Menu serwera

Serendipity – wersja 1.1 gotowa!

Serendipity w wersji 1.1 wydane! No, ta wersja to spore ulepszenie i wiele nowości w stosunku do tego, co oferuje wersja 1.0. Po komplet informacji co zmieniono, co dodano i jak upgrejdować silniczek odsyłam do anonsującego wydanie wpisu na oficjalnym blogu Serendipity. Tam znajdziecie linki do wszystkiego, co potrzeba. Nie ma sensu, bym się tu rozpisywał. Klikać naród jeszcze potrafi :)

Od siebie dodam może jeszcze tylko tyle, że uaktualniłem nieco tłumaczenia „podstawki” (wersji silnika rozprowadzanej jako 1.1, bez dodatków) a u siebie wrzucę niebawem uaktualnienie tłumaczeń wszystkich do tej pory przetłumaczonych przeze mnie wtyczek, plus oczywiście dojdą jakieś nowe. Jakie? Tego jeszcze nie wiem, muszę zrobić solidny remanent we wtyczkach dla Serendipity bo coś ostatnio rozjechałem się ze swoim blogiem i nie dbam o technikalia jak należy. Czasu kurna brak :/.

Przy okazji – bardzo ale to bardzo chciałbym podziękować Jarkowi Szczepankowi, dzięki któremu być może już niebawem Serendipity będzie tworzyło sensowne permalinki także dla naszych diakrytyków. Kurczę, ależ by się przydał jakiś aktywny developer z kraju naszego, którego można by pogonić do robienia :). Albo jeszcze lepiej – jakiś as do skórkowania tego cholernego Smarty i wyciskania z niego ile tylko wlezie. No nic, może kiedyś…

A póki co zalecam uaktualnienie silników i zapoznanie się z ciekawym schematem Carla Gallowaya, który i fajnie wygląda, i pogodę pokazuje a przede wszystkim – wykorzystuje te wszystkie bajery oferowane przez Serendipity w wersji 1.1

Miłego używania!

11 odpowiedzi do Serendipity – wersja 1.1 gotowa!

 1. Hadret Grudzień 29, 2006 o 20:57 #

  Hmmm… Może rzucę na warsztat localhosta i potestuję ;)

 2. liviopl Grudzień 29, 2006 o 22:13 #

  Nie wiem, dlaczego nie używasz WordPressa :/ .

  • marb Grudzień 30, 2006 o 07:29 #

   To że WordPress jest najpopularniejszy nie znaczy, że każdy musi z niego korzystać. Każdy kto wybiera inne rozwiązanie ma swoje powody aby tak właśnie robić. I o to chodzi ;)

  • CoSTa Grudzień 30, 2006 o 10:23 #

   a muszę używać? jakiś ustawowy nakaz używania wordpressa jest? okej, to bardzo dobry enginek jest ale bogu niech będą dzięki – nie jedyny. podstawowa wada wordpressa: działał (nie wiem jak to jest teraz) swego czasu tylko na mysql. na tym serwerze nie ma mysql. musiałem znaleźć coś innego. serendipity śmiga na mysql, postgresql i sqlite. i to tyle w temacie :)

 3. Hadret Grudzień 30, 2006 o 10:57 #

  Zdaje mi się, że były jakieś przeróbki, żeby działał na Posgre, ale generalnie jest przeznaczony, nadal, do współpracy z MySQL ;]

 4. liviopl Grudzień 30, 2006 o 12:06 #

  [quote]na tym serwerze nie ma mysql.[/quote]

  I o to mi chodziło.

  Czy ja Wam kazałem się wykłócać ?

  • CoSTa Grudzień 30, 2006 o 12:44 #

   ekhem, pozwolę sobie zauważyć, że poniekąd narzuciłeś ton odpowiedzi swoim pytaniem. nikt się tu nie wykłóca, po prostu i ja, i jak widać marb dosyć jednoznacznie odebraliśmy twoje pytanie. tak je skonstruowałeś i takie otrzymałeś odpowiedzi. wp nie jest jedynym systemem na świecie i nie ma nakazu jego używania. są na szczęście alternatywy.

   a jeśli byłeś ciekawy dlaczego akurat serendipity a nie wordpress, to trzeba było o to zapytać. otrzymałbyś interesującą cię odpowiedź bez dodatkowych uwag.

   pytania też trzeba zadawać jednoznaczne :)

 5. jacca Grudzień 31, 2006 o 09:57 #

  ‚z taką pewną dozą nieśmiałości’ przyglądam się temu wynalazkowi i zastanawiam się czy nie włączyć do postanowień noworocznych postawienia jakiegoś bloga technicznego na onym :) blogsystem onetowy w zakresie technikaliów, delikatnie mówiąc, nieco mnie krępuje ;)

 6. SpeX Styczeń 15, 2008 o 09:52 #

  Witam

  Mam pytanie czy w s9y da się zmieniać kolejność utworzonych kategorii? Niestety czasem jak się tworzy jakieś dodatkowe kategorie później strasznie strasznie nie estetycznie to wychodzi.

  • CoSTa Styczeń 15, 2008 o 12:17 #

   O ile mi wiadomo – nie da niestety rady na kolejność wpłynąć.

 7. SpeX Styczeń 15, 2008 o 14:48 #

  A nie wiesz czy są jakieś szanse na to w przysłości?

  A tak poza tym o s9y ostatnio (ponad rok) cicho u ciebie, a tu już działają na wersji 1.2.x

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Słucham… 2006.12.29

Dziś niewiele niestety mam do przekazania. Nie to, żeby materiału nie było. Tego jest zatrzęsienie ale co z tego, skoro...

Zamknij