Menu serwera

Artist Launch – przyjemne miejsce

Jest sobie takie sympatycznie miejsce w internecie, które to miejsce ma za zadanie jedno: ułatwić start różnej maści muzykom. Tak, takich miejsc jest całkiem sporo i wielu z nas zna Jamendo.com czy podobne. Co więc odróżnia Artist Launch od pozostałych? Pewnie niezbyt wiele prócz niezłej jakości muzyczek do pobrania. A bo pobuszowałem nieco w ichnich „featured” elektronicznych zbiorach (a sami sobie pobuszujcie). Zobaczyłem pana Bjorna Lynne i zrobiłem „ooo… ciekawe”. Poza tym w opisach sporo ambientu, downtempo i ogólnie klimatów, które lubię. Niewiele więc myśląc serwis dodałem do ulubionych i zacząłem zbożne dzieło pobierania muzycznej zawartości. Tu po raz drugi zrobiłem „ooo… ciekawe” a to ze względu na jakość podawanych empetrójek – ta jest niezła.

Artist Launch – sympatyczny serwis ze sporą ilością dobra

Kawałki podawane są via pliki m3u dla playera, który daje sobie z czymś takim radę. Klika się na link, pobiera się plik m3u, wrzuca do playerka i już można streamować. Nic nie stoi też na przeszkodzie we wrzuceniu owych plików do wgeta i pobrania po prostu tych wszystkich empetrójek wprost na dysk nasz twardy a radosny i pojemny. Ja właśnie jestem w trakcie ssania tych wszystkich elektronicznych muzyczek :)

Coby nieco Wam sprawę ułatwić, zaprzągłem Automatora do roboty i oto wynik – archiwum zip ze wszystkimi plikami m3u plus jeszcze jeden plik o nazwie Artist Launch – Elektronika (także m3u), w którym siedzą po prostu linki do tych wszystkich pojedynczych pliczków. Po co to? A po to, że Quick Time na ten przykład po prostu traktuje taką listę linków jako jedną dużą playlistę i łatwo wtedy można się po utworach poruszać. Nie trzeba zasysać tych wszystkich plików m3u tylko załatwia się wszystko online. Bardzo to uprzyjemnia życie. Może komuś się na coś przyda… Linuksowe playery powinny obsłużyć to bez żadnych problemów a że rzecz imo przydatna, leci wpis na Planetę Ubuntu. A co, czas powkurzać nieco ubuntowych twardogłowych :)

pobierz archiwum

5 odpowiedzi do Artist Launch – przyjemne miejsce

 1. night Marzec 28, 2007 o 00:26 #

  Skoro tak lubisz buszować to zajrzyj jeszcze an http://magnatune.com/ – muzyczny sklep internetowy w którym słuchasz sobie dowolnej muzyki, w całosci, a płacisz dopiero jeśli uznasz że kawałek na to zasługuje :)

  • CoSTa Marzec 28, 2007 o 06:56 #

   znam, oczywiście że znam. świetna inicjatywa! ja tak tylko chciałem poinformować, że po prostu można pobrać nieco (czasami nawet bardzo fajnych) utworów za kompletne free z serwisu służącego zapoznawaniu się z artystami.

   btw – samej elektroniki zassało mnie wczoraj kole 700 megabajtów. wśród tego sporo sympatycznej elektroniki, kilka fajnych ambientów, nieco transowego śmiecia… ogólnie – sympatyczne do zrobienia „shuffle” i wrzucenia w podkład.

   może komuś się przyda :)

 2. cimlik Marzec 28, 2007 o 09:46 #

  Dobra strona, biorę się właśnie za przeglądanie zasobów. Metalu z tego co widzę całkiem sporo ;).

 3. krzychu Marzec 28, 2007 o 10:15 #

  hmm… no ciekawe. :)

 4. yoshi314 Marzec 28, 2007 o 11:07 #

  niestety wszystkie takie serwisy maja swoja wade – jak na lekarstwo jest tego co ja bym tam chcial znalezc – konkretnie dnb :D

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Doropha prezentuje…

Co może Doropha prezentować? Napalonym od razu mówię - nie ma żadnych scen rozbieranych :). Moja żonka po prostu wpadła...

Zamknij