Menu serwera

Test na HIV…

Tak, to nie żaden żart. Z przyczyn czysto zawodowych (firma wystąpiła dla mnie o stałą wizę do Rosji) musiałem przejść test na HIV. W skrócie wyglądało to tak:

Poszedłem do EviMedu (taka dużo gorsza przybudówka LuxMedu) na luzaka. Okazałem moją mega, hiper, duper ważna kartę VIP i zostałem w mega, hiper, duper sposób olany i kazano mi jednak grzecznie poczekać w kolejce. No więc poczekałem, zarejestrowałem się i poszedłem do gabinetu zabiegowego, gdzie miła Pani wytoczyła mi jakieś monstrualne ilości krwi do owego testu. Zbladłem i generalnie opadłem z sił (widok igieł i białych fartuchów przeraża mnie dokumentnie), ale jakoś wyszedłem z tej kliniki no i udałem się do pracy.

Wyniki badań przyszły dzisiaj i niby wszystko było jasne od początku, niby przecież nie ma szansy – no bo jak i dlaczego miało by się zdarzyć, ale jednak nerw przy ich otwieraniu był. Nerw i jeszcze większa ulga z adnotacji – negatywny. Ufff :)

Przeżycie jedyne w swoim rodzaju i zaliczam je do kolekcji tych unikalnych oby_nie_do_powtórzenia.

6 odpowiedzi do Test na HIV…

 1. waltharius Wrzesień 26, 2006 o 20:53 #

  A tych badań się nie powtarza co kilka miesięcy aby wykluczyc pomyłkę przy próbkach?

  • zielsko Wrzesień 27, 2006 o 08:04 #

   Jeśli się powtarza to nie musi to być spowodowane pomyłką. Może być spowodowane chęcią wykluczenia faktu, iż badanie zostało wykonane w okienku serologicznym – czasie w którym wirus jest niewykrywalny przez badania.

 2. CoSTa Wrzesień 26, 2006 o 20:56 #

  yeah, dokładnie. sprawdź lepiej czy grupa krwi się zgadza bo może ktoś powalił probki… ;)

  cholera, da majek gorączkuje. no nic, zobaczymy co dalej. nie jest dobrze, nie jest cholera dobrze :/

 3. ciotka's eleni Wrzesień 27, 2006 o 08:14 #

  Staram sie wyobrazic co by bylo gdyby bylaby ich dwojka albo trojka. Nie przejmuj sie tym tak, dzieci w tym wieku czesto goraczkuja. Uwazaj tylko aby goraczka nie byla za wysoka.

  Gdy proszki nie pomagaja, prysznic letnia woda zrzucza temperature o conajmniej jeden st i przynosi dziecku ulge. Trzymaj sie!!!!

  Petruli, czy ten test na HIV jest obowiazkowy dla wszystkich obcokrajowcow? Nie slyszalam aby to obowiazywalo w innych krajach

  • Brzoza Wrzesień 27, 2006 o 08:41 #

   Test jest obowiązkowy dla występująych o stałą wizę. Przy wizach turystycznych, na jakich dotychczas jezdziłem – oczywiście nie było takich wymogów. Ale przy stałej – już tak. Z tego co wiem, to obowiązuje on obywateli wszystkich krajów, którzy muszą mieć wizy do Rosji.

 4. RevPeter Wrzesień 27, 2006 o 20:29 #

  Czyżby bali się napływu obcego szczepu wirusa? A tak przy okazji osoby z tzw. grupy wysokiego ryzyka badają się chyba co tydzień.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Żona wyjechała, córka wyje a Mac Mini w końcu przyjedzie

Nie udzielam się na blogu :/. Widzę kilka ciekawych komentarzy do wpisu o moich z Apple doświadczeniach dotychczasowych (czy też...

Zamknij