Menu serwera

Linux Mint – sympatyczna ciekawostka

Linux Mint

Whoa, no proszę – bardzo sympatyczna inicjatywa, o której do tej pory nic a nic nie wiedziałem. Ubuntu z najfajniejszymi rzeczami na pokładzie i to ponoć działającymi jak należy. Kurczę, taka płytka ze wszystkim co potrzebne i nowe w temacie multimediów (beta flasha 9 included) to całkiem chyba sympatyczna rzecz jest. No i mało tego – default theme niebieski a po tapecie sądząc – w klimatach makowych. Jestem za, nawet jeśli teraz nie sprawdzę jak to śmiga. Niemniej jestem jak najbardziej za. Może z dwa cytaciki ze strony, które chyba najlepiej opisują o co loto:

Release Notes
This release is based on Ubuntu 6.10 and uses the Ubuntu installer.
The desktop is Gnome 2.16.1 and the kernel is 2.6.17.

Multimedia
Barbara comes with the following plugins:
– Macromedia Flash 9 beta
– Sun Java 1.5 Update 9
– Realplayer 10
Support for MP3, Windows and various codecs, encrypted DVDs is installed by default.

Software
Barbara comes with Amarok 1.4.4 instead of Rhythmbox.

Artwork
The default artwork is a blue version of the „Human” theme.

No i jeszcze to mi się spodobało:

We believe in choice. Ubuntu and Kubuntu tend to follow the „free software” philosophies and for this reason do not include „dirty” software (patented or proprietary technologies for instance). This is great and this is the way it should be. However, other distributions provide the choice to the user (for instance Mandriva 2007 can be downloaded as a „free” or „non-free” version). If you’re like us, you probably do read encrypted DVDs and listen to MP3 songs. It is important to understand why these formats are indeed „dirty” but since we’ll end up adding them to our Ubuntu installation anyway, we decided to give an option to lazy users. In other words, if „freedom” is more important for you than „comfort” you should consider using a „clean” distribution such as Ubuntu (or Debian, or Fedora…), if it isn’t then Linux Mint is made for you.

Ja wiem, że to samo można osiągnąć jakimiś skryptami ale jak ktoś jest wygodny i chce mieć od kopa system, który ładnie wygląda i gra te wszystkie mp3 czy dvd… Coś dla wygodnickich, czyli dla mnie :). Fajne! Testował to już ktoś? Działa?

strona projektu
link do strony z torrentem

4 odpowiedź do Linux Mint – sympatyczna ciekawostka

 1. Paool Listopad 17, 2006 o 09:37 #

  a to przypadkiem nie wbrew filozofii ubuntu? niewolne oprogramowanie? :P fanatycy będą psioczyć :D

  A zamiast amaroka (qt :P ) mogli dać ql albo banshee :)

  • CoSTa Listopad 17, 2006 o 10:03 #

   a niech psioczą. a gdy już skończą to pierwsze co zrobią to zainstalują odpowiednie niewolne biblioteki do wciągania mp3 i oglądania filmów. norma :)

 2. Hadret Listopad 17, 2006 o 13:37 #

  Albo Exaile!, które ma być swoistą, Gtkowską, odpowiedzią na Amaroka [:

  Cóż, idea fajna, projekt fajny, ale w sumie nic nowego. Zero inwencji, ot oparcie na Ubuntu, wrzucenie niewolnych rzeczy do wora i tyle. To naprawdę taki wielki problem dograć trochę multimediów w jakiejkolwiek dystrybucji? [:

 3. liviopl Listopad 17, 2006 o 17:01 #

  Przydałoby się coś podobnego, ale na „f”, to bym wyposażył w ładny motyw graficzny, również niebieski :P.

  Póki co tworzę dodatki dla Fedory, ale nowa dystrybucja oparta na Ubuntu… Logo podone do Fedory bym zrobił :D. Też nieskończoność xD.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile wydałbyś/wydałabyś na nowy komputer?

I po głosowaniu. Poleżało o wiele dłużej, niż powinno ale dzięki temu udało się zebrać nieco głosów i można mieć...

Zamknij