Menu serwera

Suspend – The S

Jeszcze nieco w klimatach demoscenowych pozostanę. Otóż jakoś tak wyszło, że przeglądając sobie ostatniego Savage, dopadło mnie coś na wciągnięcie kilku dem. Na Maku jest to raczej średnio wykonalne ale od czego lotna myśl techniczna scenowców i pojemne ich serwery? Z serwerów owych swego czasu zassałem jedną z płytek DVD składających się na kompilację Demo or Die – konkretnie płytkę Demo or Die vol 3. Tym sposobem dopadło mnie demko, które wielbię za ogólnie rzecz biorąc wszystko: design, dynamikę, efekty, grafikę i przede wszystkim – fenomenalną muzykę Raidena. Rzecz kopie odwłok, daje energii mnóstwo i ogólnie przyjemnie nastraja do świata. To jest właśnie to, o co w demach chodzi. Demo imo znacznie ustępuje opisywanemu jakiś czas temu Animal Attraction ale też to nieco inna epoka, inny sprzęt i przede wszystkim – The S Suspendów jest nasze, polskie, swojskie i diablo DOBRE choć może nie najlepsze pod słońcem. Anyway, zalecam wciągnięcie, szczególnie w taki bylejaki dzień, jaki dziś się dzieje w Poznaniu. A poniżej szybki ripp z owego DVD cobyśta mogli zobaczyć o czym ja tu tak właściwie piszę. No i posłuchać :)

Suspend – The S

pobierz demo (Windows)
pobierz muzykę Raidena (z serwisu SaveFile.com)
pobierz muzykę Raidena (z serwisu scene.org – zalecane)

9 odpowiedzi do Suspend – The S

 1. rash Luty 19, 2007 o 13:42 #

  A 1995 znasz? Albo intro ‚Chaos Theory’. IMO hity poprzedniego assembly ;-)

 2. normanos Luty 19, 2007 o 15:15 #

  stare dzieje panocku, oj stare ;)

  a do demek polecam http://demoscene.tv/ to jest power, lezka sie w oku kreci ;) szczegolnie w oldskool :D

 3. byte Luty 19, 2007 o 15:30 #

  Po latach szczerze mówiąc broni się tylko muzyka. Ale pamiętam pierwszy pokaz, to chyba było w Poznaniu, gdzie oblewaliśmy Majkę, nie? ;) Wtedy to było coś.

  • Biter Luty 19, 2007 o 15:39 #

   Pamięć już nie ta jak widze ;) Widzieliśmy to na pierwszym pokazie w w Gliwicach w 2002 gdzie to gromadnie się zebraliśmy (dla przypomnienia akcja pod tytułem „ile wypije tra7” ;)).

 4. CoSTa Luty 19, 2007 o 16:08 #

  [b]rash[/b]: lekcja odrobiona :). na szczęście są na świecie kolesie, którym chce się to zrzucać w aviki…

  [b]normalnos[/b]: no nie takie stare :). kurczę, ja to bym się z chęcią dossał do jakiegoś solidnego eftepa z demami zwalonymi do xvida. na maku to tylko mi pozostało a szperać w necie za zwałką każdego fajnego dema… no za leniwy na to jestem, ot co.

  [b]byte[/b]: surowyś widzę w sądach nad demami. mnie tam demko porywa za energetycznego maksa. owszem, muza raidena robi tu głównie klimat ale cała reszta imo nadal warta zawieszenia oka. fakt, czas mija ale z the s chyba obchodzi się w miarę łaskawie.

  [b]biter[/b]: o żesz fakt! to było to czarodziejskie miejsce w teatrze, gdzie zimniej było wewnątrz niż na zewnątrz, gdzie galon przypominał wszystko, tylko nie człowieka okutanym będąc w ileśtam śpiworów? tak, to musi być to – to tam dopadliśmy tra7 :))). szlag, skoczyłbym na jakieś party i posiał trochę ZŁA :). btw, w tym teatrze wchłonąłem lekko licząc ćwiartkę i jakoś nawet niespecjalnie to czułem. albo wódka do dupy była, albo cała moc alkoholu poszła na grzanie organizmu i ochronę przed odmrożeniami :)

  • byte Luty 19, 2007 o 16:21 #

   [quote]surowyś widzę w sądach nad demami[/quote]

   Surowyś. Dema mnie już nie biorą, niestety. Dłużej ciągnąłem „Demo or die!” niż oglądałem.

  • Biter Luty 19, 2007 o 17:13 #

   [quote=”Costa”] o żesz fakt! to było to czarodziejskie miejsce w teatrze, gdzie zimniej było wewnątrz niż na zewnątrz, gdzie galon przypominał wszystko, tylko nie człowieka okutanym będąc w ileśtam śpiworów?[/quote]

   Tak, dokładnie to :D

   [quote=”Costa”]szlag, skoczyłbym na jakieś party i posiał trochę ZŁA :).[/quote]

   Ja tylko będzie coś ciekawego dam ci znać, póki co kusi mnie aby pojechać na bp (http://breakpoint.untergrund.net) bo demo chce w fajnym miejscu pokazać tyle że nie wiem jeszcze czy aby w tym momencie nie będę w środku przeprowadzki :) Jakbyś miał ochotę to daj znać (uprzedzam że rzecz dzieje się w wielkanoc :))

   [quote=”Costa”]btw, w tym teatrze wchłonąłem lekko licząc ćwiartkę i jakoś nawet niespecjalnie to czułem. albo wódka do dupy była, albo cała moc alkoholu poszła na grzanie organizmu i ochronę przed odmrożeniami :)[/quote]

   Oj tak, wszyscy wtedy piliśmy i piliśmy, a pijaństwa nie było widać (poza tra7;)), cudowne.

   Tak dla przypomnienia:

   http://biter.kofeina.net/msm/life_foto1.php

   aleśmy wtedy młodzi byli :)

 5. golem14 Luty 19, 2007 o 20:38 #

  A ja się tylko tak zapytowuje, bo w klimatach scenowych to ja… znam Atari, Amiga itp. scenę wiem, że jest na Pieca (czytaj dos, win-do(w)s… więc czy jest scena dla linuksiarzy? Co to dema można odpalać w tym środowisku?

  • CoSTa Luty 19, 2007 o 20:55 #

   skocz sobie [url=http://www.pouet.net/prodlist.php]tutaj[/url], z menu „platform” wybierz linuksa i submit drania. miłego szperania :)

   dema to głównie domena windows, niemniej na linuksa też powinno się znaleźc kilka fajnych rzeczy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Savage 9 – jest i ma się nieźle!

Savage 9 - fajowa grafika i muzykaBiter nie przestaje mnie zaskakiwać. To jeden z tych kolesi, którzy mimo wieku, oficjalnego...

Zamknij