Menu serwera

Adobe Photoshop Lightroom – o to chodziło!

Adobe Photoshop Lightroom beta 4.1

Mimo zachwytów nad Aperture, mimo wcześniejszego narzekania na wydajność (pod Windows choć i pod MacOS nie było najlepiej) jakoś polubiłem soft Adobe i na wieść, że oto do pobrania jest nowsza wersja Adobe Photoshop Lightroom, nie zastanawiałem się zbytnio tylko pobrałem, zainstalowałem i… oniemiałem. Nie dlatego, że zaszły zmiany kompletne ale dlatego, że ten program zaczął nareszcie chodzić jak należy! Noooo… O to właśnie chodziło! Do dopracowania jest jeszcze kilka elementów ale przeskakiwanie między modułami programu nie jest już teraz jakimś większym problemem. Klik i tyle. Wersja wcześniejsza muliła mi po prostu w porównaniu do tego, co dzieje się teraz. Program dostał wyraźnego wydajnościowego kopa, także pod względem cachowania zawartości katalogów. Rzecz dla mnie istotna gdyż bibliotekę fotek współdzielę z żoną i w sumie oglądam tylko podglądy zakazując wyraźnie programowi nawet tykania fotek. Źródła mają pozostawać nieruszane a to oznacza, że pracuję na tym, co jest w cache. A ten proces dzieje się w Lightroomie szybko! W porównaniu do takiego Aperture program po prostu jedzie na jakims speedzie, czyli po prostu działa jak należy. Nie wiem jak tam pod Windows ale pod MacOS nareszcie można tego programu używać. A warto!

No i o to właśnie chodzi. Oby tak dalej!

screen w pełnym rozmiarze

4 odpowiedź do Adobe Photoshop Lightroom – o to chodziło!

 1. Craig Październik 23, 2006 o 07:13 #

  Jako że na laptoku mam Windzię XP, zaciągnąłem, odpaliłem i faktycznie niezłe to jest, chociaż nieco mulaste, ale może to wina słabszego procka na laptoku, nie wiem. (:

  A, nawet Cię przylansowałem, podając, że info o programie znalazłem u Ciebie (;

 2. Ender Październik 25, 2006 o 08:01 #

  Na MAcu ci wczesniejsza mulila? Ja probowalem uzywac tego na XP po tym jak kumpel mi pokazal jak to lazi na MacosX i sie zalamalem. Na starym minimacu (z G4), lightroom smigal, a pod windowsem zdychal.

  • CoSTa Październik 25, 2006 o 08:06 #

   wcześniejsza i owszem mi muliła. ta wersja pracuje bardzo ładnie i aż miło się tego używa. fajny program się z tego robi i używalny jak należy.

 3. CoSTa's Family Page Luty 25, 2007 o 19:08 #

  Adobe Photoshop Lightroom w stabilnej wersji 1.0 nie jest żadnym newsem już od jakiegoś czasu. Od jakiegoś czasu jest faktem i to faktem jak najbardziej pracującym, pokazującym na co ten program stać i udowadniającym, że jeśli się chce, to można.Adobe Ph

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapachniało mi Atari…

iCalamus - skądś tę nazwę znamy...Calamus jako program do składu nie chce po prostu umrzeć. Jako soft na Atari ST/TT/Falcon...

Zamknij