Menu serwera

Niedobrze, Zune nie wiedzie się najlepiej :/

Zune – jakoś go nie kochają ludzie

Apple całe dumne feeduje mnie tu via RSS propagandę sukcesu. Jakoś nie potrafię się zbytnio cieszyć tym, że firma, na której sprzęcik grający bardzo się napaliłem (te nowe iPody nano są w naturze po prostu śliczne) nie ma się zbytnio czego obawiać w kwestii konkurencji ze strony potencjalnie najmocniejszego z konkurentów – Microsoftu i jego Zune.

I to mnie diablo martwi! Powód? Ceny oczywiście… Tak długo, jak długo Apple rozdaje w Ameryce karty na ichnim rynku odtwarzaczy mp3, tak długo ceny iPodów będą kosmiczne (przynajmniej dla nas). Ktoś tam musi wjechać z solidną ofertą i pobić nieco Apple, bym ja tu, w Polszcze, mógł wydać za to ichnie cacko peelenów mniej znacznie. No cóż, ze słabą konkurencją i w warunkach prawie że monopolu… Nie ma się co dziwić, że ceny są takie, jakie są.

Kurczę, niech tam ktoś wreszcie zacznie kupować to Zune bo w Europie Środkowo-Wschodniej ni cholery nie idzie wskoczyć na nieco wyższy stopień ewolucyjnego rozwoju, czyli zacząć żyć ze słuchawkami wszczepionymi w uszy :)

nieco danych statystycznych (za Apple Hot News)

13 odpowiedzi do Niedobrze, Zune nie wiedzie się najlepiej :/

 1. mav Grudzień 20, 2006 o 07:27 #

  Raz: eee… a po co Zune? Drogo i kijowo.

  Dwa: iPod nano, tylko pierwszej generacji, drugie są wooooolne i coś z nimi ogólnie nieteges.

  • CoSTa Grudzień 20, 2006 o 07:49 #

   „wolne” znaczy co, wolniej mp3 odgrywają? :)

   nie no, serio – co to znaczy że „coś z nimi jest nie teges”? wolałbym wiedzieć przed ewentualnym wywaleniem kasy. póki co przed oczy trafiły mi w większości pozytywne opinie a negatywy sprowadzały się do słusznego zarzutu debilizmu przy projektowaniu obudowy, której kolor się ściera. jeśli więc masz pod ręką jakiś spis grzechów głównych – byłbym wdzięczny.

 2. byte Grudzień 20, 2006 o 08:17 #

  Zune jest pozamiatane, co zresztą już dawno wieściłem na swoim blogusiu, tylko nikt mnie nie chciał słuchać. Ale nie bój żaby. Pamiętasz pierwszego Xboksa? Też dostał w dupę. Wersja druga – Xbox 360 – radzi sobie jednak znacznie lepiej. Musisz po prostu poczekać na Zune 2 :)

 3. ish Grudzień 20, 2006 o 08:29 #

  Byte ma racje- trzeba czekac na Zune SP2…

 4. mienta Grudzień 20, 2006 o 08:56 #

  Mav co masz na myśli poprzez wolne? Bo mamy oba na stanie i nie zauważyłam różnicy in minus w stosunku do nowych, ale może po prostu źle patrzyłam. Nowe mają jeden duży plusy, znacznie mocniejszą baterię (ponad 2x). No a ta nowa obudowa w ogóle się nie drapie.

  Starego iPoda nano można kupić nieużywanego na allegro za 400pln nie jest to aż taka kosmiczna cena znowu.

 5. Maciej Litwiniuk Grudzień 20, 2006 o 13:21 #

  Ogólnie Zune coś M$ zalatuje, co pewnie wielu przeszkadza. No i iPody do bardziej lanserskich zabawek należą ;)

 6. 9gods Grudzień 20, 2006 o 13:25 #

  Zobaczcie porównanie Zune i Ipoda: http://www.zunescene.com/comparison/

  Zwlaszcza to pole:

  Preloaded Virus: Zune – none, Ipod- RavMonE.exe

  hehehe

 7. Anonymus Grudzień 20, 2006 o 14:25 #

  Panie Costa, a nie myslal pan zeby kupic Ipoda na Amerykanskim Ebay? Tamte ceny to smiech na sali ;) Ja kupilem – i nie zaluje.

  • byte Grudzień 20, 2006 o 19:33 #

   Może i tanie, ale jak coś padnie, to Apple PL każe się wypchać.

 8. CoSTa Grudzień 20, 2006 o 21:16 #

  [b]byte[/b]: na to wygląda – trzeba będzie na zune 2 poczekać i zobaczyć jak wtedy rynek będzie wyglądał. niec nad wyglądem tego odtwarzacza popracują bo brzydki okrutnie :/

  [b]mienta[/b]: nóweczkę chcę bo kurna podoba mi się strasznie. te starsze są dobre ale oko mi błyszczy przy tych nowszych :)

  [b]maciej litwiniuk[/b]: no zune to w końcu produkt małomiękkiego :). a lans – konieczna rzecz! :)

  [b]9gods[/b]: tak, ten wirus to porażka :/. takie rzeczy nie powinny się zdarzać. nie apple.

  [b]anonymous[/b]: nie, nie myślałem. na miejscu chcę mieć wsparcie a nie wczytywałem się jak to jest z gwarancją w ipodach. podejrzewam, że jest worldwide ale nie musi tak być. no i przede wszystkim: wchodzę, płacę, zdzieram zębami folię, jestem szcześliwy. przy ściąganiu z zagranicy dobija mnie ten poślizg czasowy :)

 9. mienta Grudzień 20, 2006 o 22:19 #

  nie jest worldwide więc w polszy nic nie zdziałasz jakby co.

 10. CoSTa's Family Page Sierpień 2, 2007 o 07:54 #

  To, że iTunes Store stało się potęgą w Stanach – to wiadomo od dawna. To niekwestionowany lider sprzedaży muzyki online, który coraz mocniej konkuruje ze sprzedawcami muzyki ładnie zapakowanej w CD czy też DVD. Sprzedaż online dopiero się rozwija ale to i

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Snakes on a Plane (Węże w samolocie)

SOAP - PlakatDobra, to był na prawdę głupi film. To, że będzie głupi, wiedziałem pobierając już torrenta. Ale że aż...

Zamknij