Menu serwera

Serendipity – zobacz wszystkie swoje komentarze

Ciekawy bajerek dorzucili ostatnio chłopaki do Serendipity. Ot proste zwiększenie funkcjonalności przez potorturowanie bazy danych jeszcze trochę bardziej :). Myk jest taki, że teraz oto można sobie wyświetlać wszystkie komentarze pozostawione przez komentującego. Załóżmy sprawa ma się tak:

Naklepałem pracowicie wyczesanego newsa o wygranej w totka i co ja teraz z tą całą kasą zrobię. Na to wszystko przypałętał się Byte i postanowił skomentować ten mój wyczesany wpis. No to rzucił jakiś równie (a może nawet bardziej) wyczesany komentarz. Na to wszystko przypałętała się piersiasta brunetka z fenomenalną figurą i niezgorszą urodą. Poczytała, popatrzyła i zachciała przejrzeć inne komenatrze Byte’a sądząc (mylnie :)), że to mądry koleś i zawsze ma coś mądrego do powiedzenia. Cóż czyni piersiasta brunetka? Ano wystarczy, że kliknie na link pojawiający się obok nicka osoby komentującej i proszę bardzo, wszystkie komentarze jak na dłoni. Ot pierdoła ale zawsze to jeden więcej link do klikania :)

Dobra, trochę technikaliów. Aby coś takiego mieć i u siebie, najlepiej zaopatrzyć się w nightly builda Serendipity i zaktualizować bloga do tegoż ostatniego builda. Później wypadałoby zajrzeć do katalogu docs i przejrzec plik NEWS. Czemu? A bo tam jest napisane jak z ficzera korzystać:

Add new template ‚comments_by_author’ which show comments made by authors. New permalink structure:

„/comments/[AUTHORNAME]/
comments|trackbacks|comments_and_trackbacks/
P[PAGENUMBER]/FROM [YYYY-MM-DD]/TO [YYYY-MM-DD]”

Instead of /FROM and /TO you can also use /F and /T.
Instead of /FROM and /TO you can also specify /last_X, where X is the amount of past days to show comments for.

I już chyba wszystko jasne. Oto dostaliśmy do dyspozycji nowego permalinka, którego można już dostosowywać do własnych potrzeb według własnego widzimisię. Ja na ten przykład wrzuciłem do szablonu comments.tpl dwie raptem linijeczki skonstruowane według powyższych wskazań i już, działa.

Acha, to nie wymaga żadnego plugina. To po prostu rozszerzenie dotychczasowej funkcjonalności. No i przy okazji pierwszy bug wychwycony – nie radzi toto sobie z np. komentarzami mojej ciotki. Muszą to chłopaki jakoś obejść bo jak to tak, komentarzy ciotki nie wyświetlać? :)

7 odpowiedzi do Serendipity – zobacz wszystkie swoje komentarze

 1. walth Sierpień 4, 2006 o 19:12 #

  No musisz ciotkę do głosu dopuszczać :)

  A ja mam takie pytanko nie związane z tym ficzerem, ale z innym. Oóż kiedyś próbowałem się bawić takim pluginem News Box, ale ciągle mi bloga wywalał. Bawiłeś się tym może? Bo szukam takiego mini bloga w którym mógłbym umieszczać mini wpisy o róznych pierdołach, które niekoniecznie chce walnąć na stronę główną. Masz jakieś typy?

  • CoSTa Sierpień 4, 2006 o 19:29 #

   jasne że mam :). minibloga prowadź sobie w sidebarze za pomocą wtyczki serendipity_plugin_showentries ([url=http://php-blog.cvs.sourceforge.net/php-blog/additional_plugins/serendipity_plugin_showentries]tutaj cvs[/url], a [url=http://spartacus.s9y.org/cvs/additional_plugins/serendipity_plugin_showentries.zip]tutaj zip[/url]). działa to prosto – zrób sobie kategorię osobna dla mobloga, we wtyczce ustaw tę kategorię jako kategorię twoich newsików moblogowych i normalnie wklepuj wpisy podając tę kategorię (pamiętaj, możesz przydzielać więcej niż jedną kategorię dla wpisu więc możesz sobie wyświetlać i na sidebarze, i w blogu normalnie wpisy). działa stuprocentowo.

   news box jakoś inaczej działa i to jakaś inna liga. niespecjalnie wiem do czego to służy bo nie korzystałem z drania. niemniej bloga wywalać nie powinien. jakies komunikaty?

 2. walth Sierpień 4, 2006 o 20:09 #

  W tej chwili komunikatów nie zapodam, bo pozbyłem się news boxa. Jak ten showentrie nie spełni moich oczekiwań to będę nadal próbował z news boxem, albo może multibloga założę :P A zaraz po testuję to rozwiązanie co podałeś. Dzięki :)

 3. walth Sierpień 4, 2006 o 20:10 #

  A widzę, że i plugin historia trafił na Twojego bloga :) Ja poczekam jeszcze z pół roku :D

 4. walth Sierpień 4, 2006 o 20:28 #

  Heh a u mnie cosik nie chce działać. Zrobiłem kategorię oddzielną dla mobloga. Wpisuje w ustawiniach wtyczki jej ID, czyli w moim wypadku 23. Piszę tekst w nowej kategorii ale on się w moblogu nie pojawia. Nie ważne czy go ukryję czy normalnie wyświetlę. Najdziwniejsze, że mimo iż zaznaczyłem we wtyczce, że ma nie pokazywać tego, co jest wyśiwetlane normalnie na blogu, to ona i tak to pokazuje… o co chodzi??

  • CoSTa Sierpień 4, 2006 o 21:02 #

   nie mam walth pojęcia. mnie pracowało to koncertowo i tak jak należy. testowałem na lokalnej instalacji serendipity.

 5. ciotka's eleni Wrzesień 11, 2006 o 07:28 #

  Thanks walth!Jesli moje komentarze maja sprawiac jakikolwiek problem, moge sie i bez nich obejsc Kosta.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Córa pojechała a papy CoSTy coraz mniej…

To chyba ze smutku i żalu (oraz niczym nieograniczonej (no prawie :)) wolności)... Wskoczyłem dziś na wagę bo coś poczułem,...

Zamknij