Menu serwera

serendipity – link list plugin

link list plugin w działaniu

O proszę, kogoś jednak to całe serendipity interesuje i nawet dostałem kilka pytań o drobne elementy występujące na moim blogu, brzmiących zazwyczaj: "a to jak robisz?". Dziś padło na sekcję blogroll, która gdzieś tam siedzi mi w sidebarze.

Do wyświetlania spisu linków służy mi plugin link list, który – zgodnie z opisem – jest po prostu menedżerem linków. diabeł tkwi w szczegółach a szczegół jest taki, że to bardzo fajne narzędzie jest.

Na załączonym screnie widać chyba wszystko, co potrzebne jest do zapoznania się z opcjami wtyczki. Jak widać wtyczka pozwala na stworzenie zupełnie niezaleznego od używanego na blogu systemu kategorii (jeśli wola można oczywiście "podpiąć" się pod kategorie blogowe), wedle których linki będą segregowane. Bardzo to wygodne a działanie w praktyce możecie sprawdzić właśnie na moim sidebarze. Jednak to, jak będą gałęzie drzewa linków wyświetlane, jest bardzo szeroko konfigurowalne. Można zastosować graficzną prezentację drzewa generowaną za pomoca skryptu dtree. Na stronie macie bardzo ładnie pokazane jak to w praktyce wygląda. Ja tam lubię względną prostotę i z ikon nie korzystam ale jeśli wola…

Siła wtyczki tkwi jednak we wspomnianym menedżerze. Nawigacja jest prosta a zarządzanie przez kategorie bardzo intuicyjne. Dodawanie linków rozwiązano logicznie dosyć a jedyne, czego mi brakuje to możliwość importu listy linków z pliku (np. wrzucenie wyeksportowanych z firefoxa zakładek) – to byłoby sympatyczne. Jak widzicie wtyczkę przełożyłem mniej lub bardziej udanie na nasze i nic, tylko korzystać :). Plik należy pobrać a zawartość rozpakować (z zachowaniem struktury katalogów) do katalogu wtyczki (plugins/serendipity_event_linklist). Po naszemu będzie się ten element na liście Konfiguracja wtyczek wyświetlał jako Lista linków. Już niebawem tłumaczenie zostanie dodane do wersji alpha i nie trzeba będzie dbać o uploady pobierając je z tej strony – będą dostępne wraz z wtyczką do pobrania.

plik ze spolszczeniem – serendipity_event_linklist.zip

1 odpowiedź do serendipity – link list plugin

  1. walth Lipiec 1, 2006 o 22:46 #

    Bardzo fajne :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
mnożą się!

ktoś zna picia? no, wiecie, TEGO picia...SZLAG! Miałem pisać z użyciem wielkich liter. No to jeszcze raz w takim razie:Ktoś...

Zamknij