Menu serwera

Serendipity – Lightbox 2 plugin, nareszcie

Potestowałem na lokalnym systemie i mogę ze spokojnym sumieniem polecić. Garvin wraz z niejakim Andymanem77 (tak się człowiek na forum Serendipity przedstawia) naskrobali nareszcie pluga, na którego wielu ludzi czekało z niecierpliwością. Plugin robi to, co robiła starsza wersja, tyle że lepiej i nieco nowocześniej :). W pluginie zaimplementowano obsługę Lightboxa 1, Lightboxa 2 i Thickboxa. Ten ostatni jest bardzo obiecujący choć nie w pełni jego obsługę zrealizowano według wymagań Zwykłego użytkownika (czyli moich na ten przykład). Niemniej Thickbox moc ma jakby nieco większą i gdyby ktoś potrzebował akurat tego rozwiązania – proszę bardzo. To działa i to całkiem nieźle.

Chyba nie muszę pisać co to jest Lightbox ale dla kronikarskiego obowiązku: to skrypcik, który tak fajnie (hope so :)) wyświetla obrazki na mojej na ten przykład stronie. Przydatne ustrojstwo i pozwala na całkiem sporo w wersji 2.02. Więc nie pozostaje nic innego niż zainstalować, skonfigurować i poczytać nieco o tym, jak się tego używa. Rzecz banalna w obsłudze jest więc nie będę się rozpisywał. Jeśli ktoś będzie miał z pluginem problem – śmiało proszę pytać.

No i garść linków:
Lightbox 1 strona skryptu
Lightbox 2 strona skryptu
Thickbox strona skryptu
informacja na blogu Serendipity
strona Andy’ego, współtwórcy wtyczki
wątek o wtyczce na forum serendipity
pobierz wtyczkę

2 odpowiedź do Serendipity – Lightbox 2 plugin, nareszcie

  1. ChanibaL Lipiec 7, 2006 o 00:42 #

    Link do Lightbox 2 jest zły. Podejrzewam, że powinien on brzmieć w stylu „http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/” a nie „strona skryptu” ;)

    • CoSTa Lipiec 7, 2006 o 04:29 #

      poprawione. dzięki za wyłapanie błędziora :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyborca pisu – idiota jeszcze większy, niż sądziłem

Swego czasu popełniłem na tym blogu wpis o tym, jak wielkim idiotą jest wyborca PiSu sądząc, że uwalenie Balcerowicza przysłuży...

Zamknij