięciolatka za pomocą dwóch filtrów w Gimpie/Photoshopie.

  Szkaradztwo.

  Kto zrobi lepsze ? Może ty, może ty, a może jednak ja.

 2. RAFi Lipiec 22, 2006 o 09:58 #

  Fakt. Cholernie słabe są.

 3. Azrael Nightwalker Lipiec 22, 2006 o 17:14 #

  Dlaczego to robią? Bo nadchodzi Vista’n’glossyshit. No i Makowcy naciskają ;P

  Nie przejmuj się – zawsze można zainstalować swoje motywy.

  Ew. będziesz mógł wrócić do Mepisa który teraz będzie oparty na Ubuntu.

 4. wyzimir Lipiec 22, 2006 o 23:03 #

  Glossy odrzuciło mnie od KDE…

  W gnome najbardziej podobał mi się czysty, prosty, nie_dający_po_oczach_ interfejs, szkoda, że chcą go zepsuć.

 5. walth Lipiec 23, 2006 o 10:21 #

  Kurcze, patrzcie jak różne są gusta :) (trwywialne ale jednak). Bo mnie właśnie glossy baaaardzo się podoba i dlatego, między innymi, wolę KDE od Gnoma.

 6. CoSTa's Family Page Lipiec 23, 2006 o 19:32 #

  Last Exit – Last.fm player dla GnomeLubię jegomościa, który nosi miano GuessWhy. Niedawno wysłał mnie płytki z Ubuntu najnowszym (spoko Guess, przesyłeczka zwrotna już niebawem, niech tylko zbiorę zawartość :)), a na dokładkę opisuje często na swoim blogu

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
God of War (ps2) – zachwytów kilka

Gierka po przygodach kilku w końcu do mnie dotarła. Dotarła jakieś dwa dni temu i te dwa ostatnie wieczory spędziłem...

Zamknij