Menu serwera

Serendipity – Two Colours Theme

polski | english

Two Colours Theme to prosty ale chyba miły styl oferujący wsparcie dla najnowszego bajeru Serendipity (możliwość korzystania z wielu Paneli bocznych (sidebars)), ktory to bajer pojawił się w wersji 1.1beta4 tego silnika blogowego. Daje to pewne nowe możliwości w rozłożeniu wtyczek na stronie i ogólnie przydatne toto jest. Styl wspiera sporo wtyczek (jak zwykle apel – coś się chrzani? DAJ ZNAĆ!), na pewno się nie waliduje i nie spełnia wszelkich norm. Mam to gdzieś. Jeśli ktoś jest taki W3C-firendly to niech se sam robi style ;). Miłego używania i zmieniania życzę. Styl jest banalny i zmiana czegokolwiek nie powinna być żadnym problemem.

Jeśli zechcesz używać tego stylu – proszę, zostaw gdzieś linka do mojej strony (teraz jest umieszczony w stopce).

Podziękowania lecą do garvina i carla gallowaya za ich nieocenioną pomoc. Dzięki panowie!

polski | english

Two Colours Theme is a simple but rather smooth theme for Serendipity weblog engine. It uses new engine’s capabilities of showing sidebars just where you want them to be. This feature was implemented in version 1.1beta4 of Serendipity’s engine so you need an update if You want to have those cool ;) bottom sidebars. As always – id something is not working properly on your blog – TELL ME about it. I just need feedback to improve the theme to suit your needs. This theme does not pass W3C validation for sure. It does not bother me at all. If it bothers you – just make your own style ;). I wish you have fun using this theme and have much of ideas how to change it to have it how YOU want it to have. Please, just play with this theme as much, as you want.

Please, if you use this theme, leave a link to my blog (now resides in page footer).

Many thanks are going to Garvin and especially Carl Galloway for their help. Thanks guys!

linki | links
http://www.s9y.org/ (Serendipity Weblog System)
http://blog.s9y.org/ (The official Serendipity blog)
http://www.carlgalloway.com/ (Carl Galloway page)


Two Colours Theme

Two Colours Theme
a theme for serendipity weblog
version: 1.0

known bugs:
– tell me if you find any

download

12 odpowiedzi do Serendipity – Two Colours Theme

 1. waltharius Wrzesień 24, 2006 o 12:22 #

  No to znowu idę na pierwszy ogień :)

  Co nie działa:

  Nie mogę zrobić cocomments poprawnie. Jak umieszczę w pliku commentform.tpl Twojego stylu odpowiedni wpis to wywala mi byka.

  Byk wygląda tak:

  [code]Fatal error: Smarty error: [in file:/home2/walth/public_html/worldof/templates/costa-two_colours_theme/commentform.tpl line 4]: syntax error: unrecognized tag ‚tool’ (Smarty_Compiler.class.php, line 583) in /home2/walth/public_html/worldof/bundled-libs/Smarty/libs/Smarty.class.php on line 1095[/code]

  A ze sie nie znam na tym to nie wiem za bardzo co poprawić…

  Druga sprawa to wtyczka wyświetlająca wcześniejsze wpisy. U mnie zamiast wyświetlać wpisy ostatnie wyświetla wpisy pierwsze. W zależności od kolumny w której ją umieszczę wyświetla wpisy z różnych okresów, ale nie ostatnie. Nie wiem czy to wina themsa (raczej wątpię), ale na wszelki wypadek piszę i o tym :)

  Generalnie styl mi się podoba i raczej będę go używał. Pytanko tylko czy będą inne wersje kolorystyczne? :>

  Dzięki za kawał świetnej roboty i udostępnienie jej szerszej publice.

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 12:37 #

   coś źle wklejasz kod mister walth. na maile podesłałem ci plik z wsadzonym kodem tak jak ja to robię. nie ma żadnych problemów i nie czynię żadnych czarów :)

   co do wtyczki – problem z wtyczką. tu zaprawdę schemacik nie ma nic do powiedzenia :). prawdopodobnie źle skonfigurowałeś wtyczkę. a że są z dwie czy trzy wtyczki do wyświetlania historii wpisów – spróbuj innej. ja używam takiej, co to pozwala na niewyświetlanie w historii wpisów widocznych na stronie głównej (nie duplikuję linków tym samym).

 2. byte Wrzesień 24, 2006 o 12:28 #

  Mała uwaga: „you” w środku zdania piszemy zawsze małą literą (poza tytułami rzecz jasna).

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 12:40 #

   skoro tak mówisz byte… poprawione. dzięki za zwrócenie uwagi! ja to w końcu muszę na jakieś lekcje tego angielskiego iść bo to wstyd sie powoli robi :/

 3. waltharius Wrzesień 24, 2006 o 12:55 #

  Dzięki CoSTa za pliki. Nie kumam co czyniło taki problem, że u mnie się wywalało, bo wcześniej już kiedyś działało. No nic.

  A co do wtyczki to użwam własnie tej, o której piszesz. Tam nic nie ma do konfigurowania, ale mniejsza z tym, powalcze i może znajdę rozwiązanie mojego problemu :)

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 13:14 #

   jeśli we wtyczce nie masz nic do konfigurowania to nie używasz właśnie tej co ja :). we wtyczce, którą używam jest miedzy innymi i taka opcja:

   „Omiń wpisy widoczne na stronie głównej”. nie masz takiej opcji? no to nie ta wtyczka, spróbuj z inną.

 4. waltharius Wrzesień 24, 2006 o 13:49 #

  Źle się wyraziłem.Trochę zbyt lakonicznie. Oto jak opisana jest ta wtyczka.

  Ostatnie wpisy

  Pokazuje tytuły i daty ostatnich wpisów

  Autor: Christian Machmeier; wersja: 1.6

  Mam tam tę opcje o której piszesz.I działa tak, jak napisałem wyżej. Zaraz ją zresztą znowu włącze i sam możesz zobaczyć.

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 18:31 #

   okej walth, już widzę. hmmm… to dziwne kurna. mam tę samą wtyczkę w tej samej wersji i jej działanie widzisz u mnie – tak właśnie to powinno pracować, pokazywać wpisy od ostatnich poczynionych. szczerze mówiąc to nie mam bladego pojęcia czemu to u ciebie tak wygląda. może na wszelki wypadek zassij najświeższą wersję wtyki i być może coś się rozwiąże. jeśli nie – coś gdzieś masz ustawione na odwrót. ciekawe co i gdzie :)

   tu się poddaję. po prostu nie wiem w czym problem. choćbym chciał to nie wiem jak wykręcić takiego scora jak ty masz u siebie.

 5. ninja Wrzesień 24, 2006 o 18:36 #

  walić walidację… mam tylko jedno zasadnicze pytanie – tekst angielski klepiesz samemu czy masz do tego jakiś translator?

  • CoSTa Wrzesień 24, 2006 o 18:39 #

   odwal się ninja, klepię tak jak umiem a że mało umiem to klepię to co klepię :)

   „translator”… phi! masz w okolicę oka przy najbliższym spędzie piwnym :)

 6. Carl Wrzesień 24, 2006 o 18:39 #

  You already know I love this template, but I’ll add my two cents here as well. BTW, when can I have the zipfile for the original purple/nlue version?

 7. waltharius Wrzesień 24, 2006 o 20:20 #

  Znasz mnie COSTa (internetowo) i wiesz, że mi to samo takie dziwi wychodzą :D

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zarobimy becikowe!!!!

Tak! Pozazdrościliśmy brackiemu i dorotce takiego ślicznego maleństwa i udało nam się! Nie, żeby to było takie proste. Wymagało to...

Zamknij