Menu serwera

Serendipity – Open Source CMS Award

Jest sobie taka strona, która zowie się Open Source CMS Award. Strona ta funduje całkiem fajną sumkę za wygraną danego CMSa a nominacjami konkretnych systemów zajmują się już sami internauci. Po prostu korzystając z odpowiedniego formularza można swoją nominację zarzucić, trzeba ją jeno uzasadnić w języku Szekspira :).

No więc drodzy użytkownicy Serendipity w Polsce, mimo iż oczywiście wygra WordPress :), jednak ten głosik oddać można w ramach wspierania silnika swojego bloga i tegoż silnika autorów. Jest nas w tym kraju pewnie kilka osób raptem ale to już coś! Elita, ot co ;)

8 odpowiedzi do Serendipity – Open Source CMS Award

 1. walth Lipiec 25, 2006 o 21:16 #

  Głos oddany :)

  • CoSTa Lipiec 25, 2006 o 22:08 #

   o, podziękował :). trochę rozpropagować musimy to cale serendipity w polszcze bo kurczę aż głupio tak trochę – tysiące joggerowców, worpressowców i innych owców a my tu walth sami jak paluchy :). no dobra, może by się kilka osób jeszcze znalazło… ale tak poza tym to malutko nas, eliciarsko :)

   z blogiem nie masz problemów? nie piszesz, nie skarżysz się… czyżby wszystko działało? nieee no, tak być nie może, coś musi się walić! jeśli chcesz nieco się przy blogu urobić to strzelaj sobie systematyczne aktualizacje do najnowszych wersji developerskich. łomatko, czasem to mi włosy dęba stają na widok błedziorów, które mi po takich aktualizacjach wyskakują. się musi człowiek wtedy narobić… ale to przydatna wiedza poniekąd, ot o bazach danych uczę się coraz więcej :). dobrze, że garvin reaguje wręcz natychmiastowo i błędy są szybciutko usuwane. takiego supportu to bym sobie życzył wszędzie.

 2. walth Lipiec 25, 2006 o 22:13 #

  No wiesz, blog czasami płata figle a owszem, ale przyznam, że odkąd mnie sprzęt zmusza na siedzenie pod win to mi się nic grzebać nie chce :( Linux jakoś tak zmuszał do działania. Ale kilka pytań Ci jeszcze na pewno zadam. Szczególnie jedno mnie nurtuje odnośnie kolorowania Twoich komentarzy. Jak TO zrobić? Bo cosik trafić nie umiem hehe :)

  • CoSTa Lipiec 25, 2006 o 22:24 #

   szukaj w style.css template, którego używasz, klasy .serendipity_comment_author_self – ustaw sobie kolorek jaki chcesz i po sprawie :). jeśli klasy nie ma – stwórz ją. aby to w ogóle zadziałało musisz podpisywać się tak, jak masz w swoich ustawieniach personalnych wpisane. wtedy engine chwyci, że to o ciebie chodzi. spoko, jest wtyczka, która dba o to, by nikt się pod ciebie nie podszywał – działa to jakoś tak, że ktoś wklepujący twój nick będzie przed wysłaniem komentarza proszony o podanie hasła. i ot całe zabezpieczenie. nie używam ale opis gdzies czytałem i jakoś tak to funkcjonuje.

 3. walth Lipiec 25, 2006 o 22:34 #

  Hmm stworzyem na końcu pliku coś takiego:

  .serendipity_comment_author_self

  color: red

  Ale to nie działa… Co nie tak?

  • CoSTa Lipiec 26, 2006 o 06:30 #

   zrób to tak:

   .serendipity_comment_author_self {

   color: red;

   }

   • walth Lipiec 26, 2006 o 19:37 #

    hehe fajne :) zamieniło mi litery na czerwone :) Później poszukam jak zrobić inne tło :) Dzięki.

 4. leon Lipiec 26, 2006 o 07:13 #

  E tam wordpress. Stawiam w tym rozdaniu na Joomla! ;)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Transport Tycoon na PSX? A dlaczego nie? :)

Swego czasu pisałem o projekcie OpenTTD, czyli otwartej wersji gry Transport Tycoon Deluxe. Jak się okazało, gra ma spoooro wyznawców...

Zamknij