Menu serwera

Paparazzi!

Paparazzi!

Nie, nie będzie o chłopakach wiszących z drzew do góry nogami li tylko po to, by pstryknąć fotkę półnagiej Angeliny robiącej dobrze Bradowi nad ich basenem wielkości mojego nowego mieszkania z tarasem i pewnie całą działką plus spory kawałek ulicy included. Nie, nie będzie o takich przyjemnych rzeczach :). Będzie za to o rzeczach nieprzyjemnych, czyli o pracy…

Czasem bowiem trzeba zrobić zrzut stronki do bitmapy. Można to robić fizycznie screenshotami, można użyć wtyczek do danej przeglądarki, które czarną robotę odwalą, można też w tym celu wynająć Paparazziego. Ów programik – zwący się właśnie Paparazzi! – robi to, co wspomniane pluginy do np. Firefoxa. Zrzuca stronkę. Robi to łatwo, miło i przyjemnie. Output można mieć w png, jpg i tiffie. Program oferuje także opcję strzelania shotów co pewien ustalony czas (opcja „Delay” widoczna na screenie), rzecz być może komuś na coś przydatna. Pliki nazywać można dowolnie i z wykorzystaniem zmiennych czasu, daty, numeracji itd.

Okej, to nie ósmy cud świata ale diablo przydatne i poręczne narzędzie. Może komuś się przyda i być może ktoś jeszcze o nim nie słyszał… Mac only.

strona programu

8 odpowiedzi do Paparazzi!

 1. Hadret Styczeń 5, 2007 o 23:06 #

  Smaczne. Przydałoby mi się coś takiego, więc idę rozglądać się za wtyczkami do MFa :)

 2. Dawid, MacDada Styczeń 5, 2007 o 23:17 #

  A ja polecam programik, dzięk któremu życie jest piękniejsze.

  ImageWell

  Darmowy. Robisz skrinszota, przeciągasz na programik, dodajesz nazwę (lub klikasz przycisk losowej) i klikasz Wyślij. Fotka zmienia się na wybranej jakości JPG, skaluje do wyubranyc rozmiarów (taki fajny suwaczek) i pojawia na wybranym serwerze.

  Na deser w schowku znajdziesz adres obrazka w wybranej postaci (czysty, gotowy na forum, na stronę www, itd… :D)

  Polecam! :D

 3. liviopl Styczeń 6, 2007 o 11:39 #

  A ja nie robię tyle ‚zdzirek’, żeby aż jakiejś wtyczki używać, poza tym wbudowany mechanizm zrzutów ekranu w GNOME jest o tyle komfortowy, że od razu zapisuje ;) .

  Ps: Dodam, że Opery używam ;) .

 4. CoSTa Styczeń 6, 2007 o 15:25 #

  [b]dawid[/b]: wiem, znam, mam, używam. przydatne bo faktycznie prędkie w obsłudze i wygodne jak diabli.

  [b]liviopl[/b]: o kurczę, to gnome ma taką funkcjonalność wbudowaną? jak to się robi? będę niebawem musiał nieco stronkę potestować pod linuksem i strasznie by mi się coś takiego przydało. czyli co, odpalam operę pod gnome, wciskam jakieś magiczne combo i dostaję w efekcie ładny zrzut całej strony do pliku? jak?

 5. liviopl Styczeń 6, 2007 o 20:18 #

  Oj F11 i PrintScreen albo Alt + PrintScreen i masz :P .

  To drugie działa nawet na Windows, na Macu też powinno

  W GNOME musisz wpisać nazwę docelową pliku (pełną, bez zmiennych).

  • byte Styczeń 8, 2007 o 14:45 #

   Alt+PrtScr robi zrzut aktywnego okna, ale w jego granicach. Jeżeli strona nie mieści się na ekranie, to – że się tak wyrażę – dupa.

 6. liviopl Styczeń 8, 2007 o 15:05 #

  Trudno się mówi :P .

 7. CoSTa's Family Page Lipiec 8, 2007 o 19:36 #

  wyjątkowo proste w użyciuBardzo fajna drobinka w moje łapki wpadła. Programik (a właściwie wtyczka do Safari) z gatunku tych, bez których żyć co prawda można bez większej szkody, ale z którymi jest o wiele fajniej i przyjemniej. Zacznijmy od tego, że w Sa

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Słucham… 2007.01.05

Jeeezu, siódma wieczorem a ja wciąż w robocie :/. Sezon przedtargowy to sezon przegwizdany - zapytajcie się dowolnego kolesia zajmującego...

Zamknij