Menu serwera

„Oprócz rozumu…

…nie brak nam niczego!”

Tak sobie zaśpiewali religijni fundamentaliści i rwą się do wsadzania Jezusa na stolec tego coraz bardziej śmiesznego kraiku. Ja tu widzę kilka problemów:

 • W tym kraju nie ma stolca w związku z czym na niczym sobie utrudzony słuchaniem swoich owieczek Jezus nie przysiądzie.
 • Ja na ten przykład (i pewnie spora część populacji tego ciemnogrodu), nie życzę sobie wprowadzania monarchii od dupy strony. Referendum poproszę albo jakiś przewrocik. Niech się rzeczy dzieją jak powinny a nie wedle widzimisię kilkudziesięciu fundamentalistów.
 • „Inicjatorzy uchwały przekonują, że za nadaniem Chrystusowi tytułu Jezus Król Polski przemawiają argumenty historyczne i teologiczne” (za Interia.pl). Niestety Interia nie podała tych argumentów a bardzo ich jestem ciekawy. Szczególnie tych historycznych. Czyżby Jezus w czasie swojego dorastania (o którym w Biblii zdaje się niezbyt wiele jest) wpadł porządzić na ziemiach Słowian? Boże, już tak wcześnie zacząłeś doświadczać ten naród wybrany, którego jeszcze nie było?
 • Ktoś się pytał rzeczonego Jezusa, czy aby ma ob w ogóle chęć siadać na stolcu, którego nie ma?

Oprócz rozumu
nie brak nam niczego

(na nutę jakiejś takiej religijnej pieśni, która nie wiem jak się zowie)

8 odpowiedzi do „Oprócz rozumu…

 1. Dinven Grudzień 20, 2006 o 21:39 #

  Nawet duchowni zjechali ten pomysł… Cóż, głupoty się nie wybiera, ale z nią rodzi. Tylko współczuć.

 2. pressenter Grudzień 20, 2006 o 21:43 #

  Costa, nie obraź się, ale zapewne chodziło Tobie o stołek, bo zapewne nie raz spotkałeś się z określeniem „stolec” i wiesz, co ono oznacza… bynajmniej nikt nie chciał by usiąść chyba na stolcu.

  • CoSTa Grudzień 20, 2006 o 21:58 #

   ależ nie mam się o co obrażać bo doskonale wiem o co mnie się rozchodzi :). słowo „stolec” ma kilka pewnie znaczeń. ty znasz akurat to wydalnicze. ale to nie tylko „kupa”. bardzo dobre (bo krótkie i na temat) wytłumaczenie znajdziesz np. [url=http://www.ultramontes.pl/Sede_vacante.htm]tutaj[/url] (zjedź na sam dół i masz w pierwszym przypisie). ba! bili się nawet o [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_Złoty_Stolec]złoty stolec[/url] i na pewno nie chodziło im w tej bijatyce o złotą kupę :). a żeby było smieszniej, to naści i kolejne znaczenie tego słówka, którego to znaczenia nie znałem: [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Stolec_%28budownictwo%29]proszę bardzo[/url].

 3. btd Grudzień 21, 2006 o 05:37 #

  w tym przypadku dwuznacznosc slowa ‚stolec’ jest jak najbardziej na miejscu i zreszta, costa przyznaj sie, raczej zamierzona :-D

  kupa gowna zarowno pomysl, ci ktorzy na niego wpadli i ci ktorzy popieraja.

 4. golem14 Grudzień 21, 2006 o 11:31 #

  Skoro jest Król, który aktualnie przebywa w Niebiesiech, to powinien być i Jego Przenajświętszy Namiestnik!

  Pytanie: kto? Teoretycznie jest nim Pan Papież, jednakowoż tenże jest Namiestnikiem Piotrowym. Któż więc, któż? A no głowa naszego Państwa – Jego Wysokość Pan Prezydent.

  W ten oto sposób władza nabiera wymiaru Boskiego. Jej legitymizacja nie ma już charakteru horyzontalnego – nie pochodzi od ludu – lecz jest WERTYKALNA – pochodzi od Boga, przez Boga jest nadana i przed Bogiem (tylko i wyłącznie) rozliczna… to już nie jest nawet powrót do średniowiecza – to powrót do Starożytnego Egiptu, do Cywilizacji Majów.

  Ku przestrodze jednak przypomnę, iż te wielkie Cywilizacje zjadły same siebie – to co po nich pozostało, to ruiny gigantycznych budowli. Gigantomania w historii wiązała się z końcem Cywilizacji – oby to nie był zły prognostyk dla nas. Boska władza i Świątynia Opatrzności Bożej – ciekawe co się z tego ostanie…

  • golem14 Grudzień 21, 2006 o 11:34 #

   Sorry, piekielny Word, możecie te krzaczki poprawić – proszę!

   • CoSTa Grudzień 21, 2006 o 16:35 #

    usunięte choć nie wiem co żeś tam za interpunkcję stosował więc wrzuciłem tylko pauzy. acha, word jest OK ale copy-paste z worda na strony TYLKO po wyłączeniu autokorekcji :). piszę to bo może mój bracki to przeczyta więc może nawet coś z tego komentarza wyniesie :)

 5. ryba Grudzień 22, 2006 o 11:27 #

  @golem14

  Niech nam żyje miłościwie panujacy, faraon L.K Ramzes IV i niech jego miłościwe oblicze nigdy się od nas nie odwróci. A jego kapłani zawsze go wspierają.

  Fajna analiza.

  CoSTa, zamów sobie jakiś gustowny ryngraf na tę okoliczność intronizacyjną, będzie trendy.

  PS: Zerknij w wolnej chwili na serial Sleeper Cell, wlasnie poleciała 2 seria. Spodoba ci sie i będzie w temacie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niedobrze, Zune nie wiedzie się najlepiej :/

Zune - jakoś go nie kochają ludzieApple całe dumne feeduje mnie tu via RSS propagandę sukcesu. Jakoś nie potrafię się...

Zamknij