Menu serwera

Savage 9 – jest i ma się nieźle!

Savage 9 – fajowa grafika i muzyka

Biter nie przestaje mnie zaskakiwać. To jeden z tych kolesi, którzy mimo wieku, oficjalnego już zdaje się zaręczenia (no, w końcu przeca to opijaliśmy więc chyba już wszystko oficjalne jest jak trzeba :)), mnóstwa powodów do łamania sobie głowy nad prozą dnia codziennego – nie robi tego. Znaczy, może i robi. W sumie to diabli wiedzą jakie procesy myślowe zachodzą (o ile zachodzą) w tej jego mózgoczaszce. Ale zewnętrznie jakichś objawów tzw. „spoważnienia” przychodzącego z wiekiem raczej dostrzec nie sposób. Ni cholery nie zachowuje się tak jak na ten przykład ja – stary pryk, który zaraz jak tylko żonkę sobie sprawił i dzieciaka spłodził, przestał myśleć o scenie i ogólnie odizolował się od matki-sceny i pępowiny jej – scenowych prodek. Może to i lepiej, że tak się stało. Nigdy przy takim demoscenowym zassaniu Maka bym sobie nie kupił, bo tu ze sceną słabiutko jak diabli.

No ale nie o tym miało być. Miało być o Savage 9 czyli ostatnim dziecku ekipy pod wezwaniem Bitera (który całość zdaje się napędza i popędza. Co to takiego? To tzw. scenowy diskmag ale na nieco inną modłę. Biter postanowił nieco z zaścianka demoscenowego wyjść do ludzi i przyjął formułę publikowania rzeczy różnych, zazwyczaj ciekawych i do zastosowania w praktyce. Sam sporo rzeczy się wywiedziałem z lektury kilku tam podanych poradników, tutoriali i howtosów. Poza tym nie brakuje zazwyczaj kilku fajnych artków demoscenowych, mniej demoscenowych i ze sceną nie związanych zupełnie. Jednym słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Trochę mało w tym numerze demosceny panie Biter. Pogoń no scenowców do klepania bo mag skręca w kierunku jakichś Esencji czy czegoś w tym stylu. Całość cieszy jednak oko świetną grafiką, bardzo sympatyczną muzyką i ogólnie jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. A tak przy okazji – czemu to wszystko wisi na Panoramie a nie zostało jeszcze wrzucone w jakiś zgrabny silnik flashowy, by rzecz bezproblemowo mogła chodzić na innych niż Windows platformach? Biter, nie jesteś trendy :). Owszem, możemy to sobie odpalać przez emulatory ale Windows only? Come on, gadaliśmy o tym nie raz – łam zasady! Magi nie muszą być Windows only! :)

OK, dobra robota, fajna lektura (prócz tekstów niżej podpisanego, które w zestawieniu z innymi brzmią cholera paskudnie :/), sporo frajdy z oglądania i słuchania. Może nie jest to kamień milowy polskich magów (i magów w ogóle) ale na pewno odpala się to z satysfakcją. I o to chodzi. Dzięki Bitas! Resztę zespołu pozdrów!

strona Savage (w permanentnej przebudowie :))
pobierz Savage 9

5 odpowiedzi do Savage 9 – jest i ma się nieźle!

 1. ish Luty 18, 2007 o 20:03 #

  No a ja od 2 dni staram sie ustrzelic jakiegos PieCa zeby odpalic Savage no i jak na ironie jestem skazany na mojego ibooka:/ jak na PPC odpalic exe?

  No bo ten…ponoc ten ish tez cos tam sie udzielil :)

  • Biter Luty 19, 2007 o 00:27 #

   ish: nawet sporawo się udzieliłeś pragnę zauważyć, dziękuje i liczę na dalszą współpracę :)

  • Biter Luty 19, 2007 o 00:35 #

   „jak na PPC odpalić exe?” – wirtualna maszynka np vitual pc? Wiem trochę bezczelne z mojej strony, ale 99% czytających to okienkowcy :)

 2. Biter Luty 19, 2007 o 00:25 #

  Heh, miło że podoba :)

  Fakt silniczek archaiczny, ale pamiętajmy ze to ma tez swoje plusy (klimat na ten przykład), lubię takie tradycyjne zinki (niedawno nowy pain się ukazał, polecam). Ale jako że zamierzam trochę to wszystko zmienić, to i silniczek musi ulec zmianie. Jak najbardziej rozważam użycie flasha, ale bardziej czegoś co sam zrobię bo te gotowce które wszędzie się spotyka są już nudne i oklepane. Druga możliwość to że taka że panoramę się nieco podrasuje (chris już mi źródła przekazał) bo to tez kawał sprawnego kodu jest. W obu przypadkach będzie to działać tak jak teraz w pełni multimedialnie :)

  A sceny faktycznie mało tym razem, ale to wina mojego zaniedbania bo czasu miałem tyle co nic – zapełniaczy czasu mam ostatnio sporawo (w tym praca praktycznie na 2 albo i 3 etaty ;)).

  Tymniemniej spokojna głowa, będe w to brnął dalej bez celu :)

  Raczej nie znudzi mi się to tak prędko, tak samo jak robienie demek i grafy. Póki co stronę kończę (swoją domowa tez muszę wreszcie machnąć do końca) a w kolejce dziesiątki ambitnych planów – jak to na scenie ;) Trzeba czasami zrobić coś dla frajdy niekomercyjnie coby nie zwariować i nieco się rozwijać, na pewno lepsze to niż siedzenie przed tv :)

  Dzięki za recke, do zobaczenia w piątek :)

 3. xeo Luty 22, 2007 o 12:57 #

  Czy ktos wie skad mozna pobrac obrazy zrobione przez Tomasza Maronskiego w wiekszych rozdzialkach albo jak wyeksportowac te, ktore zostaly uzyte w Savage 9?

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sobotnia wycieczka z da Majkiem

Ucieszona miska MajkiNaszła nas dziś ochota okrutna (mnie i da Majka bo Doropha zwyczajowo już w sobotę robi clar w...

Zamknij