Menu serwera

Hemingway dla Serendipity – już jest!

Port Hemingwaya dla Serendipity

Carl Galloway to mała fabryka styli/szablonów/templates (daibli wiedzą jak to tłumaczyć) dla Serendipty. Nie tak dawno jeszcze informowałem o jego z wolna posuwających się pracach nad portem tego schematu a tu proszę – można już rzecz pobierać. Tak tylko może rzucę, że szablonik jest wielojęzyczny a polską wersję popełnił (i niebawem nieco poprawi) niżej podpisany :)

W tym momencie port Hemingwaya to chyba najbardziej zaawansowany technicznie szablon dla Serendipity. Podpatrzyłem nieco sztuczek, jakie Carl był popełnił i powiadam wam – sporo z tego dobra znajdzie się wcześniej czy później i na mojej stronie :). Cholernik jeden zrobił nawet obsługę błędów 404 i takie tam…

Szablon wygląda cudnie po prostu i pewnie zawita i tutaj. Nie wiem dlaczego ale podoba mi się koncepcja Hemingwaya, nawigacja i w ogóle to wszystko, co w tym szablonie zawarto. Nie ukrywam, że obecny wygląd strony to moja nieudolna próba naśladownictwa przynajmniej niektórych hemingwayowych rozwiązań. Po spojrzeniu w źródła Hemingwaya doznałem jednak w kilku miejscach solidnych olśnień i siednę nieco i do swojego szablonu. A co nam będzie jakiś Carl pluł w twarz. Polacy nie gęsi i jakiś szablonik z siebie wydadzą :)

Pobieranie i informacja o szablonie

3 odpowiedź do Hemingway dla Serendipity – już jest!

 1. waltharius Wrzesień 20, 2006 o 18:15 #

  Ech a mi się nie podoba :( Nie kumam tego. Jak dla mnie za mało kolumn, straciłem menu, w którym mogłem umieścić co ważniejsze dla mnie strony statyczne czy odnośniki do statystyk na przykład. Kolumny zbyt rozlazłe. Brzydka czcionka. Brak wyróżnień nicka autora we wtyczce podającej ostatnie komentarze. Jeszcze raz, zbyt szerokie kolumny. Za mało możliwości ustawień. Wiem wiem, mogę sobie to wszsytko sam ustawić, ale to chyba nie o to chodzi? W każdym razie na razie uważam, że Twój szablon jest lepszy, nawet bez tych 3 dolnych kolumn, które mimo wszsytko nie chcą się u mnie wyświetlać.

  • CoSTa Wrzesień 20, 2006 o 18:24 #

   walth, jak zwykle nie czytasz :)… bardzo dokładnie masz wytłumaczone w [url=http://www.s9y.org/forums/viewtopic.php?t=6980]tym wątku[/url] forum s9y co zrobić by zadziałało co trzeba jak trzeba. przed zabawą w wyrzucanie zbędnych rekordów w bazie radzę szczególnie tobie zrobić jakiś backup a wtyczki przewalić tymczasowo do pola np. hidden. później pobierasz szablonik mój jeszcze raz, wrzucasz, wchodzisz w konfigurację i na dole zamiast „bottom1” itd. kolumny powinny być oznaczone jako „bt1” itd. jeśli nie są – wpisz z łapy i zapisz ustawienia szablonu. nadal bez zmian? znaczy się, że jednak z bazy nazw tych kolumn nie wywaliło. wszystko co trzeba masz tam jednak napisane więc baw się dobrze :)

 2. waltharius Wrzesień 20, 2006 o 18:52 #

  I jesteś w błędzie bo czytałem ten wątek. Zrozumiałem, ale nie lubię zabaw z bazą danych bo zawsze mam z nią kłopoty później :( Muszę najpierw wypróbować jak trudno/łatwo robi się przywracanie bazy danych z backupu w moim hostingu. Tak więc to nie jest kwestia nieczytania (jak zwykle :)), ino może bardziej brak obycia :) Nie każdy ma tyle śmiałości w tych kwestiach co Ty ;-)

  Ale z tym to powalcze, komentarz był bardziej do schematu hemingwaya, który mi działa bez zarzutu w sensie technicznym :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Katolicyzm vs. Islam

Burza Panie, burza w szklance wody chciałoby się rzec. I to w związku z czym? Bo przedstawiciel jednej religii podczas...

Zamknij