Menu serwera

Aktualizacja albumu z tapetami

Halloween Face

I czas na kolejną aktualizację albumu z tapetami. Nieco tego przybyło a mnie ostatnio mocno na głowę wsiadł pomysł zafundowania sobie panoramicznego LCD bo jakoś tak o wiele lepiej pracuje się na biurku szerszym niż wyższym :). Emuluję sobie pod MacOSX Ubuntu właśnie w takiej panoramicznej rozdziałce i to się nie mieści wręcz w glowie, jk panorama jest wygodna. Narzędzie, paletki, manetki, okna chwilowo niepotrzebnych programów – na bok! Takie rzeczy zrzuca się na bok a nie gdzieś do paska zadań, do góry czy nie daj boże gdzieś w tle trzymać okna otwarte. Strasznie mi się to spodobało i już kombinuję którego tu jubilera ograbić, by się na panoramę dorobić. Bo bądźmy poważni – z wypłaty to ja się dla siebie niczego nie dorobię. Wypłata ginie w czeluściach opłat i wydatków „na życie” tak zwane.

Trochę więc się tapetek panoramicznych pokazało, sporo z nich w żywszych nieco kolorach. Powód? Emulowane Ubuntu, którego okno widzieć muszę wyraźnie na tle mojej applowej niebieskiej tapetki. Tak więc jeśli ktoś szpera w poszukiwaniu tapetek wszelkiego autoramentu, zapraszam na stronę, na której nieco ich zebrałem. Może tam ten ktoś coś dla siebie znajdzie?

Myślałem, że mi Picasy pod MacOSX zabraknie… A gdzie tam, Google zrobiło pluginka do iPhoto i jak najbardziej mogę sobie fotki/tapetki uplaodować i w ogóle. Miłe :)

mój skromny zbiór tapetek

9 odpowiedzi do Aktualizacja albumu z tapetami

 1. Hadret Listopad 10, 2006 o 19:50 #

  Bardzo sympatyczna inicjatywa (:

  A co do panoramy – zdecydowanie wymiata. Jak kiedyś uda mi się coś odłożyć, to też będę musiał sobie nowego TFTa, jakąś 17’tkę czy 19’tkę fundnąć (:

 2. btd Listopad 10, 2006 o 21:41 #

  Ja tez myślę o lepszym monitorze, jakimś lcd.

  Strasznie się napaliłem na panorame lcd, np della albo neca. Ale tak spojrzałem na to co sam ustawiłem na stanowisku kierowania u mnie w pracy i olsniło mnie – 2 x lcd 19″ np benq fp93g. Jedyna roznica widoczna by byla przy poszczeniu fimu rozciagnietego na dwa monitory – ramka po srodku, ale poza tym – wiecej miejsca niz na pojedynczej panoramie :)

  • Hadret Listopad 10, 2006 o 22:11 #

   Hm, jeśli TFT (LCD) to w sumie najbardziej widziałby mi się Samsung. IMO mają najlepsze matryce i przy porównywaniu z innymi zwyczajnie widać różnicę, gołą gałą (:

 3. rasheed Listopad 11, 2006 o 00:03 #

  Byle do grudnia, a wtedy.. http://tnij.com/q0W

  :D

  • Hadret Listopad 11, 2006 o 09:29 #

   Kontrast i jasność w sumie nie rządzą (jakby nie patrzeć, jest to już 20″). Dobrze by było, gdyby te parametry w standardzie miały jasność 500 cd/m2 i kontrast przynajmniej 1000:1. Możnaby to zlać przy mniejszym monitorze, ale przy takim rozmiarze to [u]może[/u] mieć znaczenie. No i czas reakcji – 16 ms, w sumie standardem w tej chwili są 8 ms, a już wiadomo, że co bardziej ekskluzywne modele mają 2 ms (zdarzają się też 5 ms i 6 ms) [: Tyle, że tutaj wszystko rozbija się o cenę, niestety. Samsung o zbliżonej cenówce (zgodnie z danymi ze strony internetowej), czyli w okolicach 2000 zł, a dokładniej za 1899 zł, jest w stanie zaoferować kontrast 800:1 (taki sam), jasność 300 cd/m2 (taka sama) i czas reakcji 5 ms (znacznie lepiej). Za 2449 zł jesteś w stanie dostać lepszy kontast 1000:1, ale za to czas reakcji spada do 8 ms (:

   • rash Listopad 28, 2006 o 21:00 #

    Sorry Hadret ale trochę bzdury gadasz.

    Poczytaj sobie o matrycach, w szczególności DLACZEGO AS-IPS/S-IPS są ZDECYDOWANIE lepsze od TN. Nie zapomnij o zwróceniu uwagi na marketingowy bełkot jakim są wartości – kontrast i jasność. 2000:1? Heh, dobre sobie!

    1) to fake, poczytaj o tym dokładniej

    2) Ja i tak skręce do 50%, inaczej nie dałoby się wysiedzieć.

    Zanim zaczniesz komuś doradzać, bądź pewien swojej wiedzy. Pozdrawiam :)

 4. CoSTa Listopad 11, 2006 o 07:51 #

  panowie, i tak najpierw trzeba na te cholerne monitory zarobić :). daaaamn! totoku! PRZYBYWAJ!

  • Hadret Listopad 11, 2006 o 09:38 #

   Fajnego monitora, 19″ panoramę, możesz kupić już za 1099 zł. I nie jest to byle „gie”, że będziesz musiał siedzieć dokładnie na wprost i dostawać zatwardzenia w karku bo inaczej nic nie będziesz widział (: On, przyzwoity Samsundżek, model 931BW (mam wrażenie, że to jeden z nowszych, ale głowy nie dam sobie urwać). Na początek czas reakcji – 2 ms. Jasność 300 cd/m2, ale ona nie odgrywa tutaj kluczowej roli ze względu na kontrast – dynamiczny 2000:1! (: No LOL, dla samego ostatniego parametru mógłbym już mieć go na biurku. Zastanawia mnie jednak jeden parametr – najwyższa rozdzielczość 1440×900. Nie mam zielonego pojęcia, czy to jest dobra jak na panoramę 19″, czy wręcz odwrotnie. Ktosik się zna? (:

 5. paszczak Listopad 12, 2006 o 22:03 #

  DAMN!costa 352 tapety… całego deviant arta żes przejrzał???!!! I kiedy ja mam wybrać co najlepsze rodzynki od Ciebie…eh życia mi nie starczy…dni na zmiane pulpitów :)

  ale ale jest super! a co do panoramy…taaaak też się ślinię…zresztą nawet jak bym miał 500zł luzem na jakieś stare EIZO 21″ to bym sie cieszył.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Halle Berry – laska idealna?

Halle BerryNie wiem jak to napisać w miarę taktownie... Hmmm... Ekhem... No tego... Jak by to ująć... No... O, może...

Zamknij