Menu serwera

Moje Edgy wygląda jak należy :)

Prostota i wygoda…MNIAMI! :)

Uff.. Trochę grzebania przy tym było ale warto było. No, nareszcie wygląda to jakoś akceptowalnie. Co prawda pozmieniałbym jeszcze kolorki obramowań okien ale zanim się dowiem gdzie co i jak edytować, by z jakiegoś głęboko zakopanego pliku XML wydobyć odpowiedni kolor… No w międzyczasie to mi mój wytęskniony Mac Mini przyjedzie i takie pierdoły mi już głowy nie będą zawracały :)

Szukałem, szperałem, kombinowałem… Rozwiązanie problemów z wyglądem w moim przypadku sprowadza się do instalacji Xfce. To coś po prostu kopie tyłek pod względem prostoty i naturalnego takiego flow w pracy z komputerem. Gnome jest fajne, KDE przyjemne ale to z Xfce czuję się najlepiej. A zapieprza to pod Edgy, że trudno bardziej. I to z softwarowo (moje 3D poszło się walić na karcie :/) robionymi cieniami pod oknami. Ogień!

No, to już zostanie na nieco dłużej bo bardzo mi ten wyglądzik leży. Jest funkcjonalnie, skromnie i sympatycznie. Tak jak lubię. I o to chodzi :)

screen w pełnym rozmiarze

7 odpowiedzi do Moje Edgy wygląda jak należy :)

 1. madman Wrzesień 24, 2006 o 18:09 #

  Takie to makowe… chyba juz nie mozesz sie doczekac „miniowy” ?

  Z XFCE fakt – bardzo mile srodowisko. To, czego w nim brakuje, to integracja w stopniu takim, jak zapewnia to KDE (ale ma byc to wkoncu desktop prosty i szybki, wiec tego chyba nigdy nie zaimplementuja…)

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 18:32 #

   zgadzam się w pełni nie neguje – makowe to jakieś takie :). nic na to nie poradzę, czekam już na drania długo i podświadomie najwidoczniej już mi się wszystko do desktopu jabłka upodabnia :)

 2. Hadret Wrzesień 24, 2006 o 19:24 #

  Ładny, mile wspominam „doznania” z XFCE (:

 3. Craig Wrzesień 25, 2006 o 06:17 #

  Rhythmbox? To już nie lepszy QuodLibet albo Exaile? ;-)

  • CoSTa Wrzesień 25, 2006 o 06:43 #

   pewnie lepsze i w ogóle. rhythmbox po prostu działa. działa szybko. ma robić tło przy pracy z kompem i to mu wychodzi rewelacyjnie. gdy będę potrzebował czegoś bardziej zaawansowanego to zainstaluję a póki co zupełnie nie potrzebuję :). to fajny, przyjazny, prosty i diablo szybki sofcik. więcej nie chcę na razie…

 4. z3ppelin Wrzesień 30, 2006 o 20:33 #

  To xfce potrafi robic cienie ?

  Jak mu to wychodzi – jakies bledy bywaja, przykrzaki, czy stabilnie dziala ?

  • CoSTa Wrzesień 30, 2006 o 21:38 #

   stabilnie jak skała i z całkiem niezłą wydajnością zwaźywszy na to, źe moja karta pecetowa zdechła była w temacie 3D i wszystko robione jest softwarowo.

   jest ładnie, serio!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Serendipity – Two Colours Theme

polski | englishTwo Colours Theme to prosty ale chyba miły styl oferujący wsparcie dla najnowszego bajeru Serendipity (możliwość korzystania z...

Zamknij