Menu serwera

Córa mi komputerowieje :)

Da Majek zaczyna nabierać prawidłowych odruchów, w czym pomagam jej jak tylko mogę. Owóż i dzieciak zaczyna się wdrażać w komputeryzację pełną gębą. Zaczynamy trochę nieśmiało i od zabaw ale już niedługo Majka spędzi swoje pierwsze pół godziny sam na sam z komputerem. A póki co wygląda to mniej więcej tak:

Da Majek ma już swoje konto na naszym rodzinnym Maku. Po zalogowaniu się (doskonale zna swoje hasło choć z wstukaniem są jeszcze problemy) ukazuje jej się tapetka z jej najukochańszej kreskówki – Scooby Doo. Póki co najważniejsze są dwie aplikacje: Mail (makowy klient poczty) i Safari (makowa przeglądarka). W Safari póki co odpalane są dwie strony: minimini.pl i cartoonnetwork.pl. Na stronie Mini Mini Majka kocha układać takie elektroniczne karty z postaciami z jej drugiej ukochanej kreskówki – Tabalugi (głupiej tak swoją drogą – strasznie mnie ta kreskówa irytuje, nie mam pojęcia dlaczego). Jest w tym cholera jedna coraz lepsza. Muszę jej mychę dla dzieci kupić bo jednak ta nasza nieco dla niej jest za duża i męczy się z klikaniem córek mój dzielny. Druga aplikacja to wspomniany Mail. Z tego co wiem to Majka dostała jak do tej pory dwa maile i na obydwa odpowiedziała. Proszę jaka obowiązkowa osóbka :)

Za rok sadzam przed konsolą na poważnie. Nie może być tak, że zgredzieję nie obiwszy wcześniej tyłka mojej małej w jakiejś krwawej naparzance. No i komu jak nie córce mam kupić PS3? :)

6 odpowiedzi do Córa mi komputerowieje :)

 1. byte Listopad 24, 2006 o 19:44 #

  Ja ci powiem co cię męczy w Tabaludze – Tabaluga. Ten smok jest jakiś taki niedorozwinięty, w szczególności skrzydła wyglądają paskudnie. Za to czarny charakter rządzi :)

 2. btd Listopad 24, 2006 o 21:29 #

  „No i komu jak nie córce mam kupić PS3? :)”

  A swistak siedzi itd ;-p

 3. krzychu Listopad 25, 2006 o 12:43 #

  Och – no to się zacznie jazda. Sugeruję: zniechęcać dziecię do kompa. Za wcześnie. Nie daj Boże, ale może narobić niezłych szkód. NIe życzę ci.

  A co do Tabalugi – moja córa wiele lat uwielbiała ten serial. No i faktycznie gooopi on jest na maksa. :)

  • CoSTa Listopad 25, 2006 o 13:34 #

   zniechęcać do kompa? żartujesz krzychu? dlaczego miałbym to robić skoro cała moja praca i to, co robię po niej (sporo czasu dalej spędzam przed komputerem) świadczy wręcz o czymś przeciwnym? no nie mogę przecież dziecku wciskać, że to złe i niefajne skoro większosć czasu spędzam przed monitorem. ja tu czuję stosowanie podwójnej miary więc co dopiero ona :). no nie będę kłamał swojemu dziecku, że to niefajne skoro to sprawia frajdę także mnie.

   widzę to nieco inaczej – przyzwyczajać jak najwcześniej ale mocno podkreślać co wolno, czego nie i ile czasu można poświęcić. no i tłumaczyć dlaczego. majka nie ma póki co jakichś większych problemów z akceptowaniem zasad, które wprowadziliśmy więc chyba póki co jest OK. a że trzylatka radzi sobie z obsługą netu lepiej niż jej babcia… no cóż, to w końcu moja córka :). jak zawuażymy jakiś potecjalny problem to spróbujemy go rozwiązać. jak się nie będzie dawało – wtedy pokombinujemy co dalej. ale na pewno bana na kompa dzieciak nie dostanie. nie ode mnie, który spędza przed kompem większość dnia.

 4. ninja Listopad 26, 2006 o 09:06 #

  córek mój dzielny :D

 5. dely Listopad 27, 2006 o 06:43 #

  Polecam dla Córy również http://www.kubus.pl – genialna strona dla maluchów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Słucham… 2006.11.24

Dziś nieco skromniej niż zwykle a to z powodu zajrzenia do teczki z ulubionymi płytkami. Kurczę, mam tam fajne cukierki,...

Zamknij