Menu serwera

Poll/głosowanie – wakacyjne wyjazdy

Zanim przejdę do nowego polla, kilka słów komentarza do wcześniejszego, w którym pytałem o komercyjne gry na Linuksa. Czy powinny być wydawane, czy w ogóle mają sens istnienia na tej platformie…

Miło mi, że znakomita większość z Was wskazała odpowiedź TAK w różnych odcieniach. Zdecydowanie na TAK była połowa głosujących, na nieco mniej stanowcze TAK wskazało kolejne 41 osób spośród 161 osób głosujących. Razem to 121 oddanych głosów! Jak więc widać, użytkownicy Linuksa to nie tylko wyczesane geeki i jest jakaś przyszłość dla tej platformy :). Mnie osobiście przeszkadza dosyć mocno, że aby jakąś grę odpalić muszę zmieniać system. Tak być nie powinno ale zanim developerzy zdecydują się wypuszczać gierki na Linuksa, system ten musi zdobyć z 20% rynku. A na to w najbliższych latach się niestety nie zapowiada :/. Dotychczasowe próby tylko zdają się potwierdzać, że dopiero po solidnym „zasiedzeniu” się na pecetach gry na Linuksie mogą odnieść jakiś sukces komercyjny.

Dziękuję za wszystkie oddane głosy, dokładny ich rozkład znajdziecie na podstronie z głosowaniem. Pozdrawiam przy okazji miłośników Gentoo, dla których zabawa samym systemem jest wystarczająco fun :)

Dziś poll wakacyjny. Czyli z przymrużeniem oka :). Zapraszam!

6 odpowiedzi do Poll/głosowanie – wakacyjne wyjazdy

 1. tas Sierpień 2, 2006 o 07:18 #

  Gry na linuxa przecież są od czasu do czasu wydawane. Dla meni zresztą i tak króluje Wolf:ET, AA oraz UT2004. Czegoż chcieć więcej ;)

  A do do gentoo – ty nawet nie wiesz ile frajdy sprawia obserwowanie postępującego emerge’a (instalacji… tfu! kompilacji kolejnych pakietów wymaganych np. przez takiego gnome’a). No i późniejsze przeróbki. Rewelacja ;)

 2. Olgierd Sierpień 2, 2006 o 08:26 #

  Lepiej pójść pokopać piłkę, z psem na spacer albo na deskę zamiast siedzieć bezproduktywnie przed komputerem i walić w dżojstika/klawiaturę.

 3. walth Sierpień 2, 2006 o 13:05 #

  Dziękujemy za pozdrowienia :D A trudno się z [b]tas[/b] nie zgodzić, ja też to lubię :D

 4. p.Wesołek Sierpień 2, 2006 o 19:37 #

  Podejrzewam, że powszechne korzystanie z OpenGL wiele by pomogło. Nie wiem czy to tylko kwestia chęci, czy jakiś spisek.

  Przykładem, że jak się chce to można niech będą Quake (każdy w sumie) i parę innych gier.

 5. lookanio Sierpień 5, 2006 o 21:43 #

  Skoro jesteśmy przy grach… swego czasu ukazała się, także na linuksa, IMHO genialna gierka: Darwinia. Akcja rozgrywa się w… zawirusowanej pamięci komputera :-) Dla old-schoolowców pozycja obowiązkowa. Gwoli wyjaśnienia to… dość specyficzny RTS, z bardzo szybką akcją (hmm vide Cannon Fodder (?)) i totalnie abstrakcyjnym scenariuszem/grafiką/sterowaniem… ot np. wymyślili sobie twórcy (to ci sami co od Uplinka – jak ktoś nie grał, także polecam) że przeniosą znane nam z przeglądarek gesty, do sterowania jednostkami (choć jeśli mnie pamięć nie myli w 1 z ostatnich update’ów wprowadzili b. zwyczajne sterowanie). Myślę że Ci się spodoba! Niestety w PL nie do zdobycia (przynajmniej tak było rok temu). Jedynie zagr. aukcje i sklepy. Na szczęście, do wyrobienia sobie „smaczku” jest demo na str. producenta.

  • CoSTa Sierpień 6, 2006 o 00:04 #

   a jużci że znam i grałem swego czasu w tę grę dosyć intensywnie. bardzo ciekawy pomysł ale realizacja chyba jeszcze ciekawsza. muszę toto cholera sprawdzić z tym patchem, o którym wspominasz bo przestałem grać właśnie ze względu na dosyć średnie rozpoznawanie gestów. w ogniu zadymy te cholerne gesty nie „wchodziły” jak trzeba i jakiś bardziej konwencjonalny sposób na wydawanie komend aż się prosił o zaimplementowanie. nooo… teraz to może być zupełnie inna rozrywka! dzięki za info…

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tarsie, gratulacje!

Niedawno Piciu, teraz Tars...Tarsie, wszystkiego NAJ tobie i twojej kobiecie! Pociechy z (kolejnego) potomka, oby wam na kulturalnego dresa wyrósł...

Zamknij