Menu serwera

Da Majek pasowanym przedszkolakiem!

Miała dziś miejsce w naszej rodzinie pierwsza, poważna uroczystość edukacyjna da Majka. Otóż to właśnie dziś da Majek stał się oficjalnie Pasowanym Przedszkolakiem. Co to takiego? A to niebagatelna sprawa jest – od tej bowiem chwili maluchy pasowane na przedszkolaków w przedszkolu nr 64 imienia Bolka i Lolka w Poznaniu, nabywają podmiotowości przedszkolaka a co za tym idzie – jego prawa i obowiązki. Praw ma przedszkolak mało i w sumie sprowadzają się one do jednego ale za to istotnego: przedszkolak ma się dobrze bawić. Za to obowiązków… Oj, tych ma przedszkolak bez liku i zostały one wymienione w tekście Uroczystej Przysięgi Przedszkolaka (bo była taka). Przysięga była długa, trudna, strasznie powikłana i tajemnicza a jednym z obowiązków jest noszenie Specjalnego Znaczka Przedszkolaka przy Bardzo Uroczystych Uroczystościach.

Pełna powaga :)

Doropha płakała dziś na poły ze śmiechu, na poły ze wzruszenia. Bo też i banda kicających maluchów przebranych za grzybki, które „szybko rosną i zmęczone idą spać” bawiła i wzruszyła także takiego twardziela jak ja. O, Doropha mi tu z boku głosuje, cobym napisał coś o zaangażowaniu pań wychowawczyń. Powiem tak: było spore a koncert w ich wykonaniu (tańce included) przyćmił występy maluchów ;). Da Majek kompletnie nie był przygotowany na cały program artystyczny, który maluchy wkuwały podczas jego chorobowej (i pochorobowej) nieobecności. Nic to, poradził sobie świetnie i przykładnie rósł, spał, tańczył z innymi grzybkami czy listkami i próbował nawet śpiewać piosenki, których nie znał.

Okej, teraz pytanie do rodziny bliższej i dalszej: kto rozpoczyna ściepę na jakąś cyfrówkę z opcją robienia filmików? Brak takowej mocno mnie dziś zirytował… OK, czas pomyśleć nad naprawdę przydatnym i potrzebnym zakupem bo tu nam nieudokumentowane życie mija :)

Majeczko – gratulujemy!

EDIT: z okazji całej tej okazji i że córę mamy taką już dorosłą – można do da Majka wysyłać maile. Robi się to wpisując w pole Do adres: damajek (małpa) gmail (kropka) com. Da Majek odbiera pocztę codziennie, przyt okazji grania w gierki na stronie minimini.pl. Ot niedługo będziemy się tłukli o dostęp do kompa :)

6 odpowiedzi do Da Majek pasowanym przedszkolakiem!

 1. madman Listopad 22, 2006 o 20:23 #

  No to sie dzialo. Ale te dzieci szybko rosna. Az trudno uwierzyc… ;)

  Co do „cyfrowki z mozliwoscia robienia filmow” – niefajne to jest. Albo aparat, albo kamera. Nowsze kamery cyfrowe moga robic zdjecia, ale to tez nie to.

  Niestety „jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego” – chyba ze filmy mialyby byc tak na byle-by-bylo ;)

  • CoSTa Listopad 22, 2006 o 20:36 #

   bo ja wiem… taki mój znajomek – ender go zwą – ma takiego sprytnego cannona, w którym ciągle zmienia obiektywy na coraz to droższe :). anyway, robi ten aparat zdjęcia świetne a i filmiki trzaska jak należy. come on, na drugie nie mam spielberg :)

 2. RevPeter Listopad 22, 2006 o 21:19 #

  Coś wiem o tych przedszkolakach, mam 4-letniego skończonego siostrzeńca, też uwielbia minimini i kiedy tylko może, prosi o dostęp do gierek. Ciekawe, kiedy namiesza mi w komputerze i skasuje wszystkie pornole :)

 3. ciotka's eleni Listopad 23, 2006 o 10:30 #

  no to bedziemy pisac do Majki. wyslalam jej juz pierwszy list z paroma jej zdjeciami z Grecji i oczekuje odpoeidzi. Byc moze jest najmlodszym dzieckiem, ktore posiada wlasna skrzunke mail-owa.

  • CoSTa Listopad 23, 2006 o 15:46 #

   ooo… dzięki za maila! poustawiam dziś majce wszystko jak trzeba na jej koncie (bo ma swoje konto na komputerze, a jakże :)) i ślemy maile, nie ma że boli.

 4. CoSTa's Family Page Listopad 23, 2006 o 15:29 #

  Wczoraj nie opisałem żadnej płytki ale mam na to wytłumaczenie: po zakończonej uroczystości pasowania da Majka na przedszkolaka, popędziliśmy z Dorophą do swoich robótek nadrabiać te godzinki, o które pracodawcy się upominali. I tak papa CoSTa siadł, muzę

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
I like the Mac way!

Dobra, poznałem się nieco bliżej z iTunes i odjechałem. Kompletnie mnie to, co oferuje ten soft, urzekło. Pod Windows traktowałem...

Zamknij