Menu serwera

Aktualizacja bloga dokonana

Żeby nie było, że tylko WordPressy dostają nowych wersji – otóż także developerzy systemu blogowego, z którego korzystam (a który haniebnie wręcz ostatnimi czasy zaniedbałem, co się zmieni niebawem) nie zasypiają gruszek w popiele i pracują solidnie nad silnikiem Serendipity. Na celowniku jest tym razem wprowadzenie OpenID czy jak tam to zwał. Ponoć wymaga to lekkiego pogrzebania w enginku, by umożliwić twórcom schematów proste implementowanie OpenID w owych. Nie wiem, nie znam się. Po wyczytanych gdzieś na blogach problemach z wtyczkami do WordPressa wnoszę, że to takie proste jednak nie jest.

Anyway, stronka przez moment była niedostępna ale już się wszystko kula jak trzeba. Zaktualizowałem wszystko do najnowszych nightly buildów, ostatnich wersji alpha softu i… Buja się nieźle :). Problemów z aktualizacją jak zwykle żadnych a jedyny problem, jaki się pojawił, to cholerne moje niedopatrzenie w temacie sposobu umieszczania filmików na stronie. Przedziwnie to linkowałem i mocno mi Lightboxy i inne takie nie chciały po aktualizacji z filmikami współpracować. Już współpracują :). Trzeba było przejrzeć te linki i wywalić śmieci, które przez copy-paste z wpisu na wpis mnożyłem bez sensu. A przecież mam tu taki ładny i wygodny moduł dodawania mediów… Eeech, stary człowiek a głupi.

Znudził mi się cholera ten szablon. Czas by popracować nad czymś nowym, nieco bardziej treściwym. Majkę niedługo do dziadków wysyłamy więc może znajdzie się nieco czasu do zabawy.

Tyle nowości blogowych :)

6 odpowiedzi do Aktualizacja bloga dokonana

 1. Dawid, MacDada Marzec 3, 2007 o 21:59 #

  No właśnie miałem takie zdziwko, że mi przy aktualizacji RSSa o hasło wołał ;-)

 2. dRaiser Marzec 4, 2007 o 11:17 #

  [quote]Po wyczytanych gdzieś na blogach problemach z wtyczkami do WordPressa wnoszę, że to takie proste jednak nie jest.[/quote]

  Ee tam, większość tych problemów spowodowana jest tym, że większość blogów, które OID używają, leży na Dreamhost, który zaktualizował ostatnio PHP i kod się „zdektualizował”. Samo wprowadzenie OpenID nie jest trudne ;>.

  [quote]Znudził mi się cholera ten szablon. Czas by popracować nad czymś nowym, nieco bardziej treściwym.[/quote]

  IMO to jest dużo ważniejsze od jakichś tam aktualizacji ;]! Powodzenia w kleceniu.

 3. Malin Marzec 4, 2007 o 11:28 #

  No zgadzam sie z dRaiser-em , ze jak sie szablon znudzi to zadne aktualizacje wtyczek nie pomoga… trza jakis ladny szablon znalezc/zrobic… a imho ten szablon wcale nie jest taki zly… mnie sie podoba :)

 4. Paszczak Marzec 4, 2007 o 13:51 #

  u mnie wszystko śmiga ;-) problemów w Liferea nie zauważono :D

 5. rhClaus Marzec 4, 2007 o 15:49 #

  Ja już się do tej szarości zdążyłem przyzwyczaić. No ale z ciekawością poczekam i zobaczę czym nas autor olśni. ;)

 6. guciolbn Marzec 26, 2010 o 17:35 #

  heja,

  Podoba mi sie ta strona ;)

  hehe ;) ile to interesujacych rzeczy mozna znalezc w webie

  Zapraszam tez do odwiedzenia fajnej witryny : http://www.wideofilmowanie.kamerzystalublin.com.pl

  Nie wiem czy tutaj dzialaja tagi ;P

  Strzalka,
  Guciolbn

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak 3 (PS2) – recenzja Majki

No, udało mi się naciągnąć Majkę na jej pierwszą w życiu recenzję gry! Tak kochani, moje czteroletnie (no, prawie) dziecko...

Zamknij