Menu serwera

Ile wydałbyś/wydałabyś na nowy komputer?

I po głosowaniu. Poleżało o wiele dłużej, niż powinno ale dzięki temu udało się zebrać nieco głosów i można mieć jakąś podstawę do kombinowania, co też ludzie zrobiliby ze swoimi wolnymi pieniędzmi.

Odpowiedź oczywista: wydawaliby je :). Pytanie – ile i na co. „Na co” interesowało mnie mniej niż „ile”. Przyznaję szczerze, że lekką czkawką odbiło mi się kupno Maka mini, który swoje kosztował, oj kosztował. Zadowolony jestem z zakupu bardzo a dzięki Brzozie kosztował on znacznie mniej niż defaultowo powinien, niemniej nieco ten wydatek w boku kłuje. Btw Brzoza – nie wysyłaj jeszcze do mnie Rosjan, kasa będzie, spoko :)

Gnany ciekawością wpisałem w pollu kilka przedziałów cenowych i oto co mi wyszło: na nowy i niezły komputer odwiedzający tę stronę, którym chciało się klikać, byliby w stanie wywalić coś koło 5k PLN. Czy to dużo? Owszem, to dużo, przynajmniej z naszej – polskiej – perspektywy patrząc. Ale dla regionów cywilizowanych kuli ziemskiej to nie są jakieś wielkie pieniądze, tak kształtują się raczej ceny typowych zestawów komputerowych. Wnioski z tego wysnuwam trzy: 1) daleko nam jeszcze do cywilizacji; 2) ale mimo to na sprzęt dawać raczej chcemy; 3) Maki są drogie ale zmieściłem się w normie wywalania pieniędzy na elektronikę :)

Mocno za to zastanawia mnie spora ilość oddanych głosów na opcję 10k PLN. To już nawet jak na warunki cywilizowane spora kasa a pytałem o sprzęt dobry i wydatek „bez problemu”. Wniosek: cholera, są ludzie w tym kraju, którzy zarabiają diablo dobrze :). Zazdroszczę zarobków i możliwości bezproblemowego wywalenia takiej kupy siana na nieco elektroniki. Choć z drugiej strony doskonale to rozumiem – sam bym opływał w dobry sprzęt gdyby było mnie nań stać. I ani przez chwilę nie zastanawiałbym się, czy wywalenie 10k PLN to aby nie za wiele dobra na raz. O ile się na to uczciwie zapracowało – nie widzę powodu by takie wydatki potępiać.

wyniki głosowania

3 odpowiedź do Ile wydałbyś/wydałabyś na nowy komputer?

 1. PitMac Listopad 16, 2006 o 22:21 #

  Ehh to chyba nie dokonca zrozumiałem tą ankiete!

  ja głosowałem że bez problemu wydał bym 10 koła na sprzęt ale gdyby mnie było stac! Nie stac mnie,wydałem ponad połowe tej sumy i dalej to czuje,ale nic a nic nie żałuje! Wydanie jakiejm kolwiek kwoty bez problemu chyba jest nie osiągalne w naszym kraju dla zwykłego czlowieka!Realia sa takie że kazda stowke ktora chce wydac musze doklanie przemyslec.

 2. Krzysztof Rosiński Listopad 17, 2006 o 10:34 #

  Górna półka komputerów dla konkretniejszych zastosowań domowych w Polsce to wydatek rzędu 6tys. złotych. Mieści się więc gdzieś pomiędzy dwoma najwyższymi przedziałami w ankiecie. Mnie wyniki ankiety nie dziwi.

  Ludzie przesycili się już tanimi laptopami, które zalały nasz rynek. Chcą czegoś lepszego, mocniejszego. To kosztuje. W mojej opinii chęć wydania 5 czy 7 tys. złotych wiążę się z pewnego rodzaju potrzebą skoku jakościowego. Polacy chcą dać te 2-3 tys. więcej od ceny komputera przenośnego ze średniej półki (koszt rzędu 3-4tys.) i kupić komputer stacjonarny czy nawet przenośny lecz z półki wyższej (koszt rzędu 6-7tys.).

  Dobre kilka lat temu też kupowaliśmy zestawy komputerowe po 4-5 tys., a zarobki mieliśmy chyba trochę niższe. Chyba nadszedł czas na zmianę tych wysłużonych maszyn, za które płaciliśmy 10 lat temu grube pieniądze. ;-)

 3. btd Listopad 17, 2006 o 17:59 #

  Haha nie diablo dobrze zarabiaja, tylko sa sklonni tyle dac :D A ta ilosc glosow to pewnie tez moje zlosliwe testowanie czy zmienne ip neo pozwoli na powtorne glosowanie. Pozwala :)

  A co do kompa to chodzi mi laptop po glowie, ktory bylby tak na dwa lata jak sie wyprowadze i zanim dorobie sie nowej stacjonarki.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
UNKLE – Never, Never Land

UNKLE - Never, Never...Dzisiejsza recenzja będzie wyjątkowo krótka i mam nadzieję, że treściwa:Ender, niech cię szlag trafi, piekło pochłonie, cholera...

Zamknij