Menu serwera

Moje mini jest całkiem wydajne

całkiem wydajny jest ten komputerek…

Nie wierzyłem w to zbytnio ale okazuje się, że ta kupka elektroniki leżąca obok monitora ma całkiem niezłego kopa. Na pewno zjada mojego stareńkiego pececika na śniadanko choć w sumie nie wiem czemu bardziej przypisywać zasługę – sprzętowi czy oprogramowaniu. Pewnie wypadkowej jednego i drugiego jednocześnie :). Mini jest całkiem wydajne taka jego mać. Na screeniku obok biegają sobie trzy aplikacje 3D – American McGee’s Alice, Oolite (zdaje się, że kopiący tyłek port Elite na Maka) no i nieśmiertelne Marine Aquarium. Okej, to nic wielkiego ale byłem ogólnie ciekaw jak sobie z tym zestawem poradzi mini. Do tego dorzuciłem jeszcze jakiegoś divx-a i zestaw standardowy desktopowy: iTunes w tle i sporo drobiazgu. Efekt?

Połowa ramu zajęta, procek wskazuje 40% czasu marnotrawionego na operację o nazwie „Idle”. Tyle powiedział mi widget iStat Pro. Nie wiem, czy to dużo, czy też mało. Mnie się wydaje, że to niezbyt wiele. Na screenie nie ma tych wszystkich programów bo do głowy mi wpadło, by walnąć screena, dopiero gry to wszystko pozamykałem. Połowa ramu i 40% procka wolnego przy filmie, grze, kombajnie do muzy, kolejnej grze i jakimś marnotrawiaczu cykli, o innym aplikacyjnym planktonie nie wspominając? No mnie się to całkiem podoba, nie powiem… A więc komputerek ma zapas mocy a system ładnie dzieli zasoby (a bo pracować i odpalać kolejne programy jak najbardziej się dało i to bez  żadnych bardzo widocznych opóźnień). No to mi się podoba chyba jeszcze bardziej – znaczy że nieco mi to pudełko posłuży. Fajowo :)

Zaczynam nabierać szacunku do mojego malucha. Kto by pomyślał, że jednak sporo mocy w tym siedzi? Układ graficzny niby gówniany a całkiem ładnie i sprawnie to OpenGL jest rysowane. Dooobrze, teraz czas jakieś gierki nowsze poodpalać :)

screen w pełnym rozmiarze

4 odpowiedź do Moje mini jest całkiem wydajne

 1. aldek Październik 5, 2006 o 22:31 #

  Fajnie, że Ci się mak podoba. Dwie rady: Nie grzeb w systemie, maki tego nie lubią, wszystkie ulepszacze wygładzacze jakie znajdziesz w sieci rozwalą Ci komputer. I zanim zainstalujesz updtate systemu z http://www.apple.com, poczekaj parę dni, a najlepiej tygodni, aż się sytuacja wyjaśni, bo one czasem są niedorobione. Miłej zabawy.

 2. Brzoza Październik 6, 2006 o 06:20 #

  I’m impressed. W ogóle fajnie to wygląda. Gdybym nie był taki leniwy, to bym sobie też kupił tego MM:)

 3. rasheed Październik 7, 2006 o 10:02 #

  E, czy ja wiem czym się chwalić? Każdy nawet nie super-nowoczesny desktop daje sobie rade z takimi zdaniami.

  • CoSTa Październik 7, 2006 o 15:13 #

   a czy ja się chwalę? jest czym? ot zadowlony jestem, że chodzi to sprawnie (co mojemu pececikowi staremu zdarzało się ale nie było regułą) i to bardzo sprawnie. szczególnie w kwestii wykorzystania i zawiadywania pamięcią. ot po prostu dobrze to wszystko działa.

   rasheed – benchamrki mnie nie kręcą. za to kręci mnie bardzo kiedy system jest doskonale zaprojektowany i radzi sobie świetnie z dużą ilością zadań. i to na sprzęcie lowendowym w nomenklaturze apple. wolę nawet nie wiedzieć jak działają te nowe monstra :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gorący pręt i inne „przyjemności”

Wszystkiego najgorszego, wielkiego gorącego pręta w zadnią część odwłoka i ogólnie kompletnej doliny i zniszczenia całego mienia życzę twórcy flashowej...

Zamknij